Back Barpeta Road (BPRD) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
RANGIYA - NEW JALPAIGURI Passenger (55714) 04:52 04:54 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW JALPAIGURI - RANGIYA Passenger (55713) 19:59 20:00 1 min Y Y Y Y Y Y Y
NEW BONGAIGAON - GUWAHATI Passenger (UnReserved) (55801) 05:49 05:50 1 min Y Y Y Y Y Y Y
GUWAHATI - NEW BONGAIGAON Passenger (UnReserved) (55802) 20:35 20:36 1 min Y Y Y Y Y Y Y
NEW BONGAIGAON - GUWAHATI Passenger (UnReserved) (55809) 17:52 17:53 1 min Y Y Y Y Y Y Y
GUWAHATI - NEW BONGAIGAON Passenger (55810) 08:06 08:07 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA SEALDAH - AGARTALA Kanchanjunga Exp (15657) 01:24 01:29 5 mins N N Y N N Y N
GUWAHATI - NEW BONGAIGAON Passenger (55818) 11:20 11:21 1 min Y Y Y Y Y Y Y
NEW BONGAIGAON - GUWAHATI Passenger (55817) 15:37 15:38 1 min Y Y Y Y Y Y Y
GUWAHATI - BANGALORE CANTT SF Express (12510) 08:15 08:17 2 mins Y Y N N N N Y
SECUNDERABAD - GUWAHATI SF Express (12513) 02:59 02:59 - N Y N N N N N
GUWAHATI - SECUNDERABAD SF Express (12514) 08:43 08:43 - N N N Y N N N
TRIVANDRUM CENTRAL - SILCHAR SF Express (12515) 03:00 03:02 2 mins N N Y N N N N
SILCHAR - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (12516) 08:15 08:17 2 mins N N Y N N N N
KOLKATA - DIBRUGARH SF Express (12525) 13:28 13:28 - N N N Y N N N
DIBRUGARH - KOLKATA SF Express (12526) 23:07 23:07 - N Y N N N N N
YESVANTPUR - KAMAKHYA AC SF Express (12551) 11:07 11:07 - Y N N N N N N
DIBRUGARH - OLD DELHI Brahmaputra Mail Express (14055) 14:53 14:58 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - DIBRUGARH Brahmaputra Mail Exp (14056) 11:40 11:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
PURI - KAMAKHYA Express (15639) 19:17 19:19 2 mins N N Y N N N N
KAMAKHYA - PURI Express (15640) 21:04 21:06 2 mins N N N N N N Y
GUWAHATI - JAMMU TAWI Amarnath Express (15653) 15:41 15:41 - N N Y N N N N
JAMMU TAWI - GUWAHATI Amarnath Express (15654) 20:41 20:41 - N N N N N N Y
AGARTALA - KOLKATA SEALDAH Kanchanjunga Exp (15658) 15:41 15:41 - Y N N N N N N
ALIPUR DUAR - LUMDING InterCity Exp (UnReserved) (15769) 06:32 06:34 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LUMDING - ALIPUR DUAR InterCity Exp (UnReserved) (15770) 21:35 21:37 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ALIPUR DUAR - KAMAKHYA Intercity Express (15771) 09:15 09:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KAMAKHYA - ALIPUR DUAR Intercity Express (15772) 18:41 18:43 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH - CHANDIGARH Express (15903) 22:27 22:27 - Y N N N Y N N
CHANDIGARH - DIBRUGARH Express (15904) 17:22 17:22 - N Y N N Y N N
HOWRAH - DIBRUGARH Kamrup Express (15959) 12:43 12:48 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH - HOWRAH Kamrup Express (15960) 10:10 10:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
INDORE - KAMAKHYA Express (19305) 11:22 11:22 - N N N N N Y N
KAMAKHYA - INDORE Express (19306) 07:34 07:34 - N N N N N N Y
AGARTALA - ANAND VIHAR T Rajdhani Express (20501) 09:15 09:17 2 mins N Y N N N N N
ANAND VIHAR T - AGARTALA Rajdhani Express (20502) 22:30 22:32 2 mins N N N Y N N N
DIBRUGARH - NEW DELHI Rajdhani Express (20503) 07:26 07:26 - N N N N Y N N
NEW DELHI - DIBRUGARH Rajdhani Express (20504) 17:04 17:04 - N N Y N N N N
NAHARLAGUN - ANAND VIHAR T Arunachal Express (22411) 04:18 04:18 - N N Y N N N Y
ANAND VIHAR T - NAHARLAGUN Arunachal Express (22412) 22:24 22:24 - Y N N N Y N N
MUMBAI LTT - KAMAKHYA Karmabhoomi SF Express (22511) 16:32 16:32 - N N N N Y N N
KAMAKHYA - MUMBAI LTT Karmabhoomi SF Express (22512) 20:03 20:03 - N N N N N Y N
