Back Adra Jn (ADRA) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
ADRA - ASANSOL Memu (68063) START 05:05 - Y Y Y Y Y Y Y
BHUBANESWAR - NEW DELHI Rajdhani Exp (Via Adra) (22811) 18:40 18:45 5 mins N N Y N N N Y
NEW DELHI - BHUBANESWAR Rajdhani Exp (Via Adra) (22812) 08:10 08:15 5 mins N Y N N N Y N
BHUBANESWAR - NEW DELHI Duronto Express (12281) 14:50 15:00 10 mins N N Y N N N N
NEW DELHI - BHUBANESWAR Duronto Express (12282) 03:40 03:50 10 mins N N N N Y N N
DHANBAD - TATANAGAR Swarna Rekha Express (13301) 08:05 08:25 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - DHANBAD Swarna Rekha Express (13302) 15:55 16:15 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
DIGHA - MALDA TOWN Express (13417) 06:15 06:25 10 mins N N N N Y N N
MALDA TOWN - DIGHA Express (13418) 16:35 16:40 5 mins N N N Y N N N
HALDIA - ASANSOL Express (UnReserved) (13501) 19:02 19:07 5 mins Y Y Y Y Y Y N
ASANSOL - HALDIA Express (UnReserved) (13502) 06:45 06:50 5 mins Y Y Y Y Y Y N
DIGHA - ASANSOL Express (UnReserved) (13505) 20:50 21:00 10 mins N N N N N N Y
ASANSOL - DIGHA Express (UnReserved) (13506) 06:45 06:50 5 mins N N N N N N Y
PURI - KAMAKHYA Express (15639) 00:20 00:25 5 mins N N Y N N N N
KAMAKHYA - PURI Express (15640) 16:35 16:40 5 mins Y N N N N N N
HOWRAH - MUMBAI LTT Samarsata SF Express (12152) 01:45 01:50 5 mins N N N N N Y Y
KAMAKHYA - YESVANTPUR AC SF Express (12552) 09:55 10:00 5 mins N N N Y N N N
JAYNAGAR - PURI Weekly Express (18420) 16:35 16:40 5 mins N N N N N Y N
PURI - JAYNAGAR Weekly Express (18419) 00:20 00:25 5 mins N N N N Y N N
PURI - PATNA Baidyanathdham Express (18449) 00:10 00:15 5 mins N Y N N N N N
PATNA - PURI Baidyanathdham Express (18450) 16:35 16:40 5 mins N N Y N N N N
ANAND VIHAR T - PURI Nandan Kanan SF Express (12816) 02:15 02:20 5 mins N Y N Y Y N Y
PURULIA - HOWRAH SF Express (12828) 06:18 06:22 4 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - PURULIA SF Express (12827) 21:25 21:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA SHALIMAR - BHOJUDIH Aranyak SF Exp (12885) 12:22 12:27 5 mins Y Y Y Y Y Y N
PORBANDAR - SANTRAGANCHI Kavi Guru SF Express (12949) 03:00 03:05 5 mins N N N N N N Y
SANTRAGANCHI - PORBANDAR Kavi Guru SF Express (12950) 01:48 01:53 5 mins Y N N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - NEW JALPAIGURI SF Express (22611) 15:00 15:05 5 mins N N N Y N N N
NEW JALPAIGURI - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (22612) 09:55 10:00 5 mins N N N N N Y N
KOLKATA SHALIMAR - ADRA Rajya Rani SF Exp (Unreserved) (22861) 11:25 ENDS - Y N N N Y Y N
ADRA - KOLKATA SHALIMAR Rajya Rani SF Exp (Unreserved) (22862) START 12:00 - Y N N N Y Y N
KHARAGPUR - PURULIA Intercity Exp (Unreserved) (22875) 10:30 10:35 5 mins N N Y Y N N Y
PURULIA - KHARAGPUR Intercity Exp (Unreserved) (22876) 12:45 12:50 5 mins N N Y Y N N Y
YESVANTPUR - KAMAKHYA AC SF Express (12551) 16:55 17:00 5 mins N N N N N N Y
HOWRAH - RANCHI Intercity Express (18627) 17:25 17:30 5 mins Y Y N N N N Y
RANCHI - HOWRAH Intercity Express (18628) 10:10 10:20 10 mins Y Y N N N N Y
DIBRUGARH - KANYAKUMARI Vivek Express (15906) 09:55 10:00 5 mins Y N N N N N N
KANYAKUMARI - DIBRUGARH Vivek Express (15905) 22:20 22:25 5 mins N N N N N Y N
PURULIA - VILLUPURAM SF Express (22605) 11:18 11:23 5 mins Y N N N Y N N
VILLUPURAM - PURULIA SF Express (22606) 22:20 22:25 5 mins N N N Y N N Y
HOWRAH - CHAKRADHARPUR Passenger (58011) 05:15 05:25 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHAKRADHARPUR - HOWRAH Passenger (58012) 21:55 22:30 35 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - BOKARO STEEL CITY Passenger (58013) 05:15 06:05 50 mins Y Y Y Y Y Y Y
BOKARO STEEL CITY - HOWRAH Passenger (58014) 22:00 22:30 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - ADRA Shiromoni Fast Passenger (58015) 23:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - HOWRAH Shiromoni Fast Passenger (58016) START 04:30 - Y Y Y Y Y Y Y
KHARAGPUR - HATIA Passenger (58025) 13:15 13:30 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
HATIA - KHARAGPUR Passenger (58026) 14:05 14:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
ERNAKULAM - PATNA SF Express (22643) 11:25 11:30 5 mins N N Y Y N N N
PURULIA - ASANSOL MEMU (63593) 15:00 15:30 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
ASANSOL - PURULIA MEMU (63594) 12:05 12:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
BOKARO STEEL CITY - ASANSOL MEMU (63595) 07:10 07:35 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
ASANSOL - BOKARO STEEL CITY MEMU (63596) 19:05 19:30 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
