Back Tenali Jn (TEL) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
TENALI - ONGOLE MEMU (67256) START 11:25 - Y Y Y Y Y Y Y
TENALI - REPALLE Passenger (77228) START 16:35 - Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - ONGOLE MEMU (67298) 05:54 05:55 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ONGOLE - VIJAYAWADA MEMU (67297) 20:39 20:40 1 min Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - TENALI DEMU (77245) 21:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
TENALI - REPALLE DEMU (77246) START 22:40 - Y Y Y Y Y Y Y
TENALI - MARKAPUR ROAD Passenger (77248) START 05:10 - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - KAKINADA PORT Passenger (57257) 10:15 10:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
GUDUR - VIJAYAWADA Passenger (57277) 11:27 11:28 1 min Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - BITRAGUNTA Passenger (57278) 19:03 19:04 1 min Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - REPALLE Passenger (57651) 18:50 19:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
REPALLE - SECUNDERABAD Passenger (57652) 08:00 08:15 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
KAKINADA PORT - TIRUPATI MAIN Passenger (57258) 16:29 16:30 1 min Y Y Y Y Y Y Y
REPALLE - TENALI Passenger (77247) 05:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
TENALI - GUNTUR DEMU (77290) START 15:15 - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - TENALI DEMU (77250) 14:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - GUNTUR Passenger (57329) 01:55 02:06 11 mins Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - TIRUPATI MAIN Passenger (57330) 02:05 02:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - TENALI MEMU (67251) 05:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
TENALI - VIJAYAWADA MEMU (67253) START 06:10 - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - TENALI MEMU (67255) 10:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
ONGOLE - TENALI MEMU (67257) 15:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
TENALI - GUNTUR Passenger (67258) START 16:50 - Y Y Y Y Y Y Y
ONGOLE - VIJAYAWADA MEMU (67260) 16:52 16:53 1 min Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - ONGOLE MEMU (67263) 08:48 08:49 1 min Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - REPALLE Passenger (77222) 08:00 08:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
REPALLE - GUNTUR Passenger (77223) 10:15 10:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - REPALLE Passenger (77224) 11:45 11:47 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
REPALLE - TENALI Passenger (77225) 14:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
TENALI - REPALLE Passenger (77226) START 14:15 - Y Y Y Y Y Y Y
REPALLE - GUNTUR Passenger (77229) 18:55 19:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - TENALI DEMU (77285) 17:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
TENALI - VIJAYAWADA DEMU (77286) START 18:00 - Y Y Y Y Y Y N
VIJAYAWADA - TENALI DEMU (77287) 20:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
TENALI - GUNTUR DEMU (77288) START 20:20 - Y Y Y Y Y Y N
TENALI - GUNTUR MEMU (67222) START 11:00 - Y Y Y Y Y Y N
GUNTUR - TENALI MEMU (67220) 14:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - GUNTUR MEMU (67231) 01:55 02:06 11 mins Y Y Y Y Y Y Y
