Back Bhadrakh (BHC) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
BHADRAK - HOWRAH Bagha Jatin Fast Passenger (58004) START 04:35 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - BHADRAK Bagha Jatin Fast Passenger (58003) 22:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
PURI - SANTRAGACHI Passenger (58002) 17:00 17:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - PURI Passenger (58001) 07:28 07:33 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KHARAGPUR - KHURDA ROAD Fast Passenger (58005) 08:50 08:55 5 mins Y Y Y Y Y Y N
JAJPUR KEONJHAR ROAD - KHARAGPUR Passenger (58010) 06:40 06:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
KHARAGPUR - JAJPUR KEONJHAR ROAD Passenger (58009) 20:55 21:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
CUTTACK - BHADRAK Fast Passenger (58436) 15:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BHADRAK - CUTTACK Fast Passenger (58435) START 15:30 - Y Y Y Y Y Y Y
KHURDA ROAD - KHARAGPUR Fast Passenger (58006) 20:10 20:15 5 mins Y Y Y Y Y Y N
YESVANTPUR - SANTRAGACHI Special (05227) 08:55 08:57 2 mins N N N N Y N N
BHADRAKH - KHARAGPUR MEMU (68050) START 16:10 - Y Y Y Y Y Y Y
KHARAGPUR - BHADRAKH MEMU (68049) 10:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BALASORE - BHADRAKH MEMU (68051) 15:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BHADRAKH - BALASORE MEMU (68052) START 11:10 - Y Y Y Y Y Y Y
BHADRAKH - CUTTACK Passenger (58423) START 13:05 - Y Y Y Y Y Y Y
CUTTACK - BHADRAKH Passenger (58424) 12:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BHADRAKH - BHUBANESWAR MEMU (68407) START 06:15 - Y Y Y Y Y Y Y
BHUBANESWAR - BHADRAKH MEMU (68408) 21:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
KOCHUVELI - GUWAHATI Suvidha Special (82636) 07:45 07:47 2 mins N Y N N N N N
GUWAHATI - KOCHUVELI Special (Start 01 May) (06335) 02:30 02:32 2 mins N N N N Y N N
KOCHUVELI - GUWAHATI Special (Start 11 July) (06336) 07:45 07:47 2 mins N N N Y N N N
SANTRAGACHI - MGR CHENNAI CENTRAL SF Special (02841) 17:28 17:30 2 mins N N N N Y N N
MGR CHENNAI CENTRAL - SANTRAGACHI SF Special (02842) 18:38 18:40 2 mins N N N N N N Y
PURI - SANTRAGACHI Special (08403) 02:13 02:15 2 mins N N N N N Y N
BHUBANESWAR - NEW DELHI Rajdhani Exp (Via Adra) (22811) 13:45 13:47 2 mins N N Y N N N Y
NEW DELHI - BHUBANESWAR Rajdhani Exp (Via Adra) (22812) 13:30 13:32 2 mins N Y N N N Y N
NEW DELHI - BHUBANESWAR Rajdhani Express (22824) 15:12 15:14 2 mins N N Y Y Y N Y
BHUBANESWAR - NEW DELHI Rajdhani Express (22823) 11:38 11:40 2 mins Y Y N Y Y N N
KOLKATA HOWRAH - PURI Shatabdi Express (12277) 18:35 18:37 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PURI - KOLKATA HOWRAH Shatabdi Express (12278) 09:13 09:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - YESVANTPUR Duronto Express (12245) 14:52 14:52 - N Y Y N Y Y Y
YESVANTPUR - HOWRAH Duronto Express (12246) 12:13 12:13 - Y Y Y N Y Y N