DARBHANGA - NEW TINSUKIA Jivachh Link Exp (25910) 00:03 00:08 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
DEOGHAR - AGARTALA Express (Start 16 July) (15625) 13:25 13:25 - N Y N N N N N
AGARTALA - DEOGHAR Express (Start 14 July) (15626) 17:48 17:48 - N N N N N N Y
ALIPUR DUAR - GUWAHATI Sifhung Passenger (55753) 07:18 07:19 1 min Y Y Y Y Y Y Y
GUWAHATI - ALIPUR DUAR Sifhung Passenger (55754) 17:51 17:52 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HABIBGANJ - AGARTALA Special (01665) 01:56 01:56 - N N N N Y N N
AGARTALA - HABIBGANJ Special (01666) 07:29 07:29 - N N N N N N Y
SILCHAR - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (12508) 08:15 08:17 2 mins N N N N Y N N
AMRITSAR - DIBRUGARH Weekly Express (15934) 13:27 13:27 - N N N N N N Y
DIBRUGARH - AMRITSAR Weekly Express (15933) 22:27 22:27 - N Y N N N N N
BIKANER - GUWAHATI Express (25631) 21:09 21:11 2 mins N Y N Y N N N
SILGHAT TOWN - TAMBARAM Express (15630) 17:45 17:45 - N N N N Y N N
TAMBARAM - SILGHAT TOWN Express (15629) 01:47 01:47 - N N N Y N N N
KAMAKHYA - YESVANTPUR AC SF Express (12552) 16:22 16:22 - N N Y N N N N
DIBRUGARH - TAMBARAM Weekly Express (15930) 17:24 17:24 - Y N N N N N N
TAMBARAM - DIBRUGARH Weekly Express (15929) 01:51 01:51 - N N N N N N Y
LALGARH - DIBRUGARH Avadh Assam Express (15910) 00:03 00:08 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH - LALGARH Avadh Assam Express (15909) 00:04 00:09 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
GUWAHATI - JAMMU TAWI Lohit Express (15651) 15:41 15:41 - Y N N N N N N
JAMMU TAWI - GUWAHATI Lohit Express (15652) 20:41 20:41 - N N N N Y N N
BHAGAT KI KOTHI - KAMAKHYA Express (15623) 20:33 20:35 2 mins N N N Y N N N
KAMAKHYA - BHAGAT KI KOTHI Express (15624) 19:18 19:20 2 mins N N N N Y N N
KAMAKHYA - ANAND VIHAR T North East SF Exp (12505) 11:45 11:47 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ANAND VIHAR T - KAMAKHYA North East SF Exp (12506) 14:23 14:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GUWAHATI - MUMBAI LTT Express (via Katihar) (15646) 19:18 19:23 5 mins N N Y N N N Y
MUMBAI LTT - GUWAHATI Express (via Katihar) (15645) 07:52 07:57 5 mins Y N N N Y N N
SEALDAH - SILCHAR Kanchanjunga Exp (13175) 01:28 01:29 1 min N Y N Y N N Y
SILCHAR - SEALDAH Kanchanjunga Express (13176) 01:04 01:05 1 min N Y N Y N Y N
GUWAHATI - OKHA Dwarka Express (15636) 12:58 12:58 - Y N N N N N N
OKHA - GUWAHATI Dwarka Express (15635) 03:36 03:36 - Y N N N N N N
AGARTALA - SEALDAH Kanchanjungha Exp (13174) 01:04 01:05 1 min Y N Y N Y N Y
SEALDAH - AGARTALA Kanchanjungha Exp (13173) 01:28 01:29 1 min Y N Y N Y Y N
BARMER - GUWAHATI Express (15631) 21:09 21:11 2 mins N Y N Y N N N
GUWAHATI - BARMER Express (15632) 12:37 12:39 2 mins N N N Y N Y N
NEW DELHI - DIBRUGARH TOWN Rajdhani Express (20506) 16:51 16:51 - Y N N N Y N N
DIBRUGARH TOWN - NEW DELHI Rajdhani Express (20505) 07:30 07:30 - N Y N N N Y N
BANGALORE CANTT - GUWAHATI SF Express (12509) 03:00 03:02 2 mins Y N N N N Y Y
TRIVANDRUM CENTRAL - SILCHAR SF Express (12507) 05:12 05:14 2 mins N N N N Y N N
MUMBAI LTT - KAMAKHYA AC SF Express (12519) 01:57 01:57 - N Y N N N N N
KAMAKHYA - MUMBAI LTT AC SF Express (12520) 22:39 22:39 - N N N Y N N N
GUWAHATI - MUMBAI LTT Express (via Malda Town) (15648) 17:17 17:22 5 mins N Y N N N N N
MUMBAI LTT - GUWAHATI Express (via Malda Town) (15647) 09:57 10:02 5 mins N N N N N N Y
DIBRUGARH TOWN - NEW DELHI Rajdhani Express (12423) 08:41 08:41 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - DIBRUGARH TOWN Rajdhani Express (12424) 18:07 18:07 - Y Y Y Y Y Y Y