TENALI - GUNTUR MEMU (67230) START 15:15 - Y Y Y Y Y Y Y
TENALI - VIJAYAWADA MEMU (67226) START 18:00 - Y Y Y Y Y Y N
VIJAYAWADA - TENALI MEMU (67221) 10:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
YESVANTPUR - SANTRAGACHI Special (05227) 15:38 15:38 - N N N Y N N N
AJMER - RAMESWARAM Humsafar Express (Starts 6 Oct) (19603) 07:26 07:26 - Y N N N N N N
RAMESWARAM - AJMER Humsafar Express (Starts 6 Oct) (19604) 15:39 15:39 - N N Y N N N N
VIJAYAWADA - TENALI MEMU (67227) 20:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
TENALI - GUNTUR MEMU (67228) START 20:20 - Y Y Y Y Y Y N
REPALLE - TENALI Passenger (77227) 17:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - TENALI MEMU (67225) 17:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
JASIDIH - TAMBARAM Weekly Express (Starts 1 May) (13576) 16:12 16:13 1 min N N N Y N N N
VIJAYAWADA - BITRAGUNTA Passenger (67205) 19:03 19:04 1 min Y Y Y Y Y Y Y
BITRAGUNTA - VIJAYAWADA MEMU (67233) 07:59 08:02 3 mins Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - BITRAGUNTA MEMU (67234) 15:33 15:35 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - TIRUPATI MAIN MEMU (67232) 02:05 02:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
GUDUR - VIJAYAWADA MEMU (67206) 10:56 10:57 1 min Y Y Y Y Y Y Y
GUWAHATI - KOCHUVELI Special (Start 01 May) (06335) 21:30 21:32 2 mins N N N N Y N N
KAKINADA TOWN - RAICHUR Special (07245) 21:05 21:05 - N N Y N Y N Y
MACHILIPATNAM - SECUNDERABAD Special (07049) 17:45 17:45 - N N N N N N Y
NARASAPUR - HYDERABAD DECCAN Special (07258) 22:57 22:57 - N N N N N N Y
TIRUPATI MAIN - NAGARSOL Special (07417) 12:41 12:43 2 mins N N N N Y N N
NAGARSOL - TIRUPATI MAIN Special (07418) 19:38 19:40 2 mins N N N N N N Y
HAZUR SAHIB NANDED - TIRUPATI MAIN Special (07607) 08:10 08:12 2 mins N N Y N N N N
TIRUPATI MAIN - HAZUR SAHIB NANDED Special (07608) 20:55 20:57 2 mins N N Y N N N N
KAKINADA TOWN - KACHEGUDA Special (07426) 22:58 22:58 - N N N N N Y N
KAKINADA TOWN - KURNOOL CITY Special (07237) 23:58 23:58 - N Y N Y N N N
TIRUPATI MAIN - KAKINADA TOWN Jansadharan Special (07942) 00:38 00:40 2 mins Y N N N N N N
HYDERABAD DECCAN - KOCHUVELI Special (07115) 03:58 04:00 2 mins N N N N N N Y
KOCHUVELI - HYDERABAD DECCAN Special (07116) 07:00 07:02 2 mins N Y N N N N N
VISAKHAPATNAM - TIRUPATI MAIN Special (07479) 02:18 02:20 2 mins N N N Y N N N
TIRUPATI MAIN - KACHEGUDA Special (07146) 22:06 22:08 2 mins N N N Y N N N
VISAKHAPATNAM - TIRUPATI MAIN Special (Start 01 July) (08573) 07:15 07:17 2 mins N Y N N N N N
TIRUPATI MAIN - VISAKHAPATNAM Special (Start 02 July) (08574) 21:00 21:22 22 mins N Y N N N N N
TATANAGAR - KACHEGUDA Special (07439) 22:20 22:20 - N N Y N N N N
SANTRAGACHI - MGR CHENNAI CENTRAL SF Special (02841) 08:22 08:22 - N N N N N Y N
MGR CHENNAI CENTRAL - SANTRAGACHI SF Special (02842) 01:07 01:07 - N N N N N N Y
SAMBALPUR - BANASWADI Special (08301) 01:11 01:11 - N N N Y N N N
BANASWADI - SAMBALPUR Special (08302) 13:32 13:32 - N N N N Y N N
TRIVANDRUM - GORAKHPUR Raptisagar SF Express (12512) 05:19 05:19 - Y N Y Y N N N
CHENNAI CENTRAL - HAZRAT NIZAMUDDIN Rajdhani Exp (12433) 11:25 11:25 - N N N N Y N Y
