Back Bandikui Jn (BKI) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
BANDIKUI - IDGAH AGRA Demu (71904) START 13:50 - Y Y Y Y Y Y N
IDGAH AGRA - BANDIKUI Demu (71903) 13:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
BANDIKUI - IDGAH AGRA Demu (71908) START 06:10 - Y Y Y Y Y Y Y
BHAVNAGAR - DELHI SARAI ROHILLA Link Express (59272) 05:15 05:17 2 mins N N N N Y N N
BANDIKUI - BAREILLY Passenger (UnReserved) (54461) START 14:50 - Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY - BANDIKUI Passenger (UnReserved) (54462) 12:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BANDIKUI - RISHIKESH Passenger (UnReserved) (54463) START 14:50 - Y Y Y Y Y Y Y
RISHIKESH - BANDIKUI Passenger (UnReserved) (54464) 12:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
IDGAH AGRA - BANDIKUI DEMU (71907) 21:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
JAIPUR - MATHURA Passenger (51974) 17:05 17:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MATHURA - JAIPUR Passenger (51973) 11:05 11:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HISAR - JAIPUR Passenger (54834) 06:50 06:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAIPUR - HISAR Passenger (54833) 20:35 20:42 7 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - BARMER Link Express (14661) 21:57 21:59 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
INDORE - DELHI S ROHILLA Weekly Express (19337) 08:27 08:27 - Y N N N N N N
DELHI S ROHILLA - INDORE Weekly Express (19338) 18:34 18:34 - Y N N N N N N
JAIPUR - HISAR Passenger (59721) 06:57 07:18 21 mins Y Y Y Y Y Y Y
HISAR - JAIPUR Passenger (59722) 20:15 20:18 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
JHANSI - VERAVAL Special (04187) 03:08 03:11 3 mins N N N Y N N N
VERAVAL - JHANSI Special (Start 12 April) (04188) 09:10 09:13 3 mins N N N N N Y N
JAIPUR - HISAR Passenger (79701) 06:57 07:17 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
HISAR - JAIPUR Passenger (79702) 20:25 20:28 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - JODHPUR Marudhar Exp (via Pratapgarh) (14865) 10:20 10:25 5 mins N N N N Y N N
AHMEDABAD - NEW DELHI Swarna Jayanti Rajdhani Exp (12957) 04:07 04:07 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - AHMEDABAD Swarna Jayanti Rajdhani Exp (12958) 23:09 23:09 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - DAURAI Shatabdi Express (12015) 09:24 09:26 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DAURAI - NEW DELHI Shatabdi Express (12016) 18:58 19:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DELHI SARAI ROHILLA - JODHPUR Rajasthan S Kranti Exp (12463) 01:44 01:44 - Y N N Y N Y N
JODHPUR - DELHI SARAI ROHILLA Rajasthan S Kranti Exp (12464) 01:30 01:30 - N N Y N Y N Y
BIKANER - DELHI SARAI ROHILLA Rajasthan S Kranti Exp (22464) 01:30 01:30 - N N Y N Y N Y
UDAIPUR CITY - DELHI S ROHILLA Rajasthan Humsafar Express (22985) 08:25 08:25 - N N N N N N Y
DELHI S ROHILLA - UDAIPUR CITY Rajasthan Humsafar Express (22986) 19:43 19:43 - N N N N N N Y
BARMER - OLD DELHI Malani Slip Express (14662) 06:12 06:14 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAIPUR - ALWAR Express (UnReserved) (14807) 11:25 11:28 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
ALWAR - JAIPUR Express (UnReserved) (14808) 15:23 15:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - JODHPUR Marudhar Exp (via Faizabad) (14853) 10:20 10:25 5 mins N Y N Y N N Y
JODHPUR - VARANASI Marudhar Exp (via Faizabad) (14854) 17:20 17:25 5 mins Y N N Y N Y N
DELHI SARAI ROHILLA - MUMBAI BANDRA T Garib Rath Exp (12215) 12:44 12:44 - Y Y N Y N Y N
