Back Chandrapura (CRP) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
CHANDRAPURA - DHANBAD Passenger (53340) START 13:50 - Y Y Y Y Y Y N
DHANBAD - CHANDRAPURA Passenger (53339) 13:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
BHOJUDIH - CHANDRAPURA MEMU (68079) 13:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
CHANDRAPURA - BHOJUDIH MEMU (68080) START 14:35 - Y Y Y Y Y Y Y
GOMOH - CHOPAN Passenger (53343) 05:58 06:03 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHOPAN - NSCB GOMOH Passenger (53344) 19:10 19:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BOKARO STEEL CITY - HOWRAH Passenger (58014) 19:41 19:43 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - BOKARO STEEL CITY Passenger (58013) 08:08 08:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SONARDIH - JHARGRAM MEMU (68020) 15:45 15:47 2 mins Y Y Y Y Y N Y
JHARGRAM - SONARDIH MEMU (68019) 12:23 12:25 2 mins Y Y Y Y Y N Y
HOWRAH - RANCHI Special (08627) 19:23 19:25 2 mins Y Y N N N N Y
RANCHI - HOWRAH Special (08628) 08:18 08:20 2 mins Y Y N N N N Y
BARKAKANA - ASANSOL Passenger (53524) 05:28 05:33 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
ASANSOL - BARKAKANA Passenger (53523) 19:44 19:46 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BARDDHAMAN - HATIA MEMU (63503) 13:38 13:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HATIA - BARDDHAMAN MEMU (63504) 12:40 12:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
PATNA - RANCHI Jan Shatabdi Express (12365) 11:02 11:04 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RANCHI - PATNA Jan Shatabdi Express (12366) 17:10 17:12 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HATIA - ANAND VIHAR T Jharkhand Swarna Jayanti SF Exp (12817) 18:01 18:03 2 mins N N Y N Y N Y
ANAND VIHAR T - HATIA Jharkhand Swarna Jayanti SF Exp (12818) 13:16 13:18 2 mins N Y N N Y N Y
DEOGHAR - RANCHI Intercity Exp (UnReserved) (13319) 09:52 09:54 2 mins Y N Y Y Y Y Y
RANCHI - DEOGHAR Intercity Exp (UnReserved) (13320) 16:20 16:22 2 mins N Y Y Y Y Y Y
RANCHI - BHAGALPUR Vananchal Express (13403) 21:58 22:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHAGALPUR - RANCHI Vananchal Express (13404) 05:43 05:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RANCHI - JAYNAGAR Express (18605) 18:46 18:48 2 mins N Y N Y N Y N
JAYNAGAR - RANCHI Express (18606) 00:28 00:30 2 mins Y N N Y N Y N
RANCHI - MUMBAI LTT Express (18609) 23:55 23:57 2 mins N N Y N N N N
MUMBAI LTT - RANCHI Weekly Express (18610) 04:14 04:16 2 mins Y N N N N N N
RANCHI - NEW DELHI Rajdhani Exp (Train number changed from 12439) (20839) 20:36 20:36 - N N Y N N Y N
BHUBANESWAR - ANAND VIHAR T Weekly SF Exp (22805) 02:44 02:44 - N N N N N N Y
ANAND VIHAR T - BHUBANESWAR Weekly SF Exp (22806) 01:44 01:44 - N Y N N N N N
BHUBANESWAR - NEW DELHI Rajdhani Express (22823) 19:55 19:55 - Y Y N Y Y N N
NEW DELHI - BHUBANESWAR Rajdhani Express (22824) 07:06 07:06 - N N Y Y Y N Y
HATIA - PATNA Patliputra Express (18622) 01:10 01:10 - Y Y Y Y Y Y Y
BARKAKANA - ISLAMPUR Express (28624) 19:10 19:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - RANCHI Rajdhani Express (20840) 06:23 06:23 - N Y N N N Y N
HATIA - GORAKHPUR Maurya Express (15027) 20:23 20:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ARA - RANCHI Weekly Express (18639) 18:09 18:09 - N N N N N N Y
