Back AZIMGANJ - HOWRAH Passenger

AZIMGANJ JN(AZ) HOWRAH JN(HWH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
AZIMGANJ JN(AZ) Starts 21:05 0 0.0
LALBAGH COURT ROAD(LCAE) 21:13 21:14 1 6.7
KHAGRAGHAT ROAD(KGLE) 21:21 21:22 1 14.6
JIVANTI HALT(JVT) 21:29 21:30 1 20.3
KARNA SUBARNA(KNSN) 21:35 21:36 1 25.5
CHOWRIGACHA(CWLE) 21:49 21:50 1 34.9
BAZARSAU(BZLE) 21:58 21:59 1 42.4
TENYA(TYAE) 22:08 22:09 1 49.4
MALIHATI TALIBPUR ROAD(MHTR) 22:16 22:17 1 53.6
SALAR(SALE) 22:22 22:23 1 55.9
JHAMATPUR BAHARAN(JHBN) 22:32 22:33 1 59.6
GANGATIKURI(GGLE) 22:38 22:39 1 62.7
KATWA(KWAE) 23:00 23:05 5 72.9
DAINHAT(DHAE) 23:13 23:14 1 79.8
AGRADWIP(AGAE) 23:20 23:21 1 85.9
PATULI(PTAE) 23:25 23:26 1 90.8
PURBASTHALI(PSAE) 23:37 23:38 1 104.7
NABADWIP DHAM(NDAE) 23:47 23:49 2 112.3
SAMUDRAGARH(SMAE) 23:57 23:58 1 120.3
DHATRIGRAM(DTAE) 00:05 00:06 1 127.0
AMBIKA KALNA(ABKA) 00:16 00:17 1 135.6
GUPTIPARA(GPAE) 00:24 00:25 1 142.7
SOMRA BAZAR(SOAE) 00:32 00:33 1 149.9
BALAGARH(BGAE) 00:37 00:38 1 152.6
JIRAT(JIT) 00:42 00:43 1 155.9
KHAMARGACHHI(KMAE) 00:50 00:51 1 161.1
KUNTIGHAT(KJU) 00:56 00:57 1 166.4
TRIBENI(TBAE) 01:02 01:03 1 169.6
BANSH BARIA(BSAE) 01:08 01:09 1 173.4
BANDEL JN(BDC) 01:58 02:08 10 177.9
CHUCHURA(CNS) 02:12 02:15 3 181.6
CHANDAN NAGAR(CGR) 02:23 02:26 3 184.7
SEORAPHULI(SHE) 02:36 02:40 4 195.4
SERAMPORE(SRP) 02:45 02:50 5 197.8
BALLY(BLY) 02:59 03:02 3 208.9
HOWRAH JN(HWH) 03:50 Ends 0 217.4