Back Kesinga (KSNG) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
RAIPUR - JUNAGARH ROAD Passenger (58207) 19:55 19:57 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JUNAGARH ROAD - RAIPUR Passenger (58208) 04:10 04:12 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - RAIPUR Passenger (58528) 11:35 11:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
DURG - VISHAKHAPATNAM Passenger (58529) 02:20 02:25 5 mins N Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - DURG Passenger (58530) 05:30 05:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAIPUR - VISAKHAPATNAM Passenger (58527) 11:10 11:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAMBALPUR - KORAPUT Passenger (58301) 11:58 12:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KORAPUT - SAMBALPUR Passenger (58302) 11:30 11:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JASIDIH - TAMBARAM Weekly Express (Starts 1 May) (13576) 03:10 03:12 2 mins N N N Y N N N
SAMBALPUR - BANASWADI Special (08301) 12:58 13:00 2 mins N N Y N N N N
BANASWADI - SAMBALPUR Special (08302) 02:08 02:10 2 mins N N N N N Y N
BILASPUR - TIRUPATI MAIN Express (17481) 16:23 16:25 2 mins N Y N N N Y N
TIRUPATI MAIN - BILASPUR Express (17482) 10:38 10:40 2 mins Y N N N Y N N
HOWRAH - JAGDALPUR Samaleshwari Express (18005) 12:33 12:38 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAGDALPUR - HOWRAH Samaleshwari Express (18006) 13:25 13:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - YESVANTPUR Weekly Exp (via Ballari) (18111) 03:10 03:12 2 mins N N N N Y N N
YESVANTPUR - TATA NAGAR Express (via Ballari) (18112) 02:08 02:10 2 mins N Y N N N N N
JAGDALPUR - DURG Express (18212) 22:10 22:12 2 mins Y N Y N Y N N
DURG - JAGDALPUR Express (18211) 17:55 17:57 2 mins N Y N Y N N Y
KORBA - VISAKHAPATNAM Express (18517) 00:38 00:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - KORBA Express (18518) 01:45 01:47 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - BHAGAT KI KOTHI Weekly Express (18573) 10:38 10:40 2 mins N N N Y N N N
BHAGAT KI KOTHI - VISAKHAPATNAM Weekly Express (18574) 01:23 01:25 2 mins Y N N N N N N
HATIA - BANGALORE CANTT Express (18637) 03:10 03:12 2 mins N N N N N N Y
BANGALORE CANTT - HATIA Express (18638) 02:08 02:10 2 mins N N Y N N N N
VISAKHAPATNAM - DELHI H NIZAMUDDIN Samata SF Exp (12807) 12:06 12:08 2 mins N Y Y Y N Y Y
DELHI H NIZAMUDDIN - VISAKHAPATNAM Samata SF Exp (12808) 11:33 11:35 2 mins N Y Y N Y Y Y
YESVANTPUR - HATIA SF Express (12836) 09:42 09:44 2 mins N N N Y N Y N
HATIA - YESVANTPUR SF Express (12835) 03:03 03:05 2 mins Y N Y N N N N
PURI - AHMEDABAD SF Express (12843) 04:46 04:48 2 mins N N Y N Y Y Y
AHMEDABAD - PURI SF Express (12844) 20:43 20:45 2 mins Y Y N N Y N Y
TATANAGAR - YESVANTPUR SF Express (12889) 03:10 03:12 2 mins N N N N N Y N
YESVANTPUR - TATANAGAR SF Express (12890) 09:43 09:44 1 min N Y N N N N N
TAMBARAM - JASIDIH Weekly Express (Starts 4 May) (13575) 09:42 09:44 2 mins N N N N N N Y
SAMBALPUR - H SAHIB NANDED Nagavali SF Express (20809) 14:18 14:20 2 mins Y N N N Y N Y
H SAHIB NANDED - SAMBALPUR Nagavali SF Express (20810) 15:42 15:44 2 mins N Y Y N N N Y
JAGDALPUR - ROURKELA Express (18108) 23:15 23:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ROURKELA - JAGDALPUR Express (18107) 00:18 00:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - MUMBAI LTT SF Express (22847) 14:00 14:02 2 mins N N N N N N Y
MUMBAI LTT - VISAKHAPATNAM SF Express (22848) 23:25 23:27 2 mins N Y N N N N N
HATIA - ERNAKULAM AC SF Express (22837) 03:10 03:12 2 mins N Y N N N N N
ERNAKULAM - HATIA AC SF Express (22838) 06:33 06:35 2 mins N N N N Y N N
ALAPPUZHA - DHANBAD Express (13352) 21:13 21:14 1 min Y Y Y Y Y Y Y
DHANBAD - ALAPPUZHA Express (13351) 01:53 01:55 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TATANAGAR - ALAPPUZHA Slip Express (18189) 01:43 01:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
ALAPPUZHA - TATANAGAR Link Express (18190) 21:13 21:14 1 min Y Y Y Y Y Y Y
GANDHIDHAM - PURI SF Express (via Vizianagaram) (22973) 07:18 07:20 2 mins N N N N Y N N
PURI - GANDHIDHAM SF Express (via Vizianagaram) (22974) 22:10 22:12 2 mins N N N N N Y N
SAMBALPUR - RAYAGADA Intercity Express (18301) 09:52 09:54 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAYAGADA - SAMBALPUR Intercity Express (18302) 16:32 16:34 2 mins Y Y Y Y Y Y Y