Back BARMER - JODHPUR DEMU

BARMER(BME) JODHPUR JN(JU) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BARMER(BME) Starts 4:40 0 0.0
UTARLAI(UTL) 4:48 4:50 2 10.6
KAVAS(KVA) 5:00 5:01 1 21.8
BANIYA SANDA DHORA(BSDA) 5:11 5:12 1 33.2
BAYTU(BUT) 5:22 5:24 2 46.2
BHIMARLAI(BMQ) 5:36 5:37 1 57.6
GOLE(GOLE) 5:48 5:49 1 69.5
TILWARA(TWL) 6:00 6:01 1 78.5
KHED TEMPLE HALT(KHTX) 6:08 6:09 1 80.9
BALOTRA JN(BLT) 6:18 6:23 5 96.2
JANIYANA(JNE) 6:30 6:31 1 105.1
PARLU(PRU) 6:40 6:41 1 114.7
SAMDHARI JN(SMR) 6:57 7:02 5 129.0
AJIT(AJIT) 7:10 7:11 1 139.6
MIYONKA BARA(MNKB) 7:17 7:18 1 145.1
DUNDARA(DOR) 7:26 7:27 1 152.2
DUDIA(DUK) 7:38 7:39 1 163.7
SUTLANA(SUT) 7:49 7:50 1 170.1
LUNI JN(LUNI) 8:00 8:03 3 177.8
HANWANT(HWT) 8:11 8:12 1 184.6
SALAWAS(SZ) 8:20 8:21 1 193.2
BASNI(BANE) 8:29 8:30 1 202.9
BHAGAT KI KOTHI(BGKT) 8:35 8:37 2 206.0
JODHPUR JN(JU) 9:05 Ends 0 209.8