Back Saharanpur (SRE) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
SAHARANPUR - AMBALA CANT MEMU (64501) START 05:30 - Y Y Y Y Y Y Y
AMBALA CANT - SAHARANPUR Passenger (64504) 21:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
MORADABAD - SAHRANPUR MEMU (64565) 23:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SAHRANPUR - MORADABAD MEMU (64566) START 04:20 - Y Y Y Y Y Y Y
AMBALA CANT - SAHARANPUR MEMU (64502) 13:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - NANGAL DAM MEMU (64513) START 16:40 - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - SAHARANPUR MEMU (64557) 21:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
KALKA - OLD DELHI Passenger (54304) 12:40 13:40 60 mins Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW CHARBAGH - SAHARANPUR Passenger (UnReserved) (54251) 18:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - LUCKNOW CHARBAGH Passenger (UnReserved) (54252) START 08:15 - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - DEHRADUN Passenger (UnReserved) (54341) START 14:10 - Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - SAHARANPUR Passenger (UnReserved) (54342) 13:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
HARIDWAR - OLD DELHI Passenger (UnReserved) (54476) 08:30 09:00 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
RISHIKESH - OLD DELHI Passenger (UnReserved) (54472) 11:40 12:15 35 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMBALA CANTT - HAZRAT NIZAMUDDIN Passenger (54540) 16:55 18:00 1:05 Y Y Y Y Y Y Y
AMBALA CANTT - MEERUT CITY Passenger (54542) 19:05 20:05 60 mins Y Y Y Y Y Y Y
MEERUT CITY - AMBALA CANTT Passenger (54541) 08:45 09:00 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - RISHIKESH Passenger (UnReserved) (54471) 22:50 23:25 35 mins Y Y Y Y Y Y Y
HAZRAT NIZAMUDDIN - AMBALA CANTT Passenger (54539) 11:15 11:45 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - HARIDWAR Passenger (UnReserved) (54475) 16:20 17:05 45 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - OLD DELHI DEMU (74024) START 13:15 - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - OLD DELHI MEMU (64558) START 04:25 - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - SAHARANPUR DEMU (74021) 12:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SHAMLI - SAHARANPUR Passenger (51907) 20:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - SHAMLI Passenger (51908) START 16:20 - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - SAHARANPUR Passenger (via Shamli) (51911) 17:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - OLD DELHI Passenger (via Shamli) (51912) START 18:15 - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - SAHARANPUR Passenger (51913) 23:35 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - OLD DELHI Passenger (51914) START 03:15 - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARSA - AMRITSAR Jan Sewa Express (UnReserved) (14617) 10:30 10:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - SAHARSA Jan Sewa Express (UnReserved) (14618) 12:57 13:05 8 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - UNA HIMACHAL MEMU (64511) START 06:30 - Y Y Y Y Y Y Y
UNA HIMACHAL - SAHARANPUR MEMU (64512) 20:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - KOTA Nanda Devi AC Express (Train number changed from 12206) (12402) 01:31 01:31 - Y Y Y Y Y Y Y
AMBALA CANTT - OLD DELHI MEMU (64562) 07:50 08:15 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - AMBALA CANTT MEMU (64561) 16:40 17:30 50 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - SAHARANPUR Passenger (54473) 00:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - OLD DELHI Passenger (54474) START 03:55 - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - OLD DELHI Passenger (via Shamli) (51910) START 06:55 - Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - SAHARANPUR Passenger (via Shamli) (51909) 10:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