MUMBAI BANDRA T - DELHI SARAI ROHILLA Garib Rath Exp (12216) 08:28 08:28 - Y N Y Y N Y N
AJMER - CHANDIGARH Garib Rath Express (12983) 21:33 21:33 - N Y N N Y N Y
CHANDIGARH - AJMER Garib Rath Express (12984) 04:15 04:15 - N Y N Y N N Y
MUZAFFARPUR - AHMEDABAD Jan Sadharan Exp (UnReserved) (15269) 19:10 19:10 - N N N N Y N N
AHMEDABAD - MUZAFFARPUR Jan Sadharan Exp (UnReserved) (15270) 05:14 05:14 - Y N N N N N N
JAIPUR - DELHI S ROHILLA AC Double Decker Exp (12985) 07:10 07:10 - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI S ROHILLA - JAIPUR AC Double Decker Exp (12986) 20:38 20:38 - Y Y Y Y Y Y Y
AJMER - KISHANGANJ Garib Nawaj Express (15716) 15:23 15:23 - Y Y N Y N N N
HOWRAH - JODHPUR SF Express (12307) 23:04 23:04 - Y Y Y Y Y Y Y
JODHPUR - HOWRAH SF Express (12308) 03:22 03:22 - Y Y Y Y Y Y Y
ALLAHABAD - JAIPUR SF Express (12403) 11:06 11:08 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAIPUR - ALLAHABAD SF Express (12404) 16:36 16:38 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
AJMER - JAMMU TAWI Pooja SF Express (12413) 17:33 17:35 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - AJMER Pooja SF Express (12414) 08:11 08:13 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - JODHPUR Mandore SF Express (12461) 00:59 01:01 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JODHPUR - OLD DELHI Mandore SF Express (12462) 02:20 02:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - KOLKATA Pratap SF Express (12495) 13:03 13:05 2 mins N N N Y N N N
KOLKATA - BIKANER Pratap SF Express (12496) 21:45 21:47 2 mins N N N N N Y N
AGRA CANTT - AHMEDABAD SF Express (12547) 00:29 00:29 - N Y Y N Y Y N
AHMEDABAD - AGRA CANTT SF Express (12548) 05:32 05:32 - Y Y N Y Y N N
PORBANDAR - DELHI SARAI ROHILLA Express (19263) 14:30 14:32 2 mins N N Y N N N Y
DELHI SARAI ROHILLA - PORBANDAR Express (19264) 11:50 11:52 2 mins Y N N Y N N N
PORBANDAR - MUZAFFARPUR Express (19269) 14:30 14:32 2 mins N N N N Y Y N
MUZAFFARPUR - PORBANDAR Express (19270) 16:38 16:40 2 mins Y Y N N N N N
LUCKNOW - AHMEDABAD Weekly Express (19402) 11:40 11:42 2 mins N N Y N N N N
AHMEDABAD - LUCKNOW Weekly Express (19401) 01:18 01:20 2 mins N Y N N N N N
AHMEDABAD - SULTANPUR Express (19403) 19:32 19:32 - N Y N N N N N
SULTANPUR - AHMEDABAD Express (19404) 10:19 10:19 - N N N Y N N N
GORAKHPUR - AHMEDABAD Express (19410) 23:40 23:42 2 mins N N N N N Y Y
RAJKOT - DELHI S ROHILLA Weekly Express (19579) 05:10 05:12 2 mins N N N N Y N N
DELHI S ROHILLA - RAJKOT Weekly Express (19580) 16:38 16:40 2 mins N N N N Y N N
HARIDWAR - UDAIPUR Express (19610) 05:03 05:05 2 mins Y N Y N N Y N
AHMEDABAD - GORAKHPUR Express (19409) 01:03 01:05 2 mins N N N N Y Y N
UDAIPUR - HARIDWAR Express (19609) 23:15 23:17 2 mins Y N N Y N Y N
AHMEDABAD - OLD DELHI Ashram SF Express (12915) 05:53 05:55 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - AHMEDABAD Ashram SF Express (12916) 18:58 19:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAMNAGAR - JAISALMER Corbett Park Link Exp (25014) 09:05 09:07 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAISALMER - KATHGODAM Ranikhet Express (15013) 15:48 15:50 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
AJMER - AMRITSAR Exp (via Firozpur) (19611) 21:30 21:32 2 mins N N N Y N Y N
AMRITSAR - AJMER Exp (via Firozpur) (19612) 05:42 05:44 2 mins N N Y N Y N N
JODHPUR - VARANASI Marudhar Exp (via Sultanpur) (14864) 17:20 17:25 5 mins N Y N N Y N Y
VARANASI - JODHPUR Marudhar Exp (via Sultanpur) (14863) 10:20 10:25 5 mins Y N Y N N Y N
