Back MANIKPUR - KANPUR CENTRAL Passenger

MANIKPUR JN(MKP) KANPUR CENTRAL(CNB) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MANIKPUR JN(MKP) Starts 15:45 0 0.0
OHANCABIN(OHAN) 15:55 15:56 1 6.0
BAHILPURWA(BIP) 16:06 16:08 2 14.5
KHOH(KHOH) 16:19 16:20 1 25.4
CHITRAKUTDHAM KARWI(CKTD) 16:31 16:33 2 30.8
SHIVRAMPUR(SWC) 16:42 16:43 1 39.5
BHARAT KUP(BTKP) 16:51 16:52 1 46.3
BADAUSA(BUS) 17:04 17:05 1 59.0
ATARRA(ATE) 17:14 17:16 2 67.8
KHURHAND(KHU) 17:28 17:29 1 80.7
DINGWAHI(DWI) 17:37 17:38 1 89.5
BANDA JN(BNDA) 18:10 18:15 5 99.8
KHAIRAR JN(KID) 18:25 18:27 2 110.4
ICHAULI(ICL) 18:36 18:37 1 121.0
AKORA(AKW) 18:47 18:49 2 128.5
RAGAUL(RGU) 18:55 18:57 2 140.4
INGOHTA(IGTA) 19:10 19:11 1 148.8
BHARWA SUMERPUR(BSZ) 19:20 19:22 2 157.5
YAMUNA SOUTH BANK(JSB) 19:36 19:37 1 168.1
DAPSAURA(DPSR) 19:45 19:46 1 174.6
HAMIRPUR ROAD(HAR) 20:05 20:07 2 181.3
DUHRU(DXU) 20:15 20:16 1 189.7
GHATAMPUR(GTM) 20:30 20:32 2 196.5
PATARA(PTRE) 20:49 20:50 1 206.3
KATHARA ROAD(KTRR) 21:00 21:01 1 216.4
SIRHI ITARA(SIRA) 21:08 21:09 1 222.9
BHIMSEN(BZM) 22:10 22:12 2 229.6
CNJW(CNJW) 22:18 22:20 2 234.1
GOVINDPURI(GOY) 22:25 22:27 2 239.8
KANPUR GOODS MARSHAL(GMC) 22:33 22:35 2 242.4
KANPUR CENTRAL(CNB) 22:50 Ends 0 243.6