BHUBANESWAR - NEW DELHI Duronto Express (12281) 09:48 09:48 - N N Y N N N N
NEW DELHI - BHUBANESWAR Duronto Express (12282) 08:44 08:44 - N N N N Y N N
KOLKATA SEALDAH - PURI Duronto Express (22201) 00:30 00:30 - N Y N Y N Y N
PURI - KOLKATA SEALDAH Duronto Express (22202) 22:52 22:52 - N Y N Y N Y N
BHUBANESWAR - ANAND VIHAR Odisha Sampark Kranti Exp (12819) 18:13 18:15 2 mins N N Y N N N Y
ANAND VIHAR T - BHUBANESWAR Odisha Sampark Kranti Exp (12820) 09:48 09:50 2 mins N N Y N N Y N
BANGALORE CANTT - AGARTALA Humsafar Express (12503) 14:17 14:19 2 mins N N Y N N Y N
AGARTALA - BANGALORE CANT Humsafar Express (12504) 17:28 17:30 2 mins N N Y N N N Y
HOWRAH - TIRUPATI Humsafar Express (20889) 17:12 17:12 - N N N N N Y N
TIRUPATI - HOWRAH Humsafar Express (20890) 14:10 14:10 - Y N N N N N N
HOWRAH - YESVANTPUR HumSafar Express (22887) 17:28 17:30 2 mins N Y N N N N N
YESVANTPUR - HOWRAH HumSafar Express (22888) 14:17 14:19 2 mins N N N N Y N N
HOWRAH - PURI Garib Rath Express (12881) 01:35 01:37 2 mins N N Y N Y N N
PURI - HOWRAH Garib Rath Express (12882) 02:00 02:02 2 mins N Y N Y N N N
YESVANTPUR - MUZAFFARPUR Weekly Express (15227) 08:55 08:57 2 mins N N N N Y N N
MUZAFFARPUR - YESVANTPUR Weekly Express (15228) 04:20 04:22 2 mins N Y N N N N N
HOWRAH - BHUBANESWAR Jan Shatabdi Express (12073) 17:50 17:52 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHUBANESWAR - HOWRAH Jan Shatabdi Express (12074) 08:12 08:14 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PURI - KAMAKHYA Express (15639) 18:28 18:30 2 mins N Y N N N N N
KAMAKHYA - PURI Express (15640) 22:50 22:52 2 mins Y N N N N N N
PURI - KAMAKHYA Weekly Express (Via Howrah) (15643) 02:00 02:02 2 mins N N N N N N Y
KAMAKHYA - PURI Weekly Express (15644) 03:40 03:42 2 mins N N N N N Y N
SANTRAGACHI - CHENNAI CENTRAL Antyodaya Express (22841) 23:03 23:05 2 mins Y N N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - SANTRAGACHI Antyodaya Express (22842) 06:08 06:10 2 mins N N N Y N N N
HOWRAH - ERNAKULAM Antyodaya Express (22877) 21:18 21:20 2 mins N N N N N Y N
ERNAKULAM - HOWRAH Antyodaya Express (22878) 10:23 10:25 2 mins N N Y N N N N
YESVANTPUR - BHAGALPUR Anga SF Express (12253) 17:56 17:58 2 mins N N N N N N Y
BHAGALPUR - YESVANTPUR Anga SF Express (12254) 03:40 03:42 2 mins N N N Y N N N
TRIVANDRUM CENTRAL - SILCHAR SF Express (12507) 08:55 08:57 2 mins N N N Y N N N
SILCHAR - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (12508) 05:28 05:30 2 mins N N N N N Y N
BANGALORE CANTT - GUWAHATI SF Express (12509) 05:28 05:30 2 mins N N N N Y Y Y
GUWAHATI - BANGALORE CANTT SF Express (12510) 05:28 05:30 2 mins Y Y Y N N N N
GUWAHATI - SECUNDERABAD SF Express (12514) 05:28 05:30 2 mins N N N N Y N N
TRIVANDRUM CENTRAL - SILCHAR SF Express (12515) 05:28 05:30 2 mins N Y N N N N N
SILCHAR - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (12516) 05:28 05:30 2 mins N N N Y N N N
KAMAKHYA - YESVANTPUR AC SF Express (12552) 14:47 14:47 - N N N Y N N N
