Back Guntur Jn (GNT) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
GUNTUR - TENALI DEMU (77250) START 14:00 - Y Y Y Y Y Y Y
PURI - YESVANTPUR Garib Rath Express (22883) 06:05 06:20 15 mins N N N N N Y N
YESVANTPUR - PURI Garib Rath Express (22884) 12:20 12:30 10 mins N N N N N N Y
SECUNDERABD - GUNTUR Golconda Express (17202) 21:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - SECUNDERABD Golconda Express (17201) START 06:00 - Y Y Y Y Y Y Y
MACHILIPATNAM - YESVANTPUR Kondaveedu Exp (17211) 18:25 18:30 5 mins Y N Y N Y N N
YASVANTPUR - MACHELIPATNAM Kondaveedu Express (17212) 03:45 03:50 5 mins N N Y N Y N Y
VIJAYAWADA - HUBBALLI Amaravati Express (17225) 20:35 20:45 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HUBBALLI - VIJAYAWADA Amaravati Express (17226) 03:25 03:35 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - VISAKHAPATNAM Simhadri Express (17239) START 08:00 - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - RAYAGADA Express (17243) START 22:15 - Y Y Y Y Y Y Y
RAYAGADA - GUNTUR Express (17244) 05:55 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
NARASAPUR - HYDERABAD DECCAN Express (17255) 23:25 23:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
CHENNAI CENTRAL - HYDERABAD SF Express (12603) 00:01 00:15 14 mins Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD - MGR CHENNAI CENTRAL SF Express (12604) 22:10 22:25 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD KACHEGUDA - REPALLE Express (17625) 04:10 04:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
REPALLE - SECUNDERABAD Express (17626) 00:05 00:10 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - HOWRAH Falaknuma SF Exp (12704) 20:20 20:35 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - VIKARABAD Palnadu SF Express (12747) START 05:45 - Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - LINGAMPALLI Janmabhoomi SF Exp (12805) 13:20 13:25 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SATYA SAI P NILAYAM - HOWRAH SF Express (22832) 17:25 17:30 5 mins N N N N Y N N
NAGARSOL - NARASAPUR Express (via Guntur) (17232) 04:25 04:30 5 mins N Y N N N N Y
PUNE - BHUBANESWAR SF Express (22881) 02:55 03:00 5 mins N N N N Y N N
BHUBANESWAR - PUNE SF Express (22882) 11:45 11:50 5 mins N N Y N N N N
BHUBANESWAR - BANGALORE CITY Prashanti Exp (18463) 20:15 20:20 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - HUBLI Passenger (56501) 08:10 08:20 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HUBLI - VIJAYAWADA Passenger (56502) 17:10 17:20 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CANTT - VIJAYAWADA Passenger (56503) 04:10 04:20 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - BANGALORE CANTT Passenger (56504) 21:50 22:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD KACHEGUDA - GUNTUR Passenger (57305) 08:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - HYDERABAD KACHEGUDA Passenger (57306) START 17:30 - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - MACHERLA Passenger (57317) START 08:00 - Y Y Y Y Y Y Y
MACHERLA - GUNTUR Passenger (57320) 19:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
DHONE - GUNTUR Passenger (57327) 15:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - DHONE Passenger (57328) START 12:10 - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - NARASAPUR Fast Passenger (57381) START 16:35 - Y Y Y Y Y Y Y
NARASAPUR - GUNTUR Fast Passenger (57382) 11:40 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - REPALLE Passenger (57651) 17:55 18:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
REPALLE - SECUNDERABAD Passenger (57652) 09:10 09:20 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - HYDERABAD KACHEGUDA DEMU (77281) START 05:15 - Y Y Y Y Y Y Y
HYDERABAD KACHEGUDA - GUNTUR DEMU (77282) 22:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
VISAKHAPATNAM - GUNTUR Simhadri Express (17240) 15:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
TENALI - GUNTUR MEMU (67222) 12:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
GUