Back Gadag Jn (GDG) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
TIRUPATI - HUBLI Intercity Passenger (57274) 19:08 19:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HUBLI - TIRUPATI Intercity Passenger (57273) 07:10 07:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
GADAG - MUMBAI CSMT Express (11140) START 13:40 - Y Y Y Y N Y Y
YESVANTPUR - BARMER AC Express (14805) 21:00 21:10 10 mins Y N N N N N N
MYSORE - SAINAGAR SHIRDI Weekly Express (16217) 18:55 19:00 5 mins Y N N N N N N
SAINAGAR SHIRDI - MYSORE Weekly Express (16218) 15:45 15:50 5 mins N N Y N N N N
SOLAPUR - MYSURU Gol Gumbaz Express (16536) 21:05 21:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MYSURU - SOLAPUR Gol Gumbaz Express (16535) 04:40 04:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HUBBALLI - MYSURU Hampi Express (16591) 19:28 19:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MYSURU - HUBBALLI Hampi Express (16592) 08:58 09:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD - VASCO DA GAMA Weekly Express (17021) 22:10 22:12 2 mins N N N Y N N N
VASCO DA GAMA - HYDERABAD Weekly Express (17022) 15:45 15:50 5 mins N N N N Y N N
VIJAYAWADA - HUBBALLI Amaravati Express (17225) 10:08 10:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HUBBALLI - VIJAYAWADA Amaravati Express (17226) 14:28 14:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HUBBALLI - SECUNDERABAD Express (via Vijayapura) (17319) 22:00 22:10 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - HUBBALLI Express (via Vijayapura) (17320) 05:50 06:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HUBBALLI - MUMBAI LTT Weekly Express (Via Vijaypura) (17321) 23:35 23:40 5 mins N N N N N Y N
MUMBAI LTT - HUBBALI Weekly Express (Via Vijaypura) (17322) 15:40 15:50 10 mins Y N N N N N N
HUBBALLI - VARANASI Weekly Express (17323) 19:20 19:25 5 mins N N N N Y N N
VARANASI - HUBBALLI Weekly Express (17324) 11:00 11:20 20 mins N Y N N N N N
TIRUPATI - VASCO DA GAMA Express (17419) 22:10 22:12 2 mins N N N Y N N N
VASCO DA GAMA - TIRUPATI Express (17420) 15:45 15:50 5 mins N N N N Y N N
HOWRAH - VASCO DA GAMA Amravati Express (18047) 07:43 07:45 2 mins Y N Y Y N Y N
VASCO DA GAMA - HOWRAH Amaravati Express (18048) 13:28 13:30 2 mins N Y N Y Y N Y
BIKANER - YESVANTPUR Express (16588) 15:48 15:50 2 mins N Y N Y N N N
YESVANTPUR - BIKANER Express (16587) 16:35 16:40 5 mins N N N N Y N Y
AJMER - BANGALORE Garib Nawaz Express (16531) 17:50 17:55 5 mins N Y N N N N N
BANGALORE - AJMER Garib Nawaz Express (16532) 03:38 03:40 2 mins N N N N N Y N
BANGALORE CITY - JODHPUR Express (16534) 03:38 03:40 2 mins Y N N N N N N
JODHPUR - BANGALORE CITY Exp (Via Guntakal) (16533) 17:53 17:55 2 mins N N N Y N N N
TIRUPATI MAIN - KOLHAPUR CSMT Haripriya Express (17415) 07:13 07:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLHAPUR CSMT - TIRUPATI MAIN Haripriya Exp (17416) 20:28 20:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLHAPUR CSMT - MANUGURU Express (11304) 17:23 17:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANUGURU - KOLHAPUR CSMT Express (11303) 11:43 11:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SOLAPUR - HUBLI Intercity Express (11423) 12:23 12:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HUBLI - SOLAPUR Intercity Express (11424) 16:19 16:20 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI CSMT - GADAG SF Express (11139) 12:20 ENDS - Y Y Y Y N Y Y
HUBLI - GANGAVATHI Express (UnReserved) (17303) 18:30 18:32 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GANGAVATHI - HUBLI Express (UnReserved) (17304) 08:00 08:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BALLARI - HUBBALLI Passenger (UnReserved) (51411) 17:51 17:52 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HUBBALLI - BELLARY Passenger (UnReserved) (51412) 09:18 09:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - HUBLI Passenger (56501) 03:50 04:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HUBLI - VIJAYAWADA Passenger (56502) 00:30 00:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SOLAPUR - DHARWAD Passenger (56903) 07:35 07:45 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
DHARWAD - SOLAPUR Passenger (56904) 20:05 20:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
SOLAPUR - HUBLI Passenger (56905) 12:55 13:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HUBLI - SOLAPUR Passenger (56906) 14:30 14:40 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HUBLI - GANGAVATHI Passenger (56927) 11:10 11:12 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GANGAVATHI - HUBLI Passenger (56928) 17:00 17:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SOLAPUR - GADAG DEMU (71303) 19:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GADAG - SOLAPUR DEMU (71304) START 01:30 - Y Y Y Y Y Y Y
BARMER - YESVANTPUR AC Express (14806) 15:48 15:50 2 mins N N N N N Y N