GOMOH - CHAKRADHARPUR MEMU (68017) 18:00 18:40 40 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHAKRADHARPUR - GOMOH MEMU (68018) 09:35 10:05 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - BARKA KANA MEMU (68041) START 04:50 - Y Y Y Y Y Y Y
BARKA KANA - ADRA MEMU (68042) 19:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
KHARAGPUR - ASANSOL MEMU (68043) 09:30 09:50 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
ASANSOL - KHARAGPUR MEMU (68044) 18:20 18:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - ASANSOL MEMU (68045) START 14:35 - Y Y Y Y Y Y Y
ASANSOL - ADRA MEMU (68046) 13:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - BARABHUM MEMU (68053) START 15:05 - Y Y Y Y Y Y Y
BARABHUM - ADRA MEMU (68054) 18:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ASANSOL - TATANAGAR MEMU (68055) 09:30 10:00 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - ASANSOL MEMU (68056) 12:10 12:20 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - PURULIA MEMU (68057) START 05:45 - Y Y Y Y Y Y Y
PURULIA - ADRA MEMU (68058) 08:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BARABHUM - ASANSOL MEMU (68059) 20:20 20:35 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
ASANSOL - BARABHUM MEMU (68060) 16:15 16:30 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - ASANSOL MEMU (68061) START 03:45 - Y Y Y Y Y Y Y
ASANSOL - ADRA MEMU (68062) 06:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ASANSOL - ADRA MEMU (68064) 08:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - ASANSOL MEMU (68065) START 06:55 - Y Y Y Y Y Y Y
ASANSOL - ADRA MEMU (68066) 12:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - ASANSOL MEMU (68067) START 08:45 - Y Y Y Y Y Y Y
ASANSOL - ADRA MEMU (68068) 21:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - ASANSOL MEMU (68069) START 18:40 - Y Y Y Y Y Y Y
ASANSOL - ADRA MEMU (68070) 23:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - KHANUDIH MEMU (68071) START 07:15 - Y Y Y Y Y Y Y
BHAGA - ADRA MEMU (68072) 19:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - BHOJUDIH MEMU (68075) START 22:35 - Y Y Y Y Y Y Y
BHOJUDIH - ADRA MEMU (68076) 04:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - BHAGA MEMU (68077) START 13:20 - Y Y Y Y Y Y Y
BHAGA - ADRA MEMU (68078) 16:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BANKURA - ADRA MEMU (68081) 05:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - BISHNUPUR MEMU (68082) START 21:15 - Y Y Y Y Y Y Y
BISHNUPUR - ADRA MEMU (68083) 06:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - BISHNUPUR MEMU (68084) START 20:20 - Y Y Y Y Y Y Y
KHARAGPUR - RANCHI MEMU (68085) 07:40 07:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
RANCHI - KHARAGPUR MEMU (68086) 19:20 19:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
BISHNUPUR - DHANBAD MEMU (68087) 08:20 08:35 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
DHANBAD - BANKURA MEMU (68088) 16:50 17:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MIDNAPORE - ADRA MEMU (68089) 14:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - MIDNAPORE MEMU (68090) START 08:20 - Y Y Y Y Y Y Y
GARHBETA - ADRA MEMU (68097) 22:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - GARHBETA MEMU (68098) START 17:35 - Y Y Y Y Y Y Y
BHOJUDIH - KOLKATA SHALIMAR Aranyak SF Exp (12886) 14:10 14:20 10 mins Y Y Y Y Y Y N
MUMBAI LTT - HOWRAH Samarsata SF Express (12151) 03:00 03:05 5 mins N N N N Y Y N
GOMOH - KHARAGPUR MEMU (68104) 09:30 09:40 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
KHARAGPUR - GOMOH MEMU (68103) 18:25 18:35 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
ADRA - KHARAGPUR MEMU (68102) START 07:00 - Y Y Y Y Y Y Y
KHARAGPUR - ADRA MEMU (68101) 21:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
PATNA - ERNAKULAM SF Express (22644) 21:40 21:45 5 mins N N N Y Y N N
GUWAHATI - MGR CHENNAI CENTRAL Special (Start 24 July) (06337) 20:50 20:55 5 mins N N N Y N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - GUWAHATI Special (06338) 14:45 14:50 5 mins N Y N N N N N
VISAKHAPATNAM - SUBEDARGANJ Suvidha Special (Start 08 Oct) (82507) 16:25 16:30 5 mins N N Y N N N N
SUBEDARGANJ - VISAKHAPATNAM Suvidha Special (Start 10 Oct) (82508) 00:15 00:20 5 mins N N N N Y N N
PURI - ANAND VIHAR T Nandan Kanan SF Express (12815) 20:35 20:40 5 mins Y N Y Y N Y N
ASANSOL - COIMBATORE Special (06018) 20:35 20:40 5 mins Y N N N N N N
COIMBATORE - ASANSOL Special (06017) 09:20 09:25 5 mins Y N N N N N N
PURULIA - KOLKATA HOWRAH Rupashi Bangla SF Exp (12884) 16:22 16:26 4 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA SANTRAGACHI - PURULIA Rupashi Bangla SF Exp (12883) 10:48 10:52 4 mins Y Y Y Y Y Y Y