DELHI - SAHARANPUR MEMU (64559) 19:10 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - DELHI MEMU (64560) START 04:55 - Y Y Y Y Y Y Y
ANAND VIHAR T - SMVD KATRA AC Special (Start 11 March) (04401) 01:50 02:00 10 mins N Y N N Y N N
SMVD KATRA - ANAND VIHAR T AC Special (Start 12 March) (04402) 10:35 10:45 10 mins N N Y N N Y N
HOWRAH - AMRITSAR Mail Express (13005) 01:35 01:45 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - HOWRAH Mail Express (13006) 01:10 01:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - DEHRADUN Shatabdi Express (12017) 09:50 10:15 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - NEW DELHI Shatabdi Express (12018) 19:30 19:55 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - AMRITSAR Express (13049) 03:00 03:20 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - HOWRAH Express (13050) 00:37 00:44 7 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - KOLKATA Express (13152) 05:55 06:05 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
SEALDAH - JAMMU TAWI Humsafar Express (22317) 15:05 15:15 10 mins N Y N N N N N
JAMMU TAWI - SEALDAH Humsafar Express (22318) 15:10 15:15 5 mins N N Y N N N N
DEHRADUN - UJJAIN Ujjaini Express (14310) 09:30 09:55 25 mins N Y Y N N N N
DEHRADUN - INDORE Express (14318) 09:30 09:55 25 mins N N N N Y Y N
FARUKHNAGAR - SAHARANPUR Janta Exp (UnReserved) (14545) 21:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - FARUKHNAGAR Janta Exp (UnReserved) (14546) START 06:15 - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARSA - AMRITSAR Jan Sadharan Exp (UnReserved) (14603) 20:15 20:30 15 mins N N N N N Y N
AMRITSAR - SAHARSA Jan Sadharan Exp (UnReserved) (14604) 18:33 18:38 5 mins N N Y N N N N
HARIDWAR - JAMMU TAWI Express (14605) 18:35 18:50 15 mins Y N N N N N N
JAMMU TAWI - HARIDWAR Express (14606) 08:30 08:40 10 mins Y N N N N N N
SMVD KATRA - RISHIKESH Hemkunt Express (14610) 04:14 04:34 20 mins Y Y Y Y Y Y Y
LAL KUAN - AMRITSAR Express (14615) 06:55 07:05 10 mins N N N N N N Y
AMRITSAR - LAL KUAN Express (14616) 13:35 13:42 7 mins N N N N N Y N
UJJAIN - DEHRADUN Ujjaini Express (14309) 14:50 15:25 35 mins N N N Y Y N N
INDORE - DEHRADUN Express (14317) 14:50 15:10 20 mins Y N N N N N Y
RISHIKESH - SMVD KATRA Hemkunt Express (14609) 19:40 19:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - AMRITSAR Express (14631) 00:05 00:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - DEHRADUN Express (14632) 04:55 05:05 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
OLD DELHI - JAMMU TAWI Shalimar Express (14645) 20:05 20:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - OLD DELHI Shalimar Exp (14646) 06:20 06:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
LUCKNOW - CHANDIGARH Express (15011) 12:35 12:45 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - LUCKNOW Express (15012) 19:40 19:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
KATHGODAM - JAMMU TAWI Garib Rath Express (12207) 00:55 01:05 10 mins N N Y N N N N
JAMMU TAWI - KATHGODAM Garib Rath Express (12208) 08:20 08:30 10 mins Y N N N N N N
HARIDWAR - AMRITSAR Jan Shatabdi Exp (12053) 16:15 16:20 5 mins Y Y Y N Y Y Y
AMRITSAR - HARIDWAR Jan Shatabdi Exp (12054) 12:23 12:28 5 mins Y Y Y N Y Y Y
HARIDWAR - UNA HIMACHAL Jan Shatabdi Express (12063) 16:15 16:20 5 mins N Y N N Y N Y
UNA HIMACHAL - HARIDWAR Jan Shatabdi Express (12064) 12:23 12:28 5 mins Y N Y N N Y N
BHAGALPUR - JAMMU TAWI Amarnath Express (15097) 04:15 04:25 10 mins N N N N N Y N
