Back KATIHAR - SONPUR MEMU

KATIHAR JN(KIR) SONPUR JN(SEE) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
KATIHAR JN(KIR) Starts 4:05 0 0.0
SEMAPUR(SMO) 4:18 4:19 1 11.4
KARAGOLA ROAD(CRR) 4:32 4:33 1 22.4
BAKHRI(BKHR) 4:42 4:43 1 29.9
KURSELA(KUE) 4:52 4:53 1 39.2
KATAREAH(KTRH) 5:07 5:09 2 46.6
NAUGACHIA(NNA) 5:21 5:23 2 57.4
KHARIK(KHQ) 5:34 5:35 1 65.4
THANA BIHPUR JN(THB) 5:45 5:47 2 73.4
NARAYANPUR(NNR) 5:55 5:56 1 81.1
BHARATKHAND HALT(BRKB) 6:06 6:07 1 86.4
PASRAHA(PSR) 6:18 6:19 1 92.8
GOUCHHARI(GAI) 6:32 6:33 1 101.3
MAHES KHUNT(MSK) 6:42 6:43 1 105.2
CHEDHABANNI HALT(CDBN) 6:52 6:53 1 110.8
MANSI JN(MNE) 7:10 7:15 5 115.6
KHAGARIA JN(KGG) 8:05 8:10 5 124.4
UMESHNAGAR(UMNR) 8:15 8:17 2 131.5
SAHIBPUR KAMAL JN(SKJ) 8:39 8:40 1 137.6
SANHA HALT(SANH) 8:46 8:47 1 140.7
LAKHMINIA(LKN) 8:53 8:55 2 146.6
DANAULI PHLWRIA(DPL) 9:02 9:03 1 151.7
LAKHO(LAK) 9:12 9:13 1 157.2
BEGU SARAI(BGS) 10:05 10:07 2 164.5
TILRATH(TIL) 10:16 10:17 1 171.6
BIHAT HALT(BEHT) 10:28 10:29 1 174.9
BARAUNI JN(BJU) 11:05 11:15 10 179.8
BARAUNI FLAG(BUJ) 11:20 11:21 1 182.5
TEGHRA(TGA) 11:32 11:34 2 187.2
BACHWARA JN(BCA) 12:11 12:13 2 196.2
SHERPUR DHIPURA(SPPA) 12:22 12:23 1 202.2
VIDYAPATIDHAM(VPDA) 12:27 12:28 1 206.8
HARPAR BOCHAHA(HBP) 12:33 12:34 1 211.3
MOHIUDDINNAGAR(MOG) 12:39 12:40 1 216.7
NANDANI LAGUNIA(NNNL) 12:52 12:54 2 224.2
SHAHPUR PATOREE(SPP) 13:09 13:11 2 229.5
BASUDEOPUR CHANDAIL HALT(BDUA) 13:19 13:20 1 233.5
MEHNAR ROAD(MNO) 13:25 13:26 1 237.4
SAHADAI BUZURG(SDG) 13:31 13:33 2 242.4
DESARI(DES) 13:37 13:38 1 247.1
GRAM KHARIKA(GKHT) 13:43 13:44 1 249.2
CHAK SIKANDAR(CSR) 13:54 13:55 1 251.6
AKSHAYWAT RAI NAGAR(AYRN) 14:34 14:36 2 256.9
CHAKMAKRAND(CKRD) 15:00 15:01 1 260.9
HAJIPUR JN(HJP) 15:15 15:20 5 267.3
SONPUR JN(SEE) 15:35 Ends 0 272.7