HAZRAT NIZAMUDDIN - MGR CHENNAI CENTRAL Rajdhani Express (12434) 14:52 14:52 - N N N Y N Y N
CHENNAI CENTRAL - HAZRAT NIZAMUDDIN Duronto Express (12269) 11:55 11:55 - Y N N N Y N N
HAZRAT NIZAMUDDIN - CHENNAI CENTRAL Duronto Express (12270) 14:52 14:52 - N N Y N N N Y
HOWRAH - YESVANTPUR Duronto Express (12245) 04:54 04:54 - Y N Y Y N Y Y
YESVANTPUR - HOWRAH Duronto Express (12246) 21:53 21:53 - Y Y N Y Y N Y
MADURAI - DELHI H NIZAMUDDIN Tamil Nadu S Kranti Exp (12651) 15:25 15:25 - N Y N N N N Y
DELHI H NIZAMUDDIN - MADURAI Tamil Nadu S Kranti Exp (12652) 10:58 10:58 - N N Y N Y N N
BANGALORE CANTT - AGARTALA Humsafar Express (12503) 22:14 22:14 - N Y N N Y N N
AGARTALA - BANGALORE CANT Humsafar Express (12504) 08:31 08:31 - Y N N Y N N N
BHAGAT KI KOTHI - TAMBARAM Humsafar Express (14815) 03:12 03:12 - N N N N Y N N
TAMBARAM - BHAGAT KI KOTHI Humsafar Express (14816) 02:52 02:52 - N N N N N Y N
HOWRAH - TIRUPATI Humsafar Express (20889) 08:22 08:22 - N N N N N N Y
TIRUPATI - HOWRAH Humsafar Express (20890) 22:13 22:13 - N N N N N N Y
BHUBANESWAR - KRISHNARAJAPURAM HumSafar Exp (22833) 01:24 01:24 - N Y N N N N N
KRISHNARAJAPURAM - BHUBANESWAR HumSafar Exp (22834) 04:07 04:07 - N N Y N N N N
HOWRAH - YESVANTPUR HumSafar Express (22887) 08:23 08:23 - N N Y N N N N
YESVANTPUR - HOWRAH HumSafar Express (22888) 22:06 22:06 - N N N Y N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - DELHI H NIZAMUDDIN Garib Rath Exp (12611) 11:20 11:20 - N N N N N Y N
DELHI H NIZAMUDDIN - MGR CHENNAI CENTRAL Garib Rath Exp (12612) 14:50 14:50 - N Y N N N N N
PATNA - BANASWADI Humsafar Express (22353) 07:49 07:49 - N N N N N Y N
BANASWADI - PATNA Humsafar Express (22354) 02:12 02:12 - Y N N N N N N
RAMESWARAM - MANDUADIH Weekly Express (15119) 18:29 18:30 1 min N N N Y N N N
MANDUADIH - RAMESWARAM Weekly Express (15120) 03:16 03:18 2 mins N Y N N N N N
YESVANTPUR - MUZAFFARPUR Weekly Express (15227) 15:17 15:17 - N N N Y N N N
MUZAFFARPUR - YESVANTPUR Weekly Express (15228) 20:53 20:53 - N Y N N N N N
CHENNAI CENTRAL - VIJAYAWADA Jan Shatabdi Exp (12077) 13:09 13:10 1 min Y N Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - CHENNAI CENT Jan Shatabdi Exp (12078) 16:34 16:35 1 min Y N Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - TIRUPATI AC Double Decker Exp (22707) 05:42 05:43 1 min N Y N N Y N Y
TIRUPATI - VISAKHAPATNAM AC Double Decker Exp (22708) 02:53 02:55 2 mins Y N N Y N Y N
SANTRAGACHI - CHENNAI CENTRAL Antyodaya Express (22841) 14:56 14:56 - N Y N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - SANTRAGACHI Antyodaya Express (22842) 13:45 13:45 - N N Y N N N N
HOWRAH - ERNAKULAM Antyodaya Express (22877) 12:56 12:56 - N N N N N N Y
ERNAKULAM - HOWRAH Antyodaya Express (22878) 18:13 18:13 - N Y N N N N N
SMVD KATRA - MGR CHENNAI CENTRAL Andaman Express (16032) 03:04 03:05 1 min Y Y N N Y N N
MGR CHENNAI CENTRAL - SMVD KATRA Andaman Express (16031) 11:59 12:00 1 min N N Y Y N N Y
MGR CHENNAI CENTRAL - LUCKNOW GomtiSagar Exp (16093) 11:59 12:00 1 min N Y N N N Y N
LUCKNOW - MGR CHENNAI CENTRAL GomtiSagar Exp (16094) 03:04 03:05 1 min N N Y N N Y N
KANNIYAKUMARI - SMVD KATRA Himsagar Express (16317) 14:49 14:50 1 min N N N N N Y N
SMVD KATRA - KANNIYAKUMARI Himsagar Express (16318) 19:39 19:40 1 min N N Y N N N N
