Back OLD DELHI - FIROZPUR CANTT Passenger

OLD DELHI(DLI) FIROZPUR CANT(FZR) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
OLD DELHI(DLI) Starts 7:10 0 0.0
DELHI KISHANGANJ(DKZ) 7:22 7:23 1 2.7
VIVEKANAND PURI HALT(VVKP) 7:27 7:28 1 4.5
DAYA BASTI(DBSI) 7:32 7:33 1 5.6
SHAKURBASTI(SSB) 7:39 7:41 2 10.3
MANGOLPURI(MGLP) 7:48 7:49 1 13.9
NANGLOI(NNO) 7:54 7:55 1 17.2
MUNDKA(MQC) 8:00 8:01 1 20.0
GHEVRA(GHE) 8:05 8:06 1 23.0
BAHADURGARH(BGZ) 8:14 8:15 1 29.7
ASAUDAH(ASE) 8:24 8:25 1 37.7
ROHEDNAGAR HALT(ROHN) 8:32 8:33 1 42.9
SAMPLA(SPZ) 8:38 8:39 1 47.6
ISMAILA HARYANA(ISM) 8:45 8:46 1 51.3
KHARAWAR(KRZ) 8:53 8:54 1 58.0
ASTHAL BOHAR(ABO) 9:01 9:02 1 63.8
ROHTAK JN(ROK) 9:15 9:20 5 69.9
SAMAR GOPALPUR(SMF) 9:29 9:30 1 79.9
KARAINTHI(KHV) 9:38 9:39 1 86.8
LAKHAN MAJRA(LNMA) 9:45 9:46 1 90.2
KILA ZAFARGARH(KZH) 9:52 9:53 1 95.9
JULANA(JNA) 10:00 10:01 1 101.5
JAI JAI WANTI(JJT) 10:08 10:09 1 107.4
KINANA(KIU) 10:17 10:18 1 114.7
BISHANPUR HARYANA(BSPH) 10:25 10:26 1 119.9
JIND JN(JIND) 10:40 10:50 10 127.0
BARSOLA(BZO) 10:58 10:59 1 135.1
UCHANA(UCA) 11:09 11:10 1 145.7
GHASO(GSO) 11:19 11:20 1 153.6
NARWANA JN(NRW) 11:28 11:29 1 160.9
DHARODI(DHY) 11:38 11:39 1 168.5
DHAMTAN SAHIB(DTN) 11:47 11:48 1 175.7
KALWAN(KLWN) 11:54 11:55 1 179.9
TOHANA(TUN) 12:02 12:03 1 186.8
HIMMATPURA(HMQ) 12:09 12:10 1 191.2
JAKHAL JN(JHL) 12:30 12:55 25 199.0
KAGANGARH(KAGR) 13:03 13:04 1 207.1
BARETA(BRZ) 13:10 13:11 1 212.9
DATEWAS(DTW) 13:19 13:20 1 220.5
BUDHLADA(BLZ) 13:27 13:28 1 228.2
NARINDARPURA(NPX) 13:36 13:37 1 236.0
MANSA(MSZ) 13:46 13:47 1 244.4
SADDA SINGHWALA(SSZ) 13:57 13:58 1 252.9
KOTLI KALAN(KTKL) 14:03 14:04 1 255.9
MAUR(MAUR) 14:11 14:12 1 263.0
MAISAR KHANA(MASK) 14:21 14:22 1 271.3
KOT FATTEH(KTF) 14:30 14:31 1 278.6
KATAR SINGHWALA(KZW) 14:40 14:41 1 287.5
BATHINDA JN(BTI) 15:35 17:00 85 297.0
GONEANA(GNA) 17:11 17:13 2 309.0
CHAND BHAN(CBX) 17:21 17:22 1 316.4
GANGSAR JAITU(GJUT) 17:28 17:30 2 323.4
AJITGILL MATTA(AJTM) 17:36 17:37 1 327.8
ROMANA ALBEL SINGH(RLS) 17:42 17:43 1 331.2
KOT KAPURA(KKP) 17:52 17:55 3 339.6
GIANI ZAIL SINGH SANDHWAN(GZS) 17:59 18:01 2 343.8
FARIDKOT(FDK) 18:13 18:15 2 352.5
PIPLI PAKHI KALAN(PKZ) 18:28 18:29 1 358.4
GOLEHWALA(GHA) 18:36 18:38 2 365.8
KASU BEGU(KBU) 18:46 18:48 2 373.6
FIROZPUR CANT(FZR) 19:35 Ends 0 384.7