Back BARMER - JODHPUR DEMU

BARMER(BME) JODHPUR JN(JU) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BARMER(BME) Starts 30 mins 0 0.0
UTARLAI(UTL) 38 mins 40 mins 2 10.6
KAVAS(KVA) 50 mins 51 mins 1 21.8
BANIYA SANDA DHORA(BSDA) 1:01 1:02 1 33.2
BAYTU(BUT) 1:13 1:14 1 46.2
BHIMARLAI(BMQ) 1:23 1:24 1 57.6
GOLE(GOLE) 1:34 1:35 1 69.5
TILWARA(TWL) 1:42 1:43 1 78.5
KHED TEMPLE HALT(KHTX) 1:50 1:51 1 80.9
BALOTRA JN(BLT) 2:00 2:05 5 96.2
JANIYANA(JNE) 2:12 2:13 1 105.1
PARLU(PRU) 2:30 2:31 1 114.7
SAMDHARI JN(SMR) 2:57 3:02 5 129.0
AJIT(AJIT) 3:10 3:11 1 139.6
MIYONKA BARA(MNKB) 3:17 3:18 1 145.1
DUNDARA(DOR) 3:26 3:27 1 152.2
DUDIA(DUK) 3:37 3:38 1 163.7
SUTLANA(SUT) 3:45 3:46 1 170.1
LUNI JN(LUNI) 3:55 3:58 3 177.8
HANWANT(HWT) 4:09 4:10 1 184.6
SALAWAS(SZ) 4:18 4:19 1 193.2
BASNI(BANE) 4:28 4:29 1 202.9
BHAGAT KI KOTHI(BGKT) 4:34 4:36 2 206.0
JODHPUR JN(JU) 5:05 Ends 0 209.8