Back Mavli Jn (MVJ) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
JAIPUR - UDAIPUR CITY SF Special (09721) 12:20 12:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
UDAIPUR CITY - JAIPUR SF Special (09722) 15:44 15:51 7 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI BANDRA - UDAIPUR CITY SF Express (12995) 07:52 07:54 2 mins Y N N Y N Y N
UDAIPUR CITY - MYSORE Palace Queen Humsafar Exp (19667) 21:48 21:48 - Y N N N N N N
MYSORE - UDAIPUR CITY Palace Queen Humsafar Exp (19668) 04:05 04:05 - N N N N N Y N
UDAIPUR CITY - PATLIPUTRA Humsafar Express (19669) 13:13 13:15 2 mins N N Y N N N N
PATLIPUTRA - UDAIPUR CITY Humsafar Express (19670) 06:20 06:22 2 mins N N N N N Y N
UDAIPUR CITY - DELHI S ROHILLA Rajasthan Humsafar Express (22985) 00:08 00:10 2 mins N N N N N N Y
DELHI S ROHILLA - UDAIPUR CITY Rajasthan Humsafar Express (22986) 03:37 03:39 2 mins Y N N N N N N
UDAIPUR - KOLKATA Ananya SF Express (12316) 00:58 01:00 2 mins Y N N N N N N
OKHA - NATHDWARA Express (19575) 04:55 05:20 25 mins N N N N N N Y
NATHDWARA - OKHA Express (19576) 22:20 22:45 25 mins N N N N N N Y
HARIDWAR - UDAIPUR Express (19610) 15:50 15:53 3 mins Y N Y N N Y N
KOLKATA SHALIMAR - UDAIPUR CITY Weekly Exp (19659) 07:33 07:35 2 mins N Y N N N N N
UDAIPUR CITY - KOLKATA SHALIMAR Weekly Exp (19660) 20:50 20:52 2 mins N N N N Y N N
UDAIPUR - HARIDWAR Express (19609) 13:45 13:47 2 mins Y N N Y N Y N
UDAIPUR CITY - RATLAM Express (UnReserved) (19328) 01:54 01:56 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
RATLAM - UDAIPUR CITY Express (UnReserved) (19327) 22:39 22:41 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DELHI H NIZAMUDDIN - UDAIPUR CITY Mewar SF Exp (12963) 06:07 06:09 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
UDAIPUR CITY - DELHI H NIZAMUDDIN Mewar SF Exp (12964) 18:55 18:57 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
DELHI S ROHILLA - UDAIPUR CITY Chetak SF Exp (12981) 06:40 06:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
UDAIPUR CITY - DELHI S ROHILLA Chetak SF Exp (12982) 17:38 17:40 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
UDAIPUR CITY - MUMBAI BANDRA SF Express (12996) 21:50 21:52 2 mins N Y N Y N Y N
KAMAKHYA - UDAIPUR CITY Kavi Guru Express (19710) 02:58 03:00 2 mins N N N N N N Y
UDAIPUR CITY - KAMAKHYA Kavi Guru Express (19709) 16:46 16:48 2 mins Y N N N N N N
UDAIPUR CITY - NEW JALPAIGURI Weekly Express (19601) 00:58 01:00 2 mins N N N N N Y N
NEW JALPAIGURI - UDAIPUR CITY Weekly Express (19602) 03:00 03:02 2 mins N N Y N N N N
INDORE - UDAIPUR CITY Veer Bhumi Chittourgarh Exp (19329) 03:53 03:55 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
UDAIPUR CITY - INDORE Veer Bhumi Chittourgarh Exp (19330) 21:15 21:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
KHAJURAHO - UDAIPUR CITY Express (19665) 05:25 05:27 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
UDAIPUR CITY - KHAJURAHO Express (19666) 23:05 23:07 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MUMBAI BANDRA T - UDAIPUR SF Express (22901) 14:55 14:57 2 mins N N Y N Y N Y
UDAIPUR - MUMBAI BANDRA TERMINUS SF Express (22902) 21:50 21:52 2 mins N N Y N Y N Y
UDAIPUR CITY - JAIPUR SF Intercity Express (12991) 06:43 06:45 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
JAIPUR - UDAIPUR CITY SF Intercity Express (12992) 20:23 20:25 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MARWAR - MAVLI Passenger Special (09602) 12:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
MAVLI - MARWAR Passenger Special (09601) START 12:30 - Y Y Y Y Y Y Y
KOLKATA - UDAIPUR CITY Ananya SF Express (12315) 01:26 01:28 2 mins N N N N N Y N
MARWAR - MAVLI MG Passenger (52075) 17:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
MAVLI - MARWAR MG Passenger (52076) START 07:25 - Y Y Y Y Y Y Y
MADAR - UDAIPUR Passenger (59603) 15:26 15:28 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
UDAIPUR CITY - MADAR Passenger (59604) 10:25 10:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHITTAURGARH - UDAIPUR CITY Passenger (59605) 07:15 07:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
UDAIPUR CITY - CHITTAURGARH Passenger (59606) 20:20 20:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
MANDASOR - UDAIPUR Passenger (59835) 10:20 10:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
UDAIPUR - MANDASOR Passenger (59836) 15:23 15:28 5 mins Y Y Y Y Y Y Y