GORAKHPUR - HATIA Maurya Express (15028) 04:30 04:32 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RANCHI - BHAGALPUR Vananchal Express (13403) 22:10 22:12 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHAGALPUR - RANCHI Vananchal Express (13404) 05:43 05:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - RANCHI Shatabdi Express (12019) 10:36 10:38 2 mins Y Y Y Y Y Y N
RANCHI - HOWRAH Shatabdi Express (12020) 16:35 16:37 2 mins Y Y Y Y Y Y N
KOLKATA - MADAR Weekly Express (19607) 18:35 18:37 2 mins N N N Y N N N
BARWADIH - NSCB GOMOH Passenger (53348) 13:42 13:44 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GOMOH - PATNA Link Express (53347) 11:28 11:31 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
RANCHI - ARA Weekly Express (18640) 23:54 23:54 - N N N N N Y N
PURI - ANAND VIHAR T Neelachal SF Express (12875) 23:55 23:57 2 mins N Y N N Y N Y
ANAND VIHAR T - PURI Neelachal SF Express (12876) 03:44 03:46 2 mins Y N Y N N Y N
PURNIA COURT - HATIA Express (18625) 17:26 17:28 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HATIA - PURNIA COURT Express (18626) 09:18 09:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - JABALPUR Shaktipunj Express (11448) 19:05 19:07 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - AMRITSAR Jallianwalabagh Express (18103) 00:46 00:46 - N Y N Y N N N
AMRITSAR - TATANAGAR Jallianwalabagh Express (18104) 18:02 18:02 - N N N Y N Y N
JABALPUR - HOWRAH Shaktipunj Express (11447) 21:22 21:24 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA - AHMEDABAD Express (19414) 18:35 18:37 2 mins N N N N N Y N
AHMEDABAD - KOLKATA Express (19413) 08:41 08:43 2 mins N N N N Y N N
SECUNDERABAD - DARBHANGA Special (07007) 01:54 01:54 - Y N N Y N N N
DARBHANGA - SECUNDERABAD Special (07008) 18:04 18:04 - N Y N N Y N N
RANCHI - KAMAKHYA Express (15661) 23:18 23:20 2 mins N N Y N N N N
KAMAKHYA - RANCHI Express (15662) 11:23 11:25 2 mins N N Y N N N N
SECUNDERABAD - BARAUNI Special (07009) 01:54 01:54 - N Y N N N N N
PURI - NEW DELHI Purushottam SF Express (12801) 10:26 10:28 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - PURI Purushottam SF Express (12802) 16:40 16:42 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAXAUL - HYDERABAD DECCAN Special (07006) 18:04 18:04 - N N N N N N Y
RANCHI - DHANBAD Intercity Exp (UnReserved) (13304) 18:46 18:48 2 mins Y N Y N Y N Y
DHANBAD - RANCHI Intercity Exp (UnReserved) (13303) 08:58 09:00 2 mins N Y Y N Y N Y
BHAGALPUR - RANCHI Express (18604) 02:31 02:33 2 mins Y N N Y N Y N
MADAR - KOLKATA Weekly Express (19608) 08:41 08:43 2 mins N N Y N N N N
RANCHI - BHAGALPUR Express (18603) 18:05 18:07 2 mins N Y N Y N Y N
ANAND VIHAR T - RANCHI Jharkhand Sampark Kranti Exp (12826) 01:44 01:44 - N N N Y N N Y
RANCHI - ANAND VIHAR T Jharkhand Sampark Kranti Exp (12825) 02:44 02:44 - N Y N N Y N N
HATIA - ISLAMPUR Express (18624) 22:43 22:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ISLAMPUR - HATIA Express (18623) 04:44 04:46 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ALAPPUZHA - DHANBAD Express (13352) 11:53 11:55 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DHANBAD - ALAPPUZHA Express (13351) 11:54 11:56 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MALDA TOWN - SURAT Express (13425) 21:18 21:20 2 mins N N N N N Y N
SURAT - MALDA TOWN Express (13426) 20:58 21:00 2 mins N Y N N N N N