JAMMU TAWI - BHAGALPUR Amarnath Express (15098) 06:50 07:00 10 mins N N Y N N N N
DARBHANGA - AMRITSAR Jan Nayak Exp (UnReserved) (15211) 19:05 19:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - DARBHANGA Jan Nayak Exp (UnReserved) (15212) 01:25 01:40 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAHARSA - AMRITSAR Jansadharan Weekly Express (15531) 05:00 05:10 10 mins Y N N N N N N
AMRITSAR - SAHARSA Jansadharan Weekly Express (15532) 01:50 02:00 10 mins N Y N N N N N
GUWAHATI - JAMMU TAWI Amarnath Express (15653) 04:15 04:25 10 mins N N N N Y N N
JAMMU TAWI - GUWAHATI Amarnath Express (15654) 06:50 07:00 10 mins N N N N N Y N
KAMAKHYA - SMVD KATRA Express (15655) 05:00 05:10 10 mins N Y N N N N N
SMVD KATRA - KAMAKHYA Express (15656) 14:30 14:40 10 mins N N Y N N N N
DIBRUGARH - CHANDIGARH Express (15903) 11:00 11:10 10 mins N N Y N N N Y
DARBHANGA - JALANDHAR CITY Antyodaya Express (22551) 00:25 00:35 10 mins N N N N N N Y
JALANDHAR CITY - DARBHANGA Antyodaya Express (22552) 14:30 14:40 10 mins N N N N N N Y
CHANDIGARH - DIBRUGARH Express (15904) 02:10 02:20 10 mins Y N N Y N N N
LUCKNOW CHARBAGH - CHANDIGARH SF Express (12231) 07:40 07:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHANDIGARH - LUCKNOW SF Express (12232) 23:20 23:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
VARANASI - JAMMU TAWI Begampura SF Express (12237) 02:20 02:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - VARANASI Begampura SF Express (12238) 22:15 22:25 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA - AMRITSAR Akal Takht SF Exp (12317) 11:20 11:30 10 mins Y N N Y N N N
AMRITSAR - KOLKATA CHITPUR Akal Takht SF Exp (12318) 11:25 11:35 10 mins N Y N N Y N N
KOLKATA - NANGAL DAM Gurumukhi SF Express (12325) 11:20 11:30 10 mins N N N N Y N N
NANGAL DAM - KOLKATA Gurumukhi SF Express (12326) 11:25 11:35 10 mins N N N N N Y N
HOWRAH - JAMMU TAWI Himgiri SF Express (12331) 04:15 04:25 10 mins Y N N Y N N Y
JAMMU TAWI - HOWRAH Himgiri SF Express (12332) 06:50 07:00 10 mins Y Y N N Y N N
RAJENDRA NAGAR T BIHAR - JAMMU TAWI Archana SF Exp (12355) 02:00 02:10 10 mins N N Y N N N Y
JAMMU TAWI - RAJENDRA NAGAR BIHAR Archana Express (12356) 01:29 01:39 10 mins Y N N Y N N N
KOLKATA CHITPUR - AMRITSAR Durgiana SF Exp (12357) 11:20 11:30 10 mins N N Y N N N Y
AMRITSAR - KOLKATA Durgiana SF Express (12358) 11:25 11:35 10 mins Y N N Y N N N
NEW JALPAIGURI - AMRITSAR Karmabhoomi SF Exp (UnReserved) (12407) 11:57 12:07 10 mins N N N Y N N N
AMRITSAR - NEW JALPAIGURI Karmabhoomi SF Exp (UnReserved) (12408) 14:55 15:05 10 mins N N N N Y N N
JAMMU TAWI - KANPUR SF Express (12470) 01:30 01:40 10 mins N N Y N Y N N
KANPUR - JAMMU TAWI SF Express (12469) 00:25 00:35 10 mins N N N Y N Y N
BARAUNI - JAMMU TAWI Mour Dhwaj SF Exp (12491) 03:57 04:05 8 mins Y N N N N N N
JAMMU TAWI - BARAUNI Mour Dhwaj SF Exp (12492) 03:50 04:00 10 mins N N N N N Y N
GORAKHPUR - JAMMU TAWI Amarnath SF Express (12587) 04:15 04:25 10 mins N Y N N N N N
JAMMU TAWI - GORAKHPUR Amarnath SF Express (12588) 06:50 07:00 10 mins N N N N N N Y
MADURAI - DEHRADUN SF Express (12687) 01:10 01:30 20 mins N N Y N N Y N
DEHRADUN - MADURAI SF Express (12688) 10:15 10:45 30 mins Y N N N Y N N
GEVRA ROAD - AMRITSAR Chhattisgarh Express (18237) 00:35 00:50 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - BILASPUR Chhattisgarh Express (18238) 00:20 00:30 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI BANDRA T - DEHRADUN Express (19019) 12:07 12:37 30 mins Y Y Y Y Y Y Y
DEHRADUN - MUMBAI BANDRA T Express (19020) 15:40 16:05 25 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - INDORE Express (19326) 05:40 05:50 10 mins N N N Y N N Y