PATNA - ERNAKULAM Express (16360) 03:27 03:28 1 min N N N Y N N N
ERNAKULAM - PATNA Express (16359) 17:39 17:40 1 min N N N N N N Y
YESVANTPUR - BHAGALPUR Anga SF Express (12253) 01:49 01:49 - N N N N N N Y
BHAGALPUR - YESVANTPUR Anga SF Express (12254) 19:16 19:16 - N N N Y N N N
BANGALORE CITY - DANAPUR Sanghamitra SF Exp (12295) 21:35 21:35 - Y Y Y Y Y Y Y
DANAPUR - BANGALORE CITY Sanghamitra SF Exp (12296) 06:38 06:38 - Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI EGMORE - GAYA SF Express (12390) 13:39 13:39 - N Y N N N N N
GAYA - CHENNAI EGMORE SF Express (12389) 13:15 13:15 - Y N N N N N N
MANGALORE CENTRAL - SMVD KATRA Navyug Express (16687) 14:49 14:50 1 min N Y N N N N N
SMVD KATRA - MANGALORE CENTRAL Navyug Express (16688) 00:04 00:05 1 min N N N N N N Y
TIRUNELVELI - SMVD KATRA Express (16787) 14:49 14:50 1 min N Y N N N Y N
TRIVANDRUM CENTRAL - SILCHAR SF Express (12507) 16:02 16:02 - N N Y N N N N
SILCHAR - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (12508) 22:15 22:15 - N N N N N Y N
BANGALORE CANTT - GUWAHATI SF Express (12509) 12:29 12:29 - N N N Y Y Y N
GUWAHATI - BANGALORE CANTT SF Express (12510) 22:15 22:15 - Y Y Y N N N N
GORAKHPUR - TRIVANDRUM Raptisagar SF Express (12511) 16:24 16:24 - Y N N N Y Y N
TRIVANDRUM CENTRAL - SILCHAR SF Express (12515) 12:29 12:29 - Y N N N N N N
SILCHAR - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (12516) 22:15 22:15 - N N N Y N N N
BARAUNI - ERNAKULAM Rapti Sagar SF Express (12521) 16:24 16:24 - N N Y N N N N
ERNAKULAM - BARAUNI Rapti Sagar SF Express (12522) 05:16 05:16 - N N N N N Y N
YESVANTPUR - LUCKNOW SF Express (12539) 22:20 22:20 - N N Y N N N N
LUCKNOW - YESVANTPUR SF Express (12540) 03:18 03:18 - N N N N N N Y
KAMAKHYA - YESVANTPUR AC SF Express (12552) 04:54 04:54 - N N N N Y N N
TRIVANDRUM - HYDERABAD DECCAN Sabari Express (17229) 06:19 06:20 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - TRIVANDRUM Sabari Express (17230) 17:58 18:00 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MACHILIPATNAM - DHARMAVARAM Express (17245) 21:59 22:00 1 min Y Y Y Y Y Y Y
DARBHANGA - MYSORE Bagmati SF Express (12577) 07:45 07:45 - N N N Y N N N
MYSORE - DARBHANGA Bagmati SF Express (12578) 22:17 22:17 - N N N N N Y N
CHENNAI CENTRAL - HYDERABAD SF Express (12603) 23:14 23:15 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (12604) 23:03 23:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - NEW DELHI Grand Trunk SF Exp (12615) 00:44 00:45 1 min Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - MGR CHENNAI CENTRAL Grand Trunk SF Exp (12616) 23:48 23:49 1 min Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - MGR CHENNAI CENTRAL Tamil Nadu SF Exp (12622) 00:50 00:50 - Y Y Y Y Y Y Y
TRIVANDRUM - NEW DELHI Kerala SF Express (12625) 09:32 09:32 - Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - TRIVANDRUM Kerala SF Express (12626) 15:18 15:18 - Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - NEW DELHI Tamil Nadu SF Exp (12621) 03:34 03:34 - Y Y Y Y Y Y Y
KANYAKUMARI - HAZRAT NIZAMUDDIN Thirukkural SF Exp (12641) 15:25 15:25 - N N N Y N Y N
HAZRAT NIZAMUDDIN - KANYAKUMARI Thirukkural SF Exp (12642) 11:03 11:03 - N Y N N N N Y
TIRUPATI MAIN - ADILABAD Krishna Express (17405) 11:48 11:50 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TRIVANDRUM - DELHI H NIZAMUDDIN Swarn Jayanti SF Exp (12643) 13:35 13:35 - N N Y N N N N