HOWRAH - TIRUCHIRAPALLI SF Express (12663) 20:23 20:25 2 mins N N N Y N N Y
TIRUCHIRAPALLI - HOWRAH SF Express (12664) 22:00 22:02 2 mins N N Y N N Y N
HOWRAH - KANYAKUMARI SF Express (12665) 20:23 20:25 2 mins Y N N N N N N
KOLKATA SHALIMAR - NAGERCOIL Gurudev SF Exp (12660) 04:20 04:22 2 mins N N N Y N N N
NAGERCOIL - KOLKATA SHALIMAR Gurudev SF Exp (12659) 08:55 08:57 2 mins N Y N N N N N
KANYAKUMARI - HOWRAH SF Express (12666) 22:00 22:02 2 mins N N N N N N Y
HOWRAH - VASCO DA GAMA Amravati Express (18047) 03:40 03:42 2 mins N Y Y N Y N Y
VASCO DA GAMA - HOWRAH Amaravati Express (18048) 17:56 17:58 2 mins Y N Y N Y Y N
HOWRAH - PURI Sri Jagannath Express (18409) 00:15 00:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PURI - HOWRAH Sri Jagannath Express (18410) 02:28 02:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - SECUNDERABAD Falaknuma SF Exp (12703) 11:35 11:37 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - HOWRAH Falaknuma SF Exp (12704) 13:15 13:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAYNAGAR - PURI Weekly Express (18420) 22:50 22:52 2 mins N N N N N Y N
PURI - JAYNAGAR Weekly Express (18419) 18:28 18:30 2 mins N N N Y N N N
PURI - PATNA Baidyanathdham Express (18449) 18:28 18:30 2 mins Y N N N N N N
PATNA - PURI Baidyanathdham Express (18450) 22:50 22:52 2 mins N N Y N N N N
KOLKATA SHALIMAR - SECUNDERABAD AC SF Exp (12773) 20:17 20:17 - N N Y N N N N
SECUNDERABAD - KOLKATA SHALIMAR AC SF Exp (12774) 03:34 03:34 - N N Y N N N N
PURI - NEW DELHI Purushottam SF Express (12801) 01:28 01:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - PURI Purushottam SF Express (12802) 01:18 01:20 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PURI - ANAND VIHAR T Nandan Kanan SF Express (12815) 14:43 14:45 2 mins Y N Y Y N Y N
ANAND VIHAR T - PURI Nandan Kanan SF Express (12816) 08:10 08:12 2 mins N Y N Y Y N Y
HOWRAH - PURI Dhauli SF Express (12821) 10:35 10:37 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PURI - HOWRAH Dhauli SF Express (12822) 15:28 15:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - PURI SF Express (12837) 02:50 02:52 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PURI - HOWRAH SF Express (12838) 00:23 00:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (12839) 04:05 04:07 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - HOWRAH SF Express (12840) 23:17 23:19 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI CENTRAL - HOWRAH Coromandel SF Express (12842) 07:15 07:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - MGR CHENNAI CENTRAL Coromandel SF Express (12841) 19:05 19:07 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - YESVANTPUR SF Express (12863) 01:00 01:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - HOWRAH SF Express (12864) 01:43 01:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - PONDICHERRY SF Express (12867) 03:44 03:44 - Y N N N N N N
