Back Nagaur (NGO) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
BHAGAT KI KOTHI - BEAS Special (Sept 6 Only) (04833) 16:50 16:55 5 mins N N N Y N N N
BEAS - BHAGAT KI KOTHI Special (Sept 9 Only) (04834) 09:11 09:16 5 mins Y N N N N N N
BIKANER - DELHI SARAI ROHILLA Rajasthan S Kranti Exp (22464) 18:48 18:53 5 mins N Y N Y N Y N
SHRI GANGANAGAR - TIRUCHIRAPPALLI Humsafar Express (22497) 08:51 08:51 - N Y N N N N N
TIRUCHIRAPPALLI - SHRI GANGANAGAR Humsafar Express (22498) 06:00 06:00 - N N N N N N Y
BIKANER - MUMBAI BANDRA T Ranakpur Express (14707) 11:03 11:08 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI BANDRA T - BIKANER Ranakpur Express (14708) 12:16 12:21 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - PURI Express (14709) 18:48 18:53 5 mins N N N N N N Y
PURI - BIKANER Express (14710) 19:45 19:50 5 mins N N N Y N N N
BARMER - KALKA Chandigarh Express (14888) 13:27 13:32 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAISALMER - JAIPUR Leelan SF Express (12467) 07:33 07:38 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAIPUR - JAISALMER Leelan SF Express (12468) 20:25 20:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - DADAR SF Express (12489) 15:08 15:13 5 mins N Y N N N Y N
DADAR - BIKANER SF Express (12490) 10:28 10:33 5 mins Y N N Y N N N
BIKANER - KOLKATA Pratap SF Express (12495) 06:48 06:53 5 mins N N N Y N N N
KOLKATA - BIKANER Pratap SF Express (12496) 03:31 03:36 5 mins N N N N N N Y
HISAR - SECUNDERABAD Express (17038) 17:36 17:41 5 mins N N N N Y N Y
MERTA ROAD - BIKANER SF Express (22307) 05:45 05:50 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - HOWRAH Link SF Express (22308) 20:28 20:33 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BIKANER - GUWAHATI Express (25631) 01:45 01:50 5 mins Y N Y N N N N
BIKANER - YESVANTPUR Express (16588) 23:53 23:58 5 mins N Y N N N N Y
YESVANTPUR - BIKANER Express (16587) 03:55 04:00 5 mins N Y N N N N Y
BIKANER - MUMBAI BANDRA T SF Express (22473) 16:33 16:38 5 mins Y N N N N N N
MUMBAI BANDRA T - BIKANER SF Express (22474) 09:33 09:38 5 mins N N Y N N N N
MADURAI - BIKANER SF AC Express (22631) 15:10 15:15 5 mins N N N N N Y N
BIKANER - BILASPUR Express (18246) 01:43 01:48 5 mins N Y N N N N Y
BILASPUR - BIKANER Express (18245) 03:25 03:30 5 mins Y N N N N Y N
MERTA ROAD - BIKANER Link SF Express (22463) 07:31 07:36 5 mins Y N N Y N Y N
MERTA ROAD - BIKANER Link Express (25632) 05:10 05:15 5 mins Y N N N N Y N
KOTA - SHRI GANGANAGAR SF Express (22981) 02:20 02:25 5 mins N Y Y N N Y Y
BIKANER - MADURAI SF AC Express (22632) 16:33 16:38 5 mins N N N N N N Y
JHALAWAR CITY - SHRI GANGANAGAR SF Express (22997) 02:25 02:30 5 mins Y N N Y Y N N
SHRI GANGANAGAR - JHALAWAR CITY SF Express (22998) 00:41 00:46 5 mins N N Y Y N N Y
SECUNDERABAD - HISAR Express (17037) 12:49 12:54 5 mins N N N Y Y N N
SURATGARH - JAIPUR Passenger (59705) 12:04 12:09 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAIPUR - SURATGARH Passenger (59706) 10:57 11:02 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
ABOHAR - JODHPUR Passenger (54703) 08:27 08:32 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JODHPUR - BHATINDA Passenger (54704) 18:14 18:19 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
AHMEDABAD - JAMMU TAWI Express (19223) 22:45 22:50 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAMMU TAWI - AHMEDABAD Express (19224) 02:24 02:29 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SHRI GANGANAGAR - KOTA SF Express (22982) 00:41 00:46 5 mins Y Y N N Y Y N
KALKA - BARMER Chandigarh Express (14887) 13:25 13:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
RISHIKESH - BARMER Link Express (24887) 13:25 13:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BARMER - RISHIKESH Link Express (24888) 13:27 13:32 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
HAZUR SAHIB NANDED - SHRI GANGA NAGAR Express (17623) 15:36 15:41 5 mins N N N N Y N N
SHRI GANGA NAGAR - HAZUR SAHIB NANDED Express (17624) 17:36 17:41 5 mins N N N N N Y N
HISAR - COIMBATORE MAIN AC SF Express (22475) 08:45 08:50 5 mins N N N Y N N N
COIMBATORE MAIN - HISAR AC SF Express (22476) 09:33 09:38 5 mins Y N N N N N N
SHRI GANGANAGAR - KOCHUVELI Express (16311) 23:29 23:34 5 mins N Y N N N N N
KOCHUVELI - SHRI GANGANAGAR Express (16312) 18:53 18:58 5 mins Y N N N N N N