Back LUDHIANA - HISAR Passenger

LUDHIANA JN(LDH) HISAR(HSR) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
LUDHIANA JN(LDH) Starts 9:35 0 0.0
GILL(GILL) 9:46 9:47 1 8.2
JASSOWAL HALT(JSL) 9:56 9:57 1 13.4
KILA RAIPUR(QRP) 10:03 10:05 2 17.8
AHMADGARH(AHH) 10:17 10:19 2 25.4
ROHIRA GHALUGHRA(RHW) 10:25 10:26 1 31.3
KUP(KUP) 10:31 10:32 1 35.6
MALERKOTLA(MET) 10:42 10:44 2 45.3
HIMMATANA(HMI) 10:52 10:53 1 52.3
DHURI JN(DUI) 11:10 11:22 12 62.1
BAHADUR SINGH WALA(BSS) 11:29 11:30 1 70.4
SANGRUR(SAG) 11:38 11:40 2 78.2
BHARUR(BZ) 11:47 11:48 1 85.2
SUNAM UDHAM SINGH WALA(SFMU) 11:54 11:56 2 90.8
CHAJLI(CJL) 12:05 12:06 1 100.6
GOVINDGARH KHOKHAR(GGKR) 12:12 12:13 1 106.3
LEHRA GAGA(LHA) 12:21 12:22 1 112.4
GURNAY(GRN) 12:31 12:33 2 121.3
JAKHAL JN(JHL) 12:50 13:00 10 128.7
KUDNI(KUDN) 13:07 13:08 1 136.3
JAMALPUR SHAIKHAN(JPS) 13:14 13:15 1 141.3
PIRTHALA LLAUDA(PLT) 13:24 13:25 1 149.9
GAJUWALA(GJW) 13:32 13:33 1 155.3
UKLANA(UKN) 13:42 13:43 1 163.6
DAULATPUR HARYANA(DULP) 13:53 13:54 1 169.3
BARWALA(BXC) 14:10 14:11 1 178.6
DHANSU(DNX) 14:34 14:35 1 198.3
RAIPUR HARIYANA(RPHR) 14:43 14:44 1 204.9
HISAR(HSR) 15:10 Ends 0 210.3