Back Alipur Duar Jn (APDJ) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
KOLKATA SEALDAH - ALIPUR DUAR Kanchan Kanya Exp (13149) 12:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ALIPUR DUAR - KOLKATA SEALDAH Kanchan Kanya Exp (13150) START 15:25 - Y Y Y Y Y Y Y
KAMAKHYA - RAJENDRA NAGAR T Capital Express (13247) 10:25 10:30 5 mins N Y Y Y Y N N
RAJENDRA NAGAR T - KAMAKHYA Capital Express (13248) 16:40 16:45 5 mins Y Y Y Y N N N
NEW TINSUKIA - RAJENDRA NAGAR PATNA Weekly Exp (13281) 22:25 22:30 5 mins Y N N N N N N
RAJENDRA NAGAR PATNA - NEW TINSUKIA Weekly Exp (13282) 04:20 04:25 5 mins N N N N N N Y
KAMAKHYA - DELHI ANAND VIHAR T Weekly Exp (15621) 10:00 10:02 2 mins N N N Y N N N
PURI - KAMAKHYA Weekly Express (Via Howrah) (15643) 23:53 23:58 5 mins N N N N N N Y
KAMAKHYA - PURI Weekly Express (15644) 04:35 04:40 5 mins N N N N Y N N
JHAJHA - DIBRUGARH Weekly Express (15941) 17:30 17:35 5 mins N N N N N Y N
DIBRUGARH - JHAJHA Weekly Express (15942) 22:25 22:30 5 mins N N N Y N N N
ALIPUR DUAR - SILGHAT TOWN Rajya Rani Express (15417) START 17:00 - N Y N N Y N Y
SILGHAT TOWN - ALIPUR DUAR Rajya Rani Express (15418) 08:30 ENDS - N Y N Y N N Y
KAMAKHYA - UDAIPUR CITY Kavi Guru Express (19710) 23:30 23:35 5 mins N N N Y N N N
UDAIPUR CITY - KAMAKHYA Kavi Guru Express (19709) 18:25 18:30 5 mins N N Y N N N N
MUMBAI LTT - KAMAKHYA Karmabhoomi SF Express (22511) 14:00 14:05 5 mins N N N N Y N N
KAMAKHYA - MUMBAI LTT Karmabhoomi SF Express (22512) 22:25 22:30 5 mins N N N N N Y N
RANCHI - KAMAKHYA Express (15661) 17:30 17:35 5 mins N N N Y N N N
ALIPUR DUAR - LUMDING InterCity Exp (UnReserved) (15769) START 03:45 - Y Y Y Y Y Y Y
SILIGURI - ALIPUR DUAR InterCity Exp (UnReserved) (15767) 22:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ALIPUR DUAR - SILIGURI InterCity Exp (UnReserved) (15768) START 06:00 - Y Y Y Y Y Y Y
DIBRUGARH - KANYAKUMARI Vivek Express (15906) 16:55 17:00 5 mins N N N N N N Y
LUMDING - ALIPUR DUAR InterCity Exp (UnReserved) (15770) 00:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
KANYAKUMARI - DIBRUGARH Vivek Express (15905) 14:00 14:05 5 mins N N N N N N Y
INDORE - KAMAKHYA Express (19305) 07:58 08:00 2 mins N N N N N Y N
KAMAKHYA - INDORE Express (19306) 10:00 10:02 2 mins N N N N N N Y
ALIPUR DUAR - BAMANHAT Passenger (55465) START 06:15 - Y Y Y Y Y Y Y
BAMANHAT - ALIPUR DUAR Passenger (55466) 19:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SILIGURI - BAMANHAT Passenger (55467) 12:50 13:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
BAMANHAT - SILIGURI Passenger (55468) 12:20 12:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW JALPAIGURI - ALIPUR DUAR Passenger (55725) 00:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ALIPUR DUAR - NEW JALPAIGURI Passenger (55726) START 05:00 - Y Y Y Y Y Y Y
ALIPUR DUAR - GUWAHATI Sifhung Passenger (55753) START 02:45 - Y Y Y Y Y Y Y
GUWAHATI - ALIPUR DUAR Sifhung Passenger (55754) 22:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - NEW TINSUKIA SF Exp (22501) 03:56 03:58 2 mins N N N Y N N N
NEW TINSUKIA - BANGALORE CITY SF Express (22502) 10:00 10:02 2 mins N N N N N Y N
SILIGURI - DINHATA DEMU (75715) 09:20 09:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
DINHATA - SILIGURI DEMU (75716) 14:30 14:40 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
SILIGURI - DHUBRI DEMU (75741) 10:40 10:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
DHUBRI - SILIGURI DEMU (75742) 16:25 16:35 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
ALIPUR DUAR - KAMAKHYA Intercity Express (15771) START 05:00 - Y Y Y Y Y Y Y
KAMAKHYA - ALIPUR DUAR Intercity Express (15772) 23:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
KAMAKHYA - RANCHI Express (15662) 16:55 17:00 5 mins N Y N N N N N
OLD DELHI - ALIPUR DUAR Sikkim Mahananda Express (15484) 20:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ALIPUR DUAR - OLD DELHI Sikkim Mahananda Express (15483) START 09:25 - Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA - ALIPUR DUAR Puja Special (Start 02 Oct) (03129) 14:00 ENDS - Y N N Y N N N
ALIPUR DUAR - KOLKATA Puja Special (Start 03 Oct) (03130) START 17:00 - Y N N Y N N N
ANAND VIHAR T - KAMAKHYA Weekly Express (15622) 10:05 10:07 2 mins N N N N N N Y