Back KANPUR - TUNDLA MEMU

KANPUR CENTRAL(CNB) TUNDLA JN(TDL) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
KANPUR CENTRAL(CNB) Starts 14:05 0 0.0
GOVINDPURI(GOY) 14:14 14:15 1 3.9
PANKI(PNK) 14:24 14:25 1 11.5
BHAUPUR(BPU) 14:43 14:44 1 22.6
MAITHA(MTO) 14:57 14:58 1 32.6
ROSHAN MAU(RMW) 15:05 15:06 1 36.6
RURA(RURA) 15:12 15:13 1 44.3
AMBIAPUR(AAP) 15:26 15:27 1 53.1
JHINJHAK(JJK) 15:36 15:37 1 63.3
PARA JANI HALT(PJY) 15:44 15:45 1 69.0
KANCHAUSI(KNS) 15:51 15:52 1 74.3
PHAPHUND(PHD) 16:01 16:02 1 83.1
PATA(PATA) 16:10 16:11 1 91.5
ACHALDA(ULD) 16:19 16:20 1 99.9
GHASARA HALT(GHSR) 16:44 16:45 1 105.4
SAMHON(SHW) 16:51 16:52 1 109.0
BHARTHANA(BNT) 17:06 17:07 1 119.5
EKDIL(EKL) 17:16 17:17 1 129.4
ETAWAH(ETW) 17:39 17:40 1 139.4
SARAI BHOPAT(SB) 18:26 18:27 1 147.6
JASWANTNAGAR(JGR) 18:36 18:37 1 155.3
BALRAI(BBL) 18:45 18:46 1 164.0
BHADAN(BDN) 18:57 18:58 1 174.8
KAURARA(KAA) 19:08 19:09 1 183.8
SHIKOHABAD JN(SKB) 19:19 19:20 1 194.7
MAKKHANPUR(MNR) 19:28 19:29 1 204.4
FIROZABAD(FZD) 19:46 19:47 1 214.6
HIRANGAON(HNG) 19:56 19:57 1 222.4
TUNDLA JN(TDL) 20:25 Ends 0 231.1