Back BHAGALPUR - AZIMGANJ Passenger

BHAGALPUR(BGP) AZIMGANJ JN(AZ) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BHAGALPUR(BGP) Starts 5:00 0 0.0
SABAUR(SBO) 5:09 5:10 1 7.5
LAILAKH MAMLKHA(LMM) 5:22 5:23 1 14.1
GHOGA(GGA) 5:32 5:33 1 20.2
EKCHARI(EKC) 5:41 5:42 1 25.7
KAHALGAON(CLG) 5:48 5:49 1 30.0
BIKRAM SHILA(BKSL) 6:00 6:01 1 38.0
SHIVANARAYANPUR(SVRP) 6:09 6:10 1 41.4
LAKSHMIPUR BHORANG(LKB) 6:17 6:18 1 44.3
PIRPAINTI(PPT) 6:25 6:26 1 50.3
AMMAPALLI HALT(AMPL) 6:32 6:33 1 54.6
MIRZA CHEUKI(MZC) 6:38 6:39 1 58.8
KARAMTOLA(KRMA) 6:47 6:48 1 64.8
SAHIBGANJ JN(SBG) 7:30 7:40 10 73.9
SAKRIGALI JN(SLJ) 7:50 7:51 1 81.7
MOHARAJPUR(MJP) 8:00 8:01 1 87.8
KARANPUR ATO(KPTO) 8:10 8:11 1 95.0
TALJHARI(TLJ) 8:20 8:21 1 102.0
KALIAN CHAK(KXE) 8:27 8:28 1 106.8
TINPAHAR JN(TPH) 8:34 8:35 1 111.6
DHAMDHAMIA(DDX) 8:42 8:43 1 116.8
BAKUDI(BKLE) 8:48 8:49 1 120.4
BARHARWA JN(BHW) 9:30 9:40 10 128.3
BONIDANGA(BDAG) 9:51 9:52 1 133.6
BINDUBASINI HAL(BDBS) 9:59 10:00 1 137.9
TILDANGA(TDLE) 10:06 10:07 1 141.3
SANKOPARA(SXP) 10:23 10:24 1 153.9
DHULIAN GANGA(DGLE) 10:32 10:33 1 159.0
BASUDEBPUR(BDBP) 10:40 10:41 1 165.8
NIMTITA(NILE) 10:47 10:48 1 168.9
SUJNIPARA(SPLE) 11:01 11:02 1 175.6
AHIRAN(AHN) 11:11 11:12 1 182.1
JANGIPUR ROAD(JRLE) 11:19 11:20 1 188.8
GANKAR(GALE) 11:29 11:30 1 195.7
MANIGRAM(MGLE) 11:38 11:39 1 203.4
NOAPARA MAHISHA(NWMS) 11:44 11:45 1 208.4
MAHIPAL(MPLE) 11:50 11:51 1 211.9
MAHIPAL ROAD(MPLR) 11:55 11:56 1 213.9
PORADANGA HALT(PRDG) 12:01 12:02 1 218.3
AZIMGANJ CITY(ACLE) 12:43 12:44 1 222.6
AZIMGANJ JN(AZ) 12:55 Ends 0 223.9