MUMBAI CENTRAL - AMRITSAR Golden Temple SF Mail (12903) 23:10 23:20 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - MUMBAI CENT Golden Temple SF Mail (12904) 03:30 03:40 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
GHAZIPUR CITY - SMVD KATRA Weekly Express (14611) 02:00 02:10 10 mins N N N N N Y N
SMVD KATRA - GHAZIPUR CITY Weekly Express (14612) 15:05 15:10 5 mins N N N Y N N N
RISHIKESH - BARMER Link Express (24887) 20:55 21:05 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
BARMER - RISHIKESH Link Express (24888) 07:05 07:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMRITSAR - DIBRUGARH Weekly Express (15934) 21:45 21:55 10 mins N N N N Y N N
DIBRUGARH - AMRITSAR Weekly Express (15933) 15:05 15:15 10 mins N N N Y N N N
PATLIPUTRA - CHANDIGARH SF Express (22355) 15:22 15:30 8 mins Y N N Y N N N
CHANDIGARH - PATLIPUTRA SF Express (22356) 00:15 00:23 8 mins N Y N N Y N N
GORAKHPUR - AMRITSAR Jansadharan SF Express (22423) 00:25 00:35 10 mins N Y N N N N N
AMRITSAR - GORAKHPUR Jansadharan SF Express (22424) 18:10 18:20 10 mins N N N N N N Y
UDHAMPUR - ALLAHABAD SF Express (22432) 02:37 02:42 5 mins Y N N Y N N N
ALLAHABAD - UDHAMPUR SF Express (22431) 03:57 04:05 8 mins N N Y N N N Y
KANPUR - AMRITSAR Weekly SF Express (22445) 03:57 04:05 8 mins N Y N N N N N
AMRITSAR - KANPUR Weekly SF Express (22446) 18:10 18:20 10 mins N Y N N N N N
PRAYAG GHAT - SAHARANPUR Nauchandi Express (14511) 11:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - PRAYAG GHAT Nauchandi Express (14512) START 16:50 - Y Y Y Y Y Y Y
HARIDWAR - BIKANER Weekly Express (14718) 18:05 18:10 5 mins N Y N Y N Y N
BIKANER - HARIDWAR Weekly Express (14717) 13:20 13:25 5 mins N Y N Y N Y N
CHANDIGARH - MADURAI Link SF Express (22688) 10:05 10:45 40 mins Y N N N Y N N
GUWAHATI - JAMMU TAWI Lohit Express (15651) 04:15 04:25 10 mins N N Y N N N N
JAMMU TAWI - GUWAHATI Lohit Express (15652) 06:50 07:00 10 mins N N N Y N N N
AMBALA CANTT - BARAUNI Harihar Express (14524) 23:40 23:50 10 mins N Y N N N Y N
BARAUNI - AMBALA CANTT Harihar Express (14523) 06:55 07:05 10 mins N Y N N Y N N
TATANAGAR - AMRITSAR Jallianwalabagh Express (18103) 00:25 00:35 10 mins N N Y N Y N N
AMRITSAR - TATANAGAR Jallianwalabagh Express (18104) 18:10 18:17 7 mins N N Y N Y N N
DHANBAD - FIROZPUR CANTT Ganga Sutlej Exp (13307) 02:42 02:50 8 mins Y Y Y Y Y Y Y
FIROZPUR CANTT - DHANBAD Ganga Sutlej Exp (13308) 00:01 00:10 9 mins Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA - JAMMU TAWI Express (13151) 23:30 23:40 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
RAMNAGAR - CHANDIGARH Weekly SF InterCity Exp (12527) 11:00 11:15 15 mins Y N N N N N N
CHANDIGARH - RAMNAGAR Weekly SF InterCity Exp (12528) 18:10 18:20 10 mins Y N N N N N N
OLD DELHI - AMBALA CANTT Intercity Express (14521) 17:05 17:15 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
AMBALA CANTT - OLD DELHI Intercity Express (14522) 07:20 07:25 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
NEW DELHI - JALANDHAR Intercity Express (14681) 18:30 18:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JALANDHAR - NEW DELHI Intercity Express (14682) 09:10 09:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HARIDWAR - SHRI GANGANAGAR Intercity Express (14711) 16:00 16:05 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHRI GANGANAGAR - HARIDWAR Intercity Express (14712) 12:02 12:07 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SAHARANPUR - CHANDIGARH Link SF Express (22687) START 01:25 - N N Y N N Y N
INDORE - AMRITSAR Express (19325) 14:50 15:10 20 mins N N Y N N Y N
HARIDWAR - UJJAIN Bharat Darshan Special (July 18 Only) (00301) 09:55 09:55 - N N N Y N N N