Back HOWRAH - KATWA Local

HOWRAH JN(HWH) KATWA(KWAE) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
HOWRAH JN(HWH) Starts 18:10 0 0.0
SERAMPORE(SRP) 18:30 18:31 1 19.6
CHANDAN NAGAR(CGR) 18:40 18:41 1 32.8
CHUCHURA(CNS) 18:43 18:44 1 35.8
BANDEL JN(BDC) 19:02 19:04 2 39.5
BANSH BARIA(BSAE) 19:09 19:10 1 44.0
HAZI MD MOHSIN HALT(IPRA) 19:11 19:12 1 45.7
TRIBENI(TBAE) 19:14 19:15 1 47.8
KUNTIGHAT(KJU) 19:17 19:18 1 51.0
DUMURDAHA(DMLE) 19:20 19:21 1 54.3
KHAMARGACHHI(KMAE) 19:23 19:24 1 56.3
JIRAT(JIT) 19:27 19:28 1 61.5
BALAGARH(BGAE) 19:31 19:32 1 64.8
SOMRA BAZAR(SOAE) 19:34 19:35 1 67.6
BEHULA(BHLA) 19:38 19:39 1 72.4
GUPTIPARA(GPAE) 19:41 19:42 1 74.7
AMBIKA KALNA(ABKA) 19:47 19:48 1 81.8
BAGHNAPARA(BGRA) 19:51 19:52 1 85.9
DHATRIGRAM(DTAE) 19:56 19:57 1 90.4
NANDAIGRAM HALT(NDIM) 20:01 20:02 1 93.7
SAMUDRAGARH(SMAE) 20:05 20:06 1 97.1
KALINAGAR(KLNT) 20:09 20:10 1 100.8
NABADWIP DHAM(NDAE) 20:15 20:17 2 105.1
BISHNUPRIYA(VSPR) 20:19 20:20 1 106.9
BHANDARTIKURI(BFZ) 20:23 20:24 1 110.3
PURBASTHALI(PSAE) 20:26 20:27 1 112.7
MERTALA PHALEYA(MTFA) 20:30 20:31 1 115.7
LAKSHMIPUR(LKX) 20:34 20:35 1 118.9
BELERHAT(BQY) 20:37 20:38 1 121.6
PATULI(PTAE) 20:42 20:43 1 126.6
AGRADWIP(AGAE) 20:47 20:48 1 131.5
DAINHAT(DHAE) 20:54 20:55 1 137.6
KATWA(KWAE) 21:20 Ends 0 144.5