Back AZIMGANJ - HOWRAH Passenger

AZIMGANJ JN(AZ) HOWRAH JN(HWH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
AZIMGANJ JN(AZ) Starts 21:05 0 0.0
LALBAGH COURT ROAD(LCAE) 21:12 21:13 1 6.7
KHAGRAGHAT ROAD(KGLE) 21:21 21:22 1 14.6
JIVANTI HALT(JVT) 21:28 21:29 1 20.3
KARNA SUBARNA(KNSN) 21:34 21:35 1 25.5
CHOWRIGACHA(CWLE) 21:42 21:43 1 34.9
BAZARSAU(BZLE) 21:51 21:52 1 42.4
TENYA(TYAE) 22:02 22:03 1 49.4
MALIHATI TALIBPUR ROAD(MHTR) 22:09 22:10 1 53.6
SALAR(SALE) 22:13 22:14 1 55.9
JHAMATPUR BAHARAN(JHBN) 22:19 22:20 1 59.6
GANGATIKURI(GGLE) 22:24 22:25 1 62.7
KATWA(KWAE) 23:03 23:08 5 72.9
DAINHAT(DHAE) 23:15 23:16 1 79.8
AGRADWIP(AGAE) 23:22 23:23 1 85.9
PATULI(PTAE) 23:27 23:28 1 90.8
PURBASTHALI(PSAE) 23:41 23:42 1 104.7
NABADWIP DHAM(NDAE) 23:51 23:53 2 112.3
SAMUDRAGARH(SMAE) 00:01 00:02 1 120.3
DHATRIGRAM(DTAE) 00:09 00:10 1 127.0
AMBIKA KALNA(ABKA) 00:21 00:22 1 135.6
GUPTIPARA(GPAE) 00:28 00:29 1 142.7
SOMRA BAZAR(SOAE) 00:36 00:37 1 149.8
BALAGARH(BGAE) 00:40 00:41 1 152.6
JIRAT(JIT) 00:46 00:47 1 155.9
KHAMARGACHHI(KMAE) 00:53 00:54 1 161.1
KUNTIGHAT(KJU) 00:59 01:00 1 166.4
TRIBENI(TBAE) 01:04 01:05 1 169.6
BANSH BARIA(BSAE) 01:09 01:10 1 173.4
BANDEL JN(BDC) 02:00 02:10 10 177.9
CHUCHURA(CNS) 02:14 02:17 3 181.6
CHANDAN NAGAR(CGR) 02:22 02:25 3 184.6
SEORAPHULI(SHE) 02:34 02:38 4 195.4
SERAMPORE(SRP) 02:42 02:47 5 197.8
BALLY(BLY) 03:01 03:04 3 208.9
HOWRAH JN(HWH) 03:50 Ends 0 217.3