Back LUDHIANA - HISAR Passenger

LUDHIANA JN(LDH) HISAR(HSR) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
LUDHIANA JN(LDH) Starts 17:15 0 0.0
GILL(GILL) 17:26 17:27 1 8.2
JASSOWAL HALT(JSL) 17:34 17:35 1 13.4
KILA RAIPUR(QRP) 17:41 17:42 1 17.8
GUNGRANA(GNGR) 17:47 17:48 1 22.1
AHMADGARH(AHH) 17:53 17:55 2 25.4
ROHIRA GHALUGHRA(RHW) 18:09 18:10 1 31.3
KUP(KUP) 18:16 18:17 1 35.6
MALERKOTLA(MET) 18:31 18:33 2 45.3
HIMMATANA(HMI) 18:49 18:51 2 52.3
DHURI JN(DUI) 19:03 19:05 2 62.1
BAHADUR SINGH WALA(BSS) 19:16 19:18 2 70.4
SANGRUR(SAG) 19:31 19:33 2 78.2
BHARUR(BZ) 19:48 19:49 1 85.2
SUNAM UDHAM SINGH WALA(SFMU) 19:56 19:58 2 90.8
CHAJLI(CJL) 20:08 20:09 1 100.6
GOVINDGARH KHOKHAR(GGKR) 20:15 20:16 1 106.3
LEHRA GAGA(LHA) 20:23 20:24 1 112.4
GURNAY(GRN) 20:34 20:35 1 121.3
JAKHAL JN(JHL) 20:51 21:00 9 128.7
KUDNI(KUDN) 21:07 21:08 1 136.3
JAMALPUR SHAIKHAN(JPS) 21:14 21:15 1 141.3
PIRTHALA LLAUDA(PLT) 21:25 21:26 1 149.9
GAJUWALA(GJW) 21:34 21:35 1 155.3
UKLANA(UKN) 21:42 21:43 1 163.6
DAULATPUR HARYANA(DULP) 21:51 21:52 1 169.3
BARWALA(BXC) 22:01 22:02 1 178.6
DHANSU(DNX) 22:18 22:19 1 198.3
RAIPUR HARIYANA(RPHR) 22:38 22:39 1 204.9
HISAR(HSR) 23:00 Ends 0 210.3