DELHI H NIZAMUDDIN - TRIVANDRUM Swarn Jayanti SF Exp (12644) 10:29 10:29 - N N N N N Y N
ERNAKULAM - H NIZAMUDDIN Millenium SF Exp (12645) 13:35 13:35 - N N N N N N Y
HAZRAT NIZAMUDDIN - ERNAKULAM Millenium SF Exp (12646) 10:28 10:28 - N N Y N N N N
AHMEDABAD - MGR CHENNAI CENTRAL Navjeevan SF Express (12655) 08:49 08:50 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - AHMEDABAD Navjeevan SF Express (12656) 15:23 15:24 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ADILABAD - TIRUPATI MAIN Krishna Express (17406) 13:48 13:50 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
PURI - TIRUPATI MAIN Express (17479) 08:39 08:40 1 min Y Y N Y Y Y N
TIRUPATI MAIN - PURI Express (17480) 16:59 17:00 1 min Y Y Y N Y Y N
BILASPUR - TIRUPATI MAIN Express (17481) 08:39 08:40 1 min N N Y N N N Y
TIRUPATI MAIN - BILASPUR Express (17482) 16:59 17:00 1 min N N N Y N N Y
HOWRAH - TIRUCHIRAPALLI SF Express (12663) 12:51 12:51 - Y N N N Y N N
TIRUCHIRAPALLI - HOWRAH SF Express (12664) 04:47 04:47 - N N Y N N Y N
HOWRAH - KANYAKUMARI SF Express (12665) 12:51 12:51 - N Y N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - CHHAPRA Ganga Kaveri SF Exp (12669) 23:30 23:30 - Y N N N N Y N
CHHAPRA - MGR CHENNAI CENTRAL Ganga Kaveri SF Exp (12670) 07:47 07:47 - N N Y N Y N N
KOLKATA SHALIMAR - NAGERCOIL Gurudev SF Exp (12660) 20:44 20:45 1 min N N N Y N N N
NAGERCOIL - KOLKATA SHALIMAR Gurudev SF Exp (12659) 14:48 14:50 2 mins Y N N N N N N
KANYAKUMARI - HOWRAH SF Express (12666) 04:47 04:47 - N N N N N N Y
HYDERABAD KACHEGUDA - REPALLE Express (17625) 05:00 05:10 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHENGALPATTU - KAKINADA PORT Circar Express (17643) 00:34 00:35 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KAKINADA PORT - CHENGALPATTU Circar Express (17644) 22:24 22:25 1 min Y Y Y Y Y Y Y
REPALLE - SECUNDERABAD Express (17626) 23:29 23:30 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MADURAI - DEHRADUN SF Express (12687) 16:10 16:10 - Y N N Y N N N
DEHRADUN - MADURAI SF Express (12688) 19:43 19:43 - N Y N N N Y N
GUDUR - SECUNDERABAD Simhapuri SF Express (12709) 22:03 22:05 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - GUDUR Simhapuri SF Express (12710) 05:04 05:05 1 min Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - CHENNAI CENTRAL Pinakini SF Express (12711) 06:27 06:28 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI CENTRAL - VIJAYAWADA Pinakini SF Express (12712) 19:51 19:52 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - LINGAMPALLI Narayanadri SF Express (12733) 00:08 00:10 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - TIRUPATI MAIN Narayanadri SF Express (12734) 23:53 23:55 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI CENTRAL - HYDERABAD DECCAN Charminar SF Exp (12759) 00:04 00:05 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD DECCAN - MGR CHENNAI CENTRAL Charminar SF Exp (12760) 01:37 01:38 1 min Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - KARIMNAGAR SF Express (12761) 04:12 04:12 - N N N Y N N Y
KARIMNAGAR - TIRUPATI MAIN SF Express (12762) 02:05 02:05 - Y N N N Y N N
TIRUPATI MAIN - SECUNDERABAD Padmavati SF Express (12763) 22:06 22:08 2 mins Y Y Y N Y Y N
