Back DANAPUR - RAJGIR MEMU

DANAPUR(DNR) RAJGIR(RGD) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
DANAPUR(DNR) Starts 18:20 0 0.0
PHULWARI SHARIF(PWS) 18:28 18:29 1 3.7
SACHIWALAY HALT(SCY) 18:34 18:36 2 7.6
PATNA JN(PNBE) 18:45 18:50 5 9.7
RAJENDRA NAGAR PATNA(RJPB) 18:56 18:58 2 12.3
GULZARBAGH(GZH) 19:04 19:05 1 16.5
PATNA SAHEB(PNC) 19:09 19:11 2 19.6
DEEDARGANJ(DDGJ) 19:17 19:18 1 22.3
BANKA GHAT(BKG) 19:23 19:24 1 25.8
FATUHA(FUT) 19:29 19:31 2 31.5
BUDHDEVCHAK Y NAGAR(BCYN) 19:36 19:37 1 34.0
KHUSROPUR(KOO) 19:45 19:47 2 40.2
KARAUTA(KWO) 19:57 19:58 1 46.0
BAKHTIYARPUR JN(BKP) 20:18 20:20 2 55.1
KARNAUTI HALT(KRNN) 20:24 20:25 1 57.8
HARNAUT(HRT) 20:36 20:37 1 65.4
WENA(WENA) 20:50 20:51 1 70.5
RAHUI ROAD(RRE) 21:00 21:01 1 76.4
DEKPURA HALT(DKR) 21:08 21:09 1 79.4
SUHSARAI(SOW) 21:13 21:14 1 81.3
BIHAR SHARIF(BEHS) 21:18 21:20 2 84.4
TUNGI HALT(TNGI) 21:26 21:27 1 88.5
PAWAPURI ROAD HALT(POE) 21:31 21:32 1 90.5
DEEPNAGAR HALT(DPNR) 21:37 21:38 1 93.7
NALANDA(NLD) 21:49 21:50 1 97.0
MAHURI HALT(MH) 21:55 21:56 1 99.4
SILAO(SILO) 22:00 22:01 1 102.1
KARAHDIH HALT(KHDH) 22:04 22:05 1 103.6
SARDAR PATEL HALT(SDPH) 22:09 22:10 1 106.2
RAJGIR(RGD) 23:05 Ends 0 108.3