Back Bolpur Shantiniketan (BHP) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
BRADDHAMAN - RAMPURHAT Express (UnReserved) (13013) 07:59 08:01 2 mins Y N N Y N Y N
RAMPURHAT - BRADDHAMAN Express (13014) 19:44 19:46 2 mins N N Y N Y N Y
HOWRAH - BHAGALPUR KaviGuru Express (13015) 13:40 13:42 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHAGALPUR - HOWRAH KaviGuru Express (13016) 14:08 14:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - AZIMGANJ Ganadevta Express (13017) 08:43 08:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
AZIMGANJ - HOWRAH Ganadevta Express (13018) 18:19 18:24 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - GAYA Express (13023) 22:37 22:42 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
GAYA - HOWRAH Express (13024) 23:54 23:59 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - AZIMGANJ KaviGuru Express (13027) 01:28 01:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
AZIMGANJ - HOWRAH KaviGuru Express (13028) 10:16 10:18 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - JAMALPUR Super Express (13071) 23:41 23:46 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA SEALDAH - ALIPUR DUAR Kanchan Kanya Exp (13149) 23:12 23:17 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
ALIPUR DUAR - KOLKATA SEALDAH Kanchan Kanya Exp (13150) 04:51 04:56 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA SEALDAH - MALDA TOWN Gour Exp (13153) 01:55 01:57 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - RAMPURHAT Maa Tara Express (13187) 10:31 10:33 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAMPURHAT - SEALDAH Maa Tara Express (13188) 15:07 15:09 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BOLPUR SHANTINIKETAN - HOWRAH SF Express (12338) START 13:10 - Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - HALDIBARI Darjeeling SF Mail (12343) 00:25 00:28 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAMPURHAT - HOWRAH SF Express (12348) 17:35 17:37 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TRIVANDRUM CENTRAL - SILCHAR SF Express (12507) 16:23 16:28 5 mins N N N Y N N N
BANGALORE CANTT - GUWAHATI SF Express (12509) 13:18 13:23 5 mins N N N N Y Y Y
TRIVANDRUM CENTRAL - SILCHAR SF Express (12515) 13:18 13:23 5 mins N Y N N N N N
HOWRAH - NEW JALPAIGURI AC SF Express (22309) 00:59 00:59 - N N Y N N N N
MUMBAI LTT - KAMAKHYA Karmabhoomi SF Express (22511) 00:48 00:50 2 mins N N N N Y N N
SEALDAH - SILCHAR Kanchanjunga Exp (13175) 09:14 09:19 5 mins Y N Y N N Y N
KOLKATA - HALDIBARI Intercity SF Express (12363) 11:28 11:30 2 mins N Y N Y N Y N
SEALDAH - RAMPURHAT Intercity SF Express (12373) 11:28 11:30 2 mins N N Y N Y N Y
RAMPURHAT - SEALDAH Intercity SF Express (12374) 11:55 11:57 2 mins Y N N Y N Y N
HOWRAH - MALDA TOWN Intercity Express (13011) 18:20 18:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MALDA TOWN - HOWRAH SF Intercity Exp (13012) 08:08 08:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - NEW ALIPURDUAR Padatik SF Express (12377) 01:45 01:47 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - GUWAHATI SF Express (12513) 13:18 13:23 5 mins Y N N N N N N
SEALDAH - AGARTALA Kanchanjungha Exp (13173) 09:08 09:13 5 mins N Y N Y Y N Y
AGARTALA - SEALDAH Kanchanjungha Exp (13174) 16:11 16:16 5 mins Y N Y N Y N Y
HOWRAH - JAYNAGAR Passenger (53041) 11:15 11:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - RAJGIR Fast Passenger (53043) 14:36 14:39 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAJGIR - HOWRAH Fast Passenger (53044) 05:17 05:22 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - RAMPUR HAT Viswabharati Fast Passenger (53047) 19:51 19:53 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BARDDHAMAN - TINPAHAR Passenger (53063) 07:41 07:46 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
TINPAHAR - BARDDHAMAN Passenger (53064) 19:03 19:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAMPURHAT - BARDDHAMAN Passenger (53068) 10:49 10:50 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BARDDHAMAN - RAMPURHAT Passenger (53069) 21:24 21:26 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BARDDHAMAN - MALDA TOWN Passenger (53417) 06:23 06:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MALDA TOWN - BARDDHAMAN Passenger (53418) 20:15 20:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BARDDHAMAN - RAMPUR HAT MEMU (63011) 17:17 17:19 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAMPUR HAT - BARDDHAMAN MEMU (63012) 08:30 08:31 1 min Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - RAMPUR HAT MEMU (63141) 15:46 15:48 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAMPUR HAT - SEALDAH MEMU (63142) 14:22 14:24 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BARDDHAMAN - RAMPURHAT MEMU (63581) 10:16 10:18 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAMPURHAT - BARDDHAMAN MEMU (63582) 07:22 07:24 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BARDDHAMAN - RAMPURHAT MEMU (63583) 18:41 18:43 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAMPURHAT - BARDDHAMAN MEMU (63584) 15:32 15:34 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - SEALDAH Upper India Express (13134) 07:03 07:08 5 mins N Y Y N Y Y Y