SECUNDERABAD - TIRUPATI MAIN Padmavati SF Express (12764) 01:07 01:08 1 min Y Y Y N Y Y N
HATIA - BANGALORE CANTT Express (18637) 16:08 16:08 - N N N N N N Y
BANGALORE CANTT - HATIA Express (18638) 13:08 13:08 - N Y N N N N N
VISAKHAPATNAM - LINGAMPALLI Janmabhoomi SF Exp (12805) 12:30 12:40 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - VISAKHAPATNAM Janmabhoomi SF Exp (12806) 12:30 12:40 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHUBANESWAR - CHENNAI CENTRAL SF Exp (12830) 01:44 01:45 1 min N N N N Y N N
YESVANTPUR - HATIA SF Express (12836) 20:36 20:36 - N N Y N Y N N
MGR CHENNAI CENTRAL - BHUBANESWAR SF Exp (12829) 02:33 02:35 2 mins N N N N N Y N
HATIA - YESVANTPUR SF Express (12835) 16:04 16:04 - Y N Y N N N N
HOWRAH - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (12839) 20:59 21:00 1 min Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - HOWRAH SF Express (12840) 05:24 05:25 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI CENTRAL - HOWRAH Coromandel SF Express (12842) 14:28 14:28 - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - MGR CHENNAI CENTRAL Coromandel SF Express (12841) 10:40 10:40 - Y Y Y Y Y Y Y
BHUBANESWAR - BANGALORE CANT SF Express (12845) 20:40 20:40 - N N N N N N Y
BANGALORE CANT - BHUBANESWAR SF Express (12846) 20:36 20:36 - N Y N N N N N
BILASPUR - MGR CHENNAI CENTRAL Weekly SF Express (12851) 01:41 01:41 - Y N N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - BILASPUR Weekly SF Express (12852) 03:15 03:15 - N Y N N N N N
HOWRAH - YESVANTPUR SF Express (12863) 17:24 17:25 1 min Y Y Y Y Y Y Y
YESVANTPUR - HOWRAH SF Express (12864) 08:04 08:05 1 min Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - PONDICHERRY SF Express (12867) 19:18 19:18 - Y N N N N N N
PONDICHERRY - HOWRAH SF Express (12868) 01:57 01:57 - N N N Y N N N
TATANAGAR - YESVANTPUR SF Express (12889) 16:04 16:04 - N N N N N Y N
YESVANTPUR - TATANAGAR SF Express (12890) 20:32 20:32 - Y N N N N N N
BHUBANESWAR - PUDUCHERRY SF Express (12898) 01:41 01:41 - N N Y N N N N
PUDUCHERRY - BHUBANESWAR SF Express (12897) 04:47 04:47 - N N N Y N N N
NARASAPUR - DHARMAPURAM Express (17247) 21:59 22:00 1 min Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - KOLLAM Weekly Express (18567) 14:49 14:50 1 min N N N Y N N N
KOLLAM - VISAKHAPATNAM Weekly Express (18568) 18:03 18:05 2 mins N N N N N Y N
DHARMAVARAM - MACHILIPATNAM Express (17246) 01:00 01:02 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TAMBARAM - JASIDIH Weekly Express (Starts 4 May) (13575) 20:12 20:13 1 min N N N N N Y N
VISAKHAPATNAM - CUDDAPAH Tirumala Express (17488) 21:31 21:32 1 min Y Y Y Y Y Y Y
CUDDAPAH - VISAKHAPATNAM Tirumala Express (17487) 02:16 02:18 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MGR CHENNAI CENTRAL - JAIPUR SF Express (12967) 23:36 23:36 - N Y N N N N Y
JAIPUR - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (12968) 02:36 02:36 - N Y N N N N Y
COIMBATORE - JAIPUR SF Express (12969) 23:36 23:36 - N N N N Y N N
JAIPUR - COIMBATORE SF Express (12970) 02:36 02:36 - N N N Y N N N
BHAGAT KI KOTHI - MANNARGUDI Weekly Express (16863) 03:04 03:05 1 min N N N N N Y N
MANNARGUDI - BHAGAT KI KOTHI Weekly Express (16864) 01:58 02:00 2 mins N Y N N N N N
