Back DANAPUR - MOKAMEH MEMU

DANAPUR(DNR) MOKAMEH JN(MKA) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
DANAPUR(DNR) Starts 17:55 0 0.0
PHULWARI SHARIF(PWS) 18:03 18:04 1 3.7
SACHIWALAY HALT(SCY) 18:08 18:10 2 7.6
PATNA JN(PNBE) 18:20 18:25 5 9.7
RAJENDRA NAGAR PATNA(RJPB) 18:31 18:33 2 12.3
GULZARBAGH(GZH) 18:39 18:40 1 16.5
PATNA SAHEB(PNC) 18:44 18:46 2 19.6
DEEDARGANJ(DDGJ) 18:52 18:53 1 22.3
GHATINGAON(GHAT) 18:57 18:58 1 24.2
FATUHA(FUT) 19:03 19:05 2 32.0
BUDHDEVCHAK Y NAGAR(BCYN) 19:10 19:11 1 34.5
HARDAS BIGHA(HDE) 19:15 19:16 1 37.4
KHUSROPUR(KOO) 19:20 19:21 1 40.7
MANJHAULIGRAM H(MJM) 19:25 19:26 1 44.0
KARAUTA(KWO) 19:30 19:31 1 46.5
SALIM PUR BIHAR(SMBH) 19:35 19:36 1 49.0
TEKA BIGHA HALT(TKBG) 19:40 19:41 1 51.0
BAKHTIYARPUR JN(BKP) 19:48 19:50 2 55.5
JAI PRAKASH MAHULI(JPML) 19:57 19:58 1 62.2
ATHMAL GOLA(ATL) 20:03 20:04 1 64.5
ACHUARA HALT(ACU) 20:08 20:09 1 68.0
BARH(BARH) 20:14 20:16 2 73.6
SAHARI HALT(SHT) 20:21 20:22 1 76.1
RAILEY ENGLISH HALT(RLE) 20:26 20:27 1 79.0
PUNARAKH(PHK) 20:32 20:33 1 83.8
MEMRAKHABAD(MMKB) 20:37 20:38 1 86.6
KANHAIPUR(KNHP) 20:42 20:43 1 88.9
MOR(MOR) 20:47 20:48 1 92.0
BARHAPUR HALT(BHAD) 20:52 20:53 1 94.5
SIVNAR HALT(SIVN) 20:57 20:58 1 97.2
MOKAMEH JN(MKA) 21:30 Ends 0 99.4