PONDICHERRY - HOWRAH SF Express (12868) 17:47 17:47 - N N N Y N N N
PURI - ANAND VIHAR T Neelachal SF Express (12875) 14:43 14:45 2 mins N Y N N Y N Y
ANAND VIHAR T - PURI Neelachal SF Express (12876) 12:48 12:50 2 mins Y N Y N N Y N
HOWRAH - PURI SF Express (12887) 01:35 01:37 2 mins N Y N N N N N
PURI - HOWRAH SF Express (12888) 02:00 02:02 2 mins Y N N N N N N
BANGRIPOSI - BHUBANESWAR SF Express (12891) 07:40 07:42 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHUBANESWAR - BANGRIPOSI SF Express (12892) 19:25 19:27 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - PURI SF Express (12895) 01:35 01:37 2 mins N N N N N Y N
PURI - HOWRAH SF Express (12896) 02:00 02:02 2 mins N N N N Y N N
SILGHAT TOWN - TAMBARAM Nagaon Express (15630) 20:13 20:13 - N N N N N Y N
TAMBARAM - SILGHAT TOWN Express (15629) 21:46 21:46 - N Y N N N N N
BENGALURU CITY - NEW TINSUKIA SF Exp (22501) 08:43 08:43 - N N Y N N N N
NEW TINSUKIA - BENGALURU CITY SF Express (22502) 05:23 05:23 - N N N N N N Y
DIBRUGARH - TAMBARAM Weekly Express (15930) 20:13 20:13 - N Y N N N N N
TAMBARAM - DIBRUGARH Weekly Express (15929) 21:46 21:46 - N N N N Y N N
KHARAGPUR - VILLUPURAM SF Express (22603) 16:34 16:34 - N N N Y N N N
VILLUPURAM - KHARAGPUR SF Express (22604) 16:22 16:22 - N N Y N N N N
PURULIA - VILLUPURAM SF Express (22605) 16:34 16:34 - Y N N N Y N N
VILLUPURAM - PURULIA SF Express (22606) 16:22 16:22 - N N N Y N N Y
MGR CHENNAI CENTRAL - NEW JALPAIGURI SF Express (22611) 09:38 09:38 - N N N Y N N N
NEW JALPAIGURI - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (22612) 15:28 15:28 - N N N N N Y N
MGR CHENNAI CENT - HALDIA Sangrami SF Express (22613) 13:47 13:47 - N N N N Y N N
HALDIA - MGR CHENNAI CENT Sangrami SF Express (22614) 16:34 16:34 - N N N N N Y N
TRIVANDRUM CENTRAL - KOLKATA SHALIMAR SF Express (22641) 08:55 08:57 2 mins Y N N N N Y N
KOLKATA SHALIMAR - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (22642) 04:20 04:22 2 mins Y N Y N N N N
ERNAKULAM - PATNA SF Express (22643) 05:28 05:30 2 mins N N Y Y N N N
PATNA - ERNAKULAM SF Express (22644) 04:20 04:22 2 mins N N N N Y Y N
HOWRAH - HYDERABAD DECCAN East Coast Exp (18645) 17:13 17:15 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAMBALPUR - HOWRAH Weekly SF Express (22804) 01:57 02:02 5 mins N N N N N Y N
SANTRAGACHI - MGR CHENNAI CENT AC SF Exp (22807) 23:03 23:05 2 mins N Y N N Y N N
SANTRAGACHI - PARADIP Weekly SF Express (22813) 00:45 00:47 2 mins N N Y N N N N
PARADIP - SANTRAGACHI Weekly SF Express (22814) 03:48 03:50 2 mins N Y N N N N N
HYDERABAD DECCAN - HOWRAH East Coast Exp (18646) 10:38 10:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - SAMBALPUR Weekly SF Express (22803) 01:35 01:40 5 mins N N N N N N Y
MGR CHENNAI CENT - SANTRAGACHI AC SF Exp (22808) 06:08 06:10 2 mins Y N N N Y N N
MYSORE - HOWRAH Weekly SF Express (22818) 10:00 10:02 2 mins N Y N N N N N
HOWRAH - MYSORE Weekly SF Express (22817) 20:23 20:25 2 mins N N N N Y N N