PATLIPUTRA - YESVANTPUR SF Express (22351) 07:47 07:47 - N N N N N N Y
YESVANTPUR - PATLIPUTRA SF Express (22352) 22:17 22:17 - Y N N N N N N
PUDUCHERRY - NEW DELHI SF Express (22403) 19:32 19:32 - N N Y N N N N
NEW DELHI - PUDUCHERRY SF Express (22404) 07:49 07:49 - N Y N N N N N
SILGHAT TOWN - TAMBARAM Nagaon Express (15630) 12:51 12:51 - N N N N N N Y
TAMBARAM - SILGHAT TOWN Express (15629) 04:47 04:47 - N Y N N N N N
BENGALURU CITY - NEW TINSUKIA SF Exp (22501) 15:58 15:58 - N Y N N N N N
NEW TINSUKIA - BENGALURU CITY SF Express (22502) 22:05 22:05 - N N N N N N Y
DIBRUGARH - TAMBARAM Weekly Express (15930) 12:51 12:51 - N N Y N N N N
TAMBARAM - DIBRUGARH Weekly Express (15929) 04:47 04:47 - N N N N Y N N
KHARAGPUR - VILLUPURAM SF Express (22603) 08:38 08:38 - N N N N Y N N
VILLUPURAM - KHARAGPUR SF Express (22604) 23:01 23:01 - N Y N N N N N
VILLUPURAM - PURULIA SF Express (22606) 22:54 22:54 - N N Y N N Y N
PURULIA - VILLUPURAM SF Express (22605) 08:31 08:31 - N Y N N N Y N
MGR CHENNAI CENTRAL - NEW JALPAIGURI SF Express (22611) 17:02 17:02 - N N Y N N N N
NEW JALPAIGURI - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (22612) 07:53 07:53 - N N N N N N Y
MGR CHENNAI CENT - HALDIA Sangrami SF Express (22613) 20:32 20:32 - N N N Y N N N
HALDIA - MGR CHENNAI CENT Sangrami SF Express (22614) 08:31 08:31 - N N N N N N Y
MADURAI - BIKANER SF AC Express (22631) 03:15 03:15 - N N N N Y N N
BIKANER - MADURAI SF AC Express (22632) 03:04 03:04 - N Y N N N N N
TRIVANDRUM CENTRAL - KOLKATA SHALIMAR SF Express (22641) 16:15 16:15 - N N N N Y N Y
KOLKATA SHALIMAR - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (22642) 20:53 20:53 - Y N Y N N N N
ERNAKULAM - PATNA SF Express (22643) 12:29 12:29 - N Y Y N N N N
PATNA - ERNAKULAM SF Express (22644) 20:57 20:57 - N N N N Y Y N
TIRUNELVELI - BILASPUR SF Express (22620) 03:19 03:19 - Y N N N N N N
BILASPUR - TIRUNELVELI SF Express (22619) 03:18 03:18 - N N Y N N N N
TRIVANDRUM CENTRAL - KORBA SF Express (22648) 04:59 05:00 1 min N Y N N Y N N
KORBA - TRIVANDRUM CENTRAL SF Express (22647) 16:24 16:25 1 min N N N Y N N Y
TRIVANDRUM CENT - INDORE Ahilya Nagari SF Exp (22646) 04:59 05:00 1 min N N N N N N Y
INDORE - TRIVANDRUM CENT Ahilya Nagari SF Exp (22645) 16:23 16:25 2 mins N Y N N N N N
CHENNAI EGMORE - JODHPUR Weekly SF Express (22663) 21:20 21:20 - N N N N N Y N
JODHPUR - CHENNAI EGMORE SF Express (22664) 09:56 09:56 - N N Y N N N N
CHANDIGARH - MADURAI Link SF Express (22688) 19:48 19:48 - N Y N N N Y N
RAMESWARAM - BHUBANESWAR Weekly Exp (18495) 04:52 04:52 - Y N N N N N N
BHUBANESWAR - RAMESWARAM Weekly Exp (18496) 01:38 01:38 - N N N N N Y N
VISAKHAPATNAM - MGR CHENNAI CENT Weekly SF Express (22801) 02:28 02:30 2 mins N N N N N Y N
MGR CHENNAI CENT - VISAKHAPATNAM Weekly SF Express (22802) 02:34 02:35 1 min N N N N N N Y
SANTRAGACHI - MGR CHENNAI CENT AC SF Exp (22807) 14:49 14:49 - N N Y N N Y N
MGR CHENNAI CENT - SANTRAGACHI AC SF Exp (22808) 13:41 13:41 - N N N Y N N Y
BILASPUR - ERNAKULAM SF Express (22815) 03:04 03:04 - N Y N N N N N
ERNAKULAM - BILASPUR SF Express (22816) 03:19 03:19 - N N N Y N N N
MYSORE - HOWRAH Weekly SF Express (22818) 15:58 15:58 - Y N N N N N N
HOWRAH - MYSORE Weekly SF Express (22817) 12:18 12:18 - N N N N N Y N