JODHPUR - VARANASI Marudhar Exp (via Pratapgarh) (14866) 17:20 17:25 5 mins N N Y N N N N
AJMER - AMRITSAR Express (via Dhuri) (19613) 21:30 21:32 2 mins Y N Y N N N N
AMRITSAR - AJMER Express (via Dhuri) (19614) 05:42 05:44 2 mins Y N N N N Y N
DEHRADUN - OKHA Uttaranchal Express (19566) 17:27 17:27 - N N N N N N Y
OKHA - DEHRADUN Uttaranchal Express (19565) 05:15 05:15 - N N N N N Y N
AJMER - SEALDAH SF Express (12988) 16:02 16:02 - Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - AJMER SF Express (12987) 22:04 22:04 - Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - HOWRAH Link SF Express (22308) 03:22 03:22 - Y Y Y Y Y Y Y
JAIPUR - LUCKNOW Express (19715) 22:33 22:35 2 mins N Y N N Y N Y
LUCKNOW - JAIPUR Express (19716) 00:08 00:10 2 mins N Y N Y N N Y
KAMAKHYA - UDAIPUR CITY Kavi Guru Express (19710) 16:00 16:05 5 mins N N N N N Y N
UDAIPUR CITY - KAMAKHYA Kavi Guru Express (19709) 01:01 01:03 2 mins N Y N N N N N
BIKANER - GUWAHATI Express (25631) 10:22 10:22 - Y N Y N N N N
AHMEDABAD - SMVD KATRA Express (19415) 07:38 07:40 2 mins Y N N N N N N
SMVD KATRA - AHMEDABAD Express (19416) 10:08 10:10 2 mins N N Y N N N N
UDAIPUR CITY - NEW JALPAIGURI Weekly Express (19601) 10:34 10:34 - N N N N N Y N
NEW JALPAIGURI - UDAIPUR CITY Weekly Express (19602) 17:28 17:28 - N Y N N N N N
GWALIOR - AHEMDABAD SF Express (22547) 00:42 00:42 - Y N N Y N N Y
AHEMDABAD - GWALIOR SF Express (22548) 05:32 05:32 - N N Y N N Y Y
VARANASI - AHMEDABAD Weekly Express (19408) 10:19 10:19 - N N N N N N Y
AHMEDABAD - VARANASI Weekly Express (19407) 10:39 10:39 - N N N N Y N N
HARIDWAR - AHMEDABAD Mail Express (19032) 02:18 02:23 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAISALMER - OLD DELHI Runicha Express (14660) 06:12 06:14 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - JAISALMER Runicha Express (14659) 21:57 21:59 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BARMER - GUWAHATI Express (15631) 10:22 10:22 - Y N Y N N N N
GUWAHATI - BARMER Express (15632) 21:29 21:29 - N N N N Y N Y
KHAJURAHO - UDAIPUR CITY Express (19665) 21:20 21:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
UDAIPUR CITY - KHAJURAHO Express (19666) 08:00 08:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KATHGODAM - JAISALMER Ranikhet Express (15014) 08:43 08:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
BAREILLY - BHUJ Ala Hazrat Exp (via Ahmedabad) (14321) 15:50 15:54 4 mins Y N Y N Y N Y
BHUJ - BAREILLY Ala Hazrat Express (via Bhildi) (14322) 10:08 10:12 4 mins Y N N Y N Y Y
BHUJ - BAREILLY Ala Hazrat Express (via Ahmedabad) (14312) 10:08 10:12 4 mins N Y Y N Y N N
BAREILLY - BHUJ Ala Hazrat Exp (via Ahmedabad) (14311) 15:50 15:54 4 mins N Y N Y N Y N
AJMER - AGRA FORT SF Express (22987) 09:29 09:29 - Y Y Y Y Y Y Y
AGRA FORT - AJMER SF Express (22988) 17:09 17:09 - Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - JAIPUR Intercity Express (19718) 03:56 03:58 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAIPUR - CHANDIGARH Intercity Express (19717) 20:44 20:46 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
AGRA FORT - AJMER Intercity SF Express (12195) 07:50 07:52 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
AJMER - AGRA FORT Intercity SF Express (12196) 18:38 18:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
AHMEDABAD - HARIDWAR Mail Express (19031) 00:25 00:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAIPUR - DELHI CANTT Special (09731) 09:05 09:07 2 mins N Y N Y Y N N
DELHI CANTT - JAIPUR Special (09732) 19:32 19:34 2 mins N Y N Y Y N N
KISHANGANJ - AJMER Garib Nawaj Express (15715) 17:25 17:25 - Y N Y N N Y N