BAMANHAT - SEALDAH Uttar Banga Express (13148) 02:04 02:09 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA SEALDAH - BAMANHAT Uttar Banga Express (13147) 22:17 22:22 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
ANAND VIHAR T - SEALDAH Express (13120) 07:03 07:08 5 mins Y N N Y N N N
SEALDAH - ANAND VIHAR T Express (13119) 00:01 00:06 5 mins Y N N N Y N N
HALDIBARI - SEALDAH Darjeeling SF Mail (12344) 02:51 02:54 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUZAFFARPUR - YESVANTPUR Weekly Express (15228) 19:17 19:22 5 mins Y N N N N N N
HOWRAH - NEW JALPAIGURI Shatabdi Express (12041) 16:04 16:06 2 mins Y Y Y Y Y Y N
NEW JALPAIGURI - HOWRAH Shatabdi Express (12042) 11:28 11:30 2 mins Y Y Y Y Y Y N
NEW ALIPURDUAR - SEALDAH Padatik SF Express (12378) 03:46 03:48 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SILCHAR - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (12508) 21:49 21:54 5 mins N N N N Y N N
KOLKATA SEALDAH - VARANASI Upper India Express (13133) 00:01 00:06 5 mins N Y Y Y N Y Y
GUWAHATI - SECUNDERABAD SF Express (12514) 21:49 21:54 5 mins N N N Y N N N
KAMAKHYA - MUMBAI LTT Karmabhoomi SF Express (22512) 11:14 11:17 3 mins N N N N N N Y
JOGBANI - KOLKATA Express (13160) 23:24 23:26 2 mins N Y N Y N Y N
SILGHAT TOWN - KOLKATA Express (13182) 09:26 09:28 2 mins N N Y N N N N
KOLKATA CHITPUR - SILGHAT TOWN Express (13181) 11:26 11:28 2 mins Y N N N N N N
BALURGHAT - KOLKATA CHITPUR Tebhaga Express (13162) 11:14 11:17 3 mins Y Y Y Y Y Y N
KOLKATA CHITPUR - BALURGHAT Tebhaga Express (13161) 15:20 15:23 3 mins Y Y Y Y Y N Y
KOLKATA CHITPUR - JOGBANI Express (13159) 00:48 00:50 2 mins N Y N Y N Y N
HALDIBARI - KOLKATA CHITPUR Intercity SF Express (12364) 16:39 16:41 2 mins N N Y N Y N Y
GUWAHATI - BANGALORE CANTT SF Express (12510) 21:49 21:54 5 mins Y Y N N N N Y
SILCHAR - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (12516) 21:49 21:54 5 mins N N Y N N N N
JAMALPUR - HOWRAH Super Express (13072) 02:20 02:25 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
GUWAHATI - HOWRAH Saraighat SF Express (12346) 02:35 02:38 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
BALURGHAT - SEALDAH Gour Link Express (23154) 01:20 01:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MALDA TOWN - KOLKATA SEALDAH Gour Express (13154) 01:20 01:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SILCHAR - SEALDAH Kanchanjunga Express (13176) 16:11 16:16 5 mins N Y N Y N Y N
YESVANTPUR - MUZAFFARPUR Weekly Express (15227) 16:23 16:28 5 mins N N N N Y N N
NEW JALPAIGURI - HOWRAH AC SF Express (22310) 19:56 19:56 - N N Y N N N N
RAMPUR HAT - HOWRAH Viswabharati Fast Passenger (53048) 06:26 06:29 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAYNAGAR - HOWRAH Passenger (53042) 17:45 17:48 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW TINSUKIA - BANGALORE CITY SF Express (22502) 21:49 21:54 5 mins N N N N N Y N
BANGALORE CITY - NEW TINSUKIA SF Exp (22501) 16:23 16:28 5 mins N N Y N N N N
AGARTALA - BANGALORE CANTT Humsafar Express (12504) 09:50 09:50 - N N Y N N N Y
BANGALORE CANTT - AGARTALA Humsafar Express (12503) 20:50 20:50 - N N Y N N Y N
HOWRAH - RADHIKAPUR Intercity Express (13053) 11:44 11:46 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RADHIKAPUR - HOWRAH Intercity Express (13054) 18:47 18:49 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - BOLPUR SHANTINIKETAN SF Express (12337) 12:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - RAMPURHAT SF Express (12347) 14:05 14:07 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - GUWAHATI Saraighat SF Express (12345) 17:53 17:58 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - NEW ALIPURDUAR Padatik Covid SF Special (02377) 01:45 01:47 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW ALIPURDUAR - SEALDAH Padatik Covid SF Special (02378) 03:46 03:48 2 mins Y Y Y Y Y Y Y