Back KATIHAR - SAMASTIPUR MEMU

KATIHAR JN(KIR) SAMASTIPUR JN(SPJ) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
KATIHAR JN(KIR) Starts 12:15 0 0.0
SEMAPUR(SMO) 12:29 12:30 1 11.4
KARAGOLA ROAD(CRR) 12:40 12:41 1 22.4
BAKHRI(BKHR) 12:50 12:51 1 29.9
KURSELA(KUE) 13:00 13:01 1 39.2
KATAREAH(KTRH) 13:15 13:16 1 46.6
NAUGACHIA(NNA) 13:30 13:32 2 57.4
KHARIK(KHQ) 13:41 13:42 1 65.4
THANA BIHPUR JN(THB) 13:56 13:58 2 73.4
NARAYANPUR(NNR) 14:05 14:06 1 81.1
BHARATKHAND HALT(BRKB) 14:14 14:15 1 86.4
PASRAHA(PSR) 14:23 14:24 1 92.8
GOUCHHARI(GAI) 14:35 14:36 1 101.3
MAHES KHUNT(MSK) 14:51 14:52 1 105.2
CHEDHABANNI HALT(CDBN) 15:04 15:05 1 110.8
MANSI JN(MNE) 15:50 15:55 5 115.6
KHAGARIA JN(KGG) 16:05 16:10 5 124.4
UMESHNAGAR(UMNR) 16:16 16:17 1 131.5
SAHIBPUR KAMAL JN(SKJ) 16:23 16:24 1 137.6
LAKHMINIA(LKN) 16:33 16:34 1 146.6
DANAULI PHLWRIA(DPL) 16:40 16:41 1 151.7
LAKHO(LAK) 16:47 16:48 1 157.2
BEGU SARAI(BGS) 16:55 16:57 2 164.5
TILRATH(TIL) 17:10 17:11 1 171.6
BIHAT HALT(BEHT) 17:16 17:17 1 174.9
BARAUNI JN(BJU) 17:50 18:00 10 179.8
BARAUNI FLAG(BUJ) 18:06 18:07 1 182.5
TEGHRA(TGA) 18:13 18:14 1 187.2
BACHWARA JN(BCA) 18:47 18:49 2 196.2
SATHAJAGAT(STJT) 19:09 19:10 1 202.7
DALSINGH SARAI(DSS) 19:38 19:40 2 207.3
NAZIRGANJ(NAZJ) 19:49 19:50 1 215.2
UJIARPUR(UJP) 20:09 20:10 1 221.4
SAMASTIPUR JN(SPJ) 21:05 Ends 0 230.5