MGR CHENNAI CENTRAL - SHALIMAR Weekly SF Express (22826) 16:38 16:40 2 mins N N N N Y N N
SHALIMAR - MGR CHENNAI CENTRAL Weekly SF Express (22825) 16:35 16:37 2 mins N Y N N N N N
SATYA SAI P NILAYAM - HOWRAH SF Express (22832) 09:52 09:52 - N N N N N Y N
SHALIMAR - PURI Weekly SF Express (22835) 01:35 01:37 2 mins N N N Y N N N
PURI - SHALIMAR Weekly SF Express (22836) 02:00 02:02 2 mins N N Y N N N N
KOLKATA SHALIMAR - SECUNDERABAD Weekly SF Express (22849) 16:35 16:37 2 mins N N Y N N N N
SECUNDERABAD - KOLKATA SHALIMAR Weekly SF Express (22850) 03:48 03:50 2 mins N N N N N Y N
MANGALORE - SANTRAGANCHI Vivek SF Express (22852) 13:46 13:46 - Y N N N N N N
PURI - HARIDWAR Kalinga Utkal Express (18477) 00:48 00:50 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SANTRAGANCHI - MANGALORE Vivek SF Express (22851) 19:47 19:47 - N N N Y N N N
SHALIMAR - VISAKHAPATNAM Weekly SF Express (22853) 22:50 22:52 2 mins N Y N N N N N
VISAKHAPATNAM - SHALIMAR Weekly SF Express (22854) 03:48 03:50 2 mins N N N Y N N N
SANTRAGACHI - TIRUPATI Weekly SF Express (22855) 19:42 19:42 - N N N N N N Y
TIRUPATI - SANTRAGACHI Weekly SF Express (22856) 17:54 17:54 - N Y N N N N N
YESVANTPUR - HOWRAH AC SF Express (22864) 11:56 11:56 - N N N Y N N N
HOWRAH - YESVANTPUR AC SF Express (22863) 14:47 14:47 - Y N N N N N N
HARIDWAR - PURI Kalinga Utkal Express (18478) 02:05 02:07 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DIGHA - VISAKHAPATNAM SF Express (22873) 22:50 22:52 2 mins N N N N Y N N
VISAKHAPATNAM - DIGHA SF Express (22874) 03:48 03:50 2 mins N N N N Y N N
DIGHA - PURI Samudra Kanya SF Express (22889) 22:50 22:52 2 mins N N N N N N Y
PURI - DIGHA Samudra Kanya SF Express (22890) 03:48 03:50 2 mins N N N N N N Y
KANYAKUMARI - DIBRUGARH Vivek Express (15905) 16:38 16:40 2 mins N N N N N Y N
DIBRUGARH - KANYAKUMARI Vivek Express (15906) 15:18 15:20 2 mins Y N N N N N N
HOWRAH - SATYA SAI P NILAYAM SF Express (22831) 19:51 19:51 - N N Y N N N N
SECUNDERABAD - KAMAKHYA Special (07149) 06:08 06:10 2 mins N N N N N Y N
KAMAKHYA - SECUNDERABAD Special (07150) 06:35 06:37 2 mins N Y N N N N N
YESVANTPUR - KAMAKHYA AC SF Express (12551) 11:58 11:58 - N N N N N N Y
PURI - SANTRAGACHI AC Special (08038) 04:50 04:52 2 mins N N N N N N Y
SHALIMAR - PURI AC Special (08037) 05:00 05:02 2 mins N N N N N N Y
RANGAPARA NORTH - YELHANKA Special (July 16 Only) (05618) 05:00 05:05 5 mins N N N Y N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - SANTRAGACHI Special (06058) 14:20 14:22 2 mins N N N Y N N N
SANTRAGACHI - MGR CHENNAI CENTRAL Special (06057) 04:43 04:45 2 mins N N N N Y N N
SANTRAGACHI - PURI Special (08404) 23:05 23:07 2 mins N N N N N Y N
PUDUCHERRY - SANTRAGACHI Special (06010) 23:45 23:47 2 mins N N N N N N Y
SANTRAGACHI - PUDUCHERRY Special (06009) 18:03 18:05 2 mins Y N N N N N N
SECUNDERABAD - GUWAHATI SF Express (12513) 05:28 05:30 2 mins Y N N N N N N