Back JANGIPUR ROAD - SEALDAH DEMU

JANGIPUR ROAD(JRLE) KOLKATA SEALDAH(SDAH) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
JANGIPUR ROAD(JRLE) Starts 13:30 0 0.0
GANKAR(GALE) 13:35 13:36 1 6.9
MANIGRAM(MGLE) 13:43 13:44 1 14.6
NOAPARA MAHISHA(NWMS) 13:50 13:51 1 19.5
MAHIPAL ROAD(MPLR) 13:58 13:59 1 25.0
AZIMGANJ CITY(ACLE) 14:07 14:08 1 33.8
AZIMGANJ JN(AZ) 14:21 14:23 2 35.1
LALBAGH COURT ROAD(LCAE) 14:32 14:33 1 41.8
NIYALISH PARA(NLSF) 14:37 14:38 1 47.3
KHAGRAGHAT ROAD(KGLE) 14:41 14:42 1 49.8
JIVANTI HALT(JVT) 14:48 14:49 1 55.4
KARNA SUBARNA(KNSN) 14:53 14:54 1 60.6
KANTHALIYA ROAD(KTLR) 14:58 14:59 1 67.6
CHOWRIGACHA(CWLE) 15:04 15:05 1 70.0
KAZIPARA HALT(KZPE) 15:08 15:09 1 74.1
BAZARSAU(BZLE) 15:18 15:19 1 77.5
MIANGRAM(MIAN) 15:30 15:31 1 80.7
TENYA(TYAE) 15:35 15:36 1 84.5
MALIHATI TALIBPUR ROAD(MHTR) 15:41 15:42 1 88.7
SALAR(SALE) 15:45 15:46 1 91.0
JHAMATPUR BAHARAN(JHBN) 15:50 15:51 1 94.7
GANGATIKURI(GGLE) 16:07 16:11 4 97.8
SHIBLUN(SHBL) 16:15 16:16 1 100.2
KATWA(KWAE) 16:25 16:27 2 108.0
DAINHAT(DHAE) 16:34 16:35 1 114.9
AGRADWIP(AGAE) 16:40 16:41 1 121.1
PATULI(PTAE) 16:45 16:46 1 125.9
BELERHAT(BQY) 16:50 16:51 1 130.9
LAKSHMIPUR(LKX) 16:53 16:54 1 133.7
PURBASTHALI(PSAE) 16:58 16:59 1 139.8
BHANDARTIKURI(BFZ) 17:02 17:03 1 142.2
NABADWIP DHAM(NDAE) 17:09 17:11 2 147.4
KALINAGAR(KLNT) 17:15 17:16 1 151.7
SAMUDRAGARH(SMAE) 17:18 17:19 1 155.4
DHATRIGRAM(DTAE) 17:24 17:25 1 162.1
BAGHNAPARA(BGRA) 17:29 17:30 1 166.7
AMBIKA KALNA(ABKA) 17:33 17:34 1 170.7
GUPTIPARA(GPAE) 17:40 17:41 1 177.8
BEHULA(BHLA) 17:43 17:44 1 180.1
SOMRA BAZAR(SOAE) 17:48 17:49 1 184.9
BALAGARH(BGAE) 17:50 17:51 1 187.8
JIRAT(JIT) 17:55 17:56 1 191.0
KHAMARGACHHI(KMAE) 18:00 18:01 1 196.2
DUMURDAHA(DMLE) 18:03 18:04 1 198.2
KUNTIGHAT(KJU) 18:06 18:07 1 201.5
TRIBENI(TBAE) 18:10 18:11 1 204.7
BANSH BARIA(BSAE) 18:15 18:16 1 208.5
BANDEL JN(BDC) 18:51 18:53 2 213.0
NAIHATI JN(NH) 19:15 19:17 2 221.2
BARRACKPORE(BP) 19:36 19:37 1 236.6
DUM DUM(DDJ) 19:57 19:58 1 252.3
KOLKATA SEALDAH(SDAH) 20:20 Ends 0 259.1