MGR CHENNAI CENTRAL - SHALIMAR Weekly SF Express (22826) 22:54 22:54 - N N N Y N N N
BANGALORE CITY - KAKINADA TOWN Seshadri Exp (17209) 23:28 23:30 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KAKINADA TOWN - BANGALORE CITY Seshadri Express (17210) 23:23 23:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHALIMAR - MGR CHENNAI CENTRAL Weekly SF Express (22825) 08:31 08:31 - N N Y N N N N
MANGALORE - SANTRAGANCHI Vivek SF Express (22852) 20:32 20:32 - N N N N N N Y
HATIA - ERNAKULAM AC SF Express (22837) 16:04 16:04 - N Y N N N N N
ERNAKULAM - HATIA AC SF Express (22838) 17:42 17:42 - N N N Y N N N
SANTRAGANCHI - MANGALORE Vivek SF Express (22851) 11:17 11:17 - N N N N Y N N
SANTRAGACHI - TIRUPATI Weekly SF Express (22855) 11:19 11:19 - Y N N N N N N
TIRUPATI - SANTRAGACHI Weekly SF Express (22856) 02:03 02:03 - N Y N N N N N
PURI - MGR CHENNAI CENTRAL Weekly SF Express (22859) 07:49 07:50 1 min Y N N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - PURI Weekly SF Express (22860) 22:14 22:15 1 min Y N N N N N N
YESVANTPUR - HOWRAH AC SF Express (22864) 21:53 21:53 - N N Y N N N N
HOWRAH - YESVANTPUR AC SF Express (22863) 05:13 05:13 - N Y N N N N N
FAIZABAD - RAMESWARAM Shraddha Sethu Express (16794) 10:37 10:37 - N N N N Y N N
RAMESWARAM - FAIZABAD Shraddha Sethu Express (16793) 19:32 19:32 - Y N N N N N N
ALAPPUZHA - DHANBAD Express (13352) 05:39 05:40 1 min Y Y Y Y Y Y Y
DHANBAD - ALAPPUZHA Express (13351) 17:49 17:50 1 min Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (22869) 01:41 01:41 - N Y N N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - VISAKHAPATNAM SF Express (22870) 03:11 03:11 - N N Y N N N N
BHUBANESWAR - TIRUPATI Weekly SF Express (22871) 02:14 02:14 - Y N N N N N N
TIRUPATI - BHUBANESWAR Weekly SF Express (22872) 17:52 17:52 - Y N N N N N N
BHUBANESWAR - TIRUPATI SF Express (22879) 02:21 02:21 - N N N N N N Y
TIRUPATI - BHUBANESWAR SF Express (22880) 18:30 18:30 - N N N N N N Y
TATANAGAR - ALAPPUZHA Slip Express (18189) 17:19 17:20 1 min Y Y Y Y Y Y Y
ALAPPUZHA - TATANAGAR Link Express (18190) 05:39 05:40 1 min Y Y Y Y Y Y Y
KANYAKUMARI - DIBRUGARH Vivek Express (15905) 22:54 22:54 - N N N N Y N N
DIBRUGARH - KANYAKUMARI Vivek Express (15906) 07:53 07:53 - N Y N N N N N
KAMAKHYA - SECUNDERABAD Special (07150) 01:53 01:53 - N N Y N N N N
YESVANTPUR - KAMAKHYA AC SF Express (12551) 21:54 21:54 - N N N N N Y N
ERNAKULAM - HYDERABAD DECCAN Special (07118) 15:05 15:07 2 mins N N N N Y N N
HYDERABAD DECCAN - ERNAKULAM Special (07117) 19:30 19:32 2 mins N N Y N N N N
MGR CHENNAI CENTRAL - SANTRAGACHI Special (06058) 21:27 21:27 - N N Y N N N N
SANTRAGACHI - MGR CHENNAI CENTRAL Special (06057) 22:11 22:11 - N N N N Y N N
JABALPUR - TIRUNELVELI SF Special (02194) 07:56 07:56 - N N N N Y N N
PUDUCHERRY - SANTRAGACHI Special (06010) 06:10 06:12 2 mins N N N N N N Y
SANTRAGACHI - PUDUCHERRY Special (06009) 09:52 09:54 2 mins N Y N N N N N
TIRUNELVELI - JABALPUR SF Special (02193) 15:36 15:36 - N N N N N N Y
TIRUPATI - KAKINADA TOWN Special (Starts 1 Aug) (07432) 01:00 01:02 2 mins Y N Y N Y N N
TIRUPATI MAIN - KARIMNAGAR SF Special (Start 21 July) (02761) 04:13 04:13 - Y N Y N Y N N
KARIMNAGAR - TIRUPATI MAIN SF Special (Start 22 July) (02762) 02:04 02:04 - N Y N Y N Y N