Back Subrahmanya Road (SBHR) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
YESVANTPUR - MANGALORE Gomateshwara Express (16575) 14:25 14:35 10 mins N Y N Y N N Y
MANGALORE - YESVANTPUR Gomateshwara Express (16576) 13:05 13:15 10 mins Y N Y N Y N N
MANGALURU CENTRAL - YESVANTPUR Express (16586) 21:00 21:10 10 mins Y N Y N Y N N
YESVANTPUR - MANGALURU CENTRAL Express (16585) 00:25 00:30 5 mins Y N Y N Y N N
SUBRAHMANYA ROAD - MANGALORE Passenger (56646) START 13:25 - Y Y Y Y Y Y Y
MANGALORE - SUBRAHMANYA ROAD Passenger (56647) 12:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - KARWAR Express (16513) 03:20 03:25 5 mins N N N Y Y Y Y
KARWAR - BANGALORE CITY Express (16514) 22:55 23:05 10 mins Y Y Y N N N Y
YESVANTPUR - KARWAR Express (via Kunigal) (16515) 14:25 14:35 10 mins Y N Y N Y N N
KARWAR - YESVANTPUR Express (via Kunigal) (16516) 13:05 13:15 10 mins N Y N Y N Y N
BANGALORE CITY - KARWAR Express (via Mysuru) (16523) 05:50 05:55 5 mins Y Y Y N N N N
KARWAR - BANGALORE CITY Express (16524) 22:55 23:05 10 mins N N N Y Y Y N
KANNUR - BANGALORE CITY Express (16512) 22:55 23:05 10 mins Y Y Y N N N Y
BANGALORE CITY - KANNUR Express (16511) 03:20 03:25 5 mins N N N Y Y Y Y
KANNUR - BANGALORE CITY Express (via Mysuru) (16518) 22:55 23:05 10 mins N N N Y Y Y N
BANGALORE CITY - KANNUR Express (via Mysuru) (16517) 05:50 05:55 5 mins Y Y Y N N N N
VIJAYAPURA - MANGALORE Tatkal Special (07327) 10:15 10:25 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANGALURU - VIJAYAPURA Tatkal Special (07328) 18:20 18:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y