Back Usmanabad (UMD) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
PUNE - H S NANDED Special (Starts 9 Sept) (07620) 19:03 19:05 2 mins N N N N N N Y
H S NANDED - PUNE Special (Starts 8 Sept) (07619) 00:18 00:20 2 mins N N N N N N Y
MUMBAI LTT - HAZUR SAHEB NANDED Express (11011) 19:46 19:51 5 mins N N Y N N N N
HAZUR SAHIB NANDED - MUMBAI LTT Weekly Exp (11012) 13:45 13:48 3 mins N N N Y N N N
PUNE - AMRAVATI Express (11405) 02:22 02:25 3 mins Y N N N N Y N
AMRAVATI - PUNE Express (11406) 07:50 07:55 5 mins N Y N N N N Y
BIDAR - KOLHAPUR CSMT Express (Starts 21 June) (11415) 15:55 16:00 5 mins N N N Y N N N
KOLHAPUR CSMT - BIDAR Express (11416) 05:50 05:52 2 mins N N N Y N N N
PUNE - HYDERABAD DECCAN Express (17013) 19:00 19:05 5 mins Y N Y N N Y N
HYDERABAD DECCAN - PUNE Express (17014) 07:50 07:55 5 mins Y N Y N N Y N
BIDAR - MUMBAI LTT Express (11076) 13:45 13:48 3 mins N N Y N N N N
MUMBAI LTT - BIDAR Express (11075) 19:46 19:51 5 mins N Y N N N N N
MUMBAI CSMT - LATUR SF Express (22107) 04:37 04:40 3 mins Y Y Y N Y N N
LATUR - MUMBAI CSMT SF Express (22108) 23:30 23:32 2 mins Y Y Y N Y N N
MUMBAI CSMT - BIDAR SF Express (22143) 04:37 04:40 3 mins N N N Y N Y Y
BIDAR - MUMBAI CST SF Express (22144) 23:30 23:32 2 mins N N N Y N Y Y
NIZAMABAD - PANDHARPUR Passenger (51433) 01:20 01:25 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
PARLI VAIJNATH - MIRAJ Passenger (51425) 11:32 11:35 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
MIRAJ - PARLI VAIJNATH Passenger (51426) 01:42 01:45 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
PANDHARPUR - NIZAMABAD Passenger (51434) 10:07 10:10 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
PANVEL - H S NANDED Express (17613) 00:42 00:45 3 mins N Y Y Y Y Y Y
HUZUR SAHIB NANDED - PANVEL Express (Via Latur) (17614) 00:18 00:20 2 mins Y Y Y Y Y Y N
NAGPUR - KOLHAPUR CSMT Express (11403) 06:57 07:00 3 mins N N Y N N N Y
KOLHAPUR CSMT - NAGPUR Express (11404) 19:35 19:40 5 mins Y N N N Y N N
H S NANDED - PANVEL Special (07617) 00:18 00:20 2 mins N N N N N N Y
PANVE - HAZUR SAHIB NANDED Special (07618) 19:03 19:05 2 mins N N N N N N Y