Back KATIHAR - SAMASTIPUR MEMU

KATIHAR JN(KIR) SAMASTIPUR JN(SPJ) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
KATIHAR JN(KIR) Starts 8:35 0 0.0
SEMAPUR(SMO) 8:49 8:50 1 11.4
KARAGOLA ROAD(CRR) 8:59 9:00 1 22.4
BAKHRI(BKHR) 9:09 9:10 1 29.9
KURSELA(KUE) 9:19 9:20 1 39.2
KATAREAH(KTRH) 9:34 9:35 1 46.6
NAUGACHIA(NNA) 9:45 9:47 2 57.4
KHARIK(KHQ) 9:56 9:57 1 65.4
THANA BIHPUR JN(THB) 10:07 10:09 2 73.4
NARAYANPUR(NNR) 10:15 10:16 1 81.1
BHARATKHAND HALT(BRKB) 10:23 10:24 1 86.4
PASRAHA(PSR) 10:39 10:40 1 92.8
GOUCHHARI(GAI) 10:54 10:55 1 101.3
MAHES KHUNT(MSK) 11:11 11:12 1 105.2
CHEDHABANNI HALT(CDBN) 11:20 11:21 1 110.8
MANSI JN(MNE) 11:35 11:37 2 115.6
KHAGARIA JN(KGG) 11:47 11:49 2 124.4
UMESHNAGAR(UMNR) 11:55 11:56 1 131.5
SAHIBPUR KAMAL JN(SKJ) 12:04 12:05 1 137.6
LAKHMINIA(LKN) 12:14 12:16 2 146.6
DANAULI PHLWRIA(DPL) 12:23 12:24 1 151.7
LAKHO(LAK) 12:31 12:32 1 157.2
BEGU SARAI(BGS) 12:42 12:44 2 164.5
TILRATH(TIL) 13:09 13:10 1 171.6
BIHAT HALT(BEHT) 13:16 13:17 1 174.9
BARAUNI JN(BJU) 14:00 14:10 10 179.8
BARAUNI FLAG(BUJ) 14:15 14:16 1 182.5
TEGHRA(TGA) 14:21 14:23 2 187.2
BACHWARA JN(BCA) 15:03 15:05 2 196.2
SATHAJAGAT(STJT) 15:19 15:20 1 202.7
DALSINGH SARAI(DSS) 15:36 15:38 2 207.3
NAZIRGANJ(NAZJ) 15:54 15:55 1 215.2
UJIARPUR(UJP) 16:05 16:06 1 221.4
SAMASTIPUR JN(SPJ) 16:25 Ends 0 230.5