Back KANPUR - TUNDLA MEMU

KANPUR CENTRAL(CNB) TUNDLA JN(TDL) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
KANPUR CENTRAL(CNB) Starts 14:05 0 0.0
GOVINDPURI(GOY) 14:14 14:15 1 3.9
PANKI DHAM(PNKD) 14:24 14:33 9 11.3
BHAUPUR(BPU) 14:43 14:49 6 22.6
MAITHA(MTO) 14:58 14:59 1 32.6
ROSHAN MAU(RMW) 15:06 15:07 1 36.6
RURA(RURA) 15:13 15:18 5 44.3
AMBIAPUR(AAP) 15:27 15:28 1 53.1
JHINJHAK(JJK) 15:37 15:38 1 63.2
PARA JANI HALT(PJY) 15:45 15:46 1 69.0
KANCHAUSI(KNS) 15:52 15:53 1 74.3
PHAPHUND(PHD) 16:02 16:03 1 83.1
PATA(PATA) 16:11 16:28 17 91.5
ACHALDA(ULD) 16:36 16:37 1 99.9
GHASARA HALT(GHSR) 16:45 16:46 1 105.3
SAMHON(SHW) 16:57 16:58 1 109.0
BHARTHANA(BNT) 17:07 17:08 1 119.5
EKDIL(EKL) 17:17 17:18 1 129.4
ETAWAH(ETW) 17:40 18:10 30 139.4
SARAI BHOPAT(SB) 18:27 18:28 1 147.6
JASWANTNAGAR(JGR) 18:37 18:38 1 155.3
BALRAI(BBL) 18:46 18:47 1 164.0
BHADAN(BDN) 18:58 18:59 1 174.8
KAURARA(KAA) 19:09 19:10 1 183.8
SHIKOHABAD JN(SKB) 19:19 19:20 1 194.7
MAKKHANPUR(MNR) 19:29 19:30 1 204.4
FIROZABAD(FZD) 19:47 19:48 1 214.6
HIRANGAON(HNG) 19:57 19:58 1 222.4
TUNDLA JN(TDL) 20:25 Ends 0 231.1