Back LUDHIANA - HISAR Passenger

LUDHIANA JN(LDH) HISAR(HSR) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
LUDHIANA JN(LDH) Starts 9:35 0 0.0
GILL(GILL) 9:46 9:47 1 8.0
JASSOWAL HALT(JSL) 9:56 9:58 2 13.0
KILA RAIPUR(QRP) 10:03 10:05 2 18.0
AHMADGARH(AHH) 10:17 10:19 2 26.0
ROHIRA GHALUGHRA(RHW) 10:25 10:27 2 31.0
KUP(KUP) 10:31 10:33 2 36.0
MALERKOTLA(MET) 10:42 10:44 2 45.0
HIMMATANA(HMI) 10:52 10:54 2 52.0
DHURI JN(DUI) 11:10 11:22 12 62.0
BAHADUR SINGH WALA(BSS) 11:29 11:31 2 70.0
SANGRUR(SAG) 11:38 11:40 2 78.0
BHARUR(BZ) 11:47 11:49 2 85.0
SUNAM UDHAM SINGH WALA(SFMU) 11:54 11:56 2 91.0
CHAJLI(CJL) 12:05 12:07 2 100.0
GOVINDGARH KHOKHAR(GGKR) 12:12 12:14 2 106.0
LEHRA GAGA(LHA) 12:21 12:22 1 112.0
GURNAY(GRN) 12:31 12:33 2 121.0
JAKHAL JN(JHL) 12:50 13:00 10 128.0
KUDNI(KUDN) 13:07 13:08 1 136.0
JAMALPUR SHAIKHAN(JPS) 13:14 13:15 1 141.0
PIRTHALA LLAUDA(PLT) 13:24 13:25 1 149.0
GAJUWALA(GJW) 13:32 13:33 1 155.0
UKLANA(UKN) 13:42 13:43 1 163.0
DAULATPUR HARYANA(DULP) 13:53 13:54 1 169.0
BARWALA(BXC) 14:10 14:11 1 178.0
DHANSU(DNX) 14:34 14:35 1 198.0
RAIPUR HARIYANA(RPHR) 14:43 14:44 1 204.0
HISAR(HSR) 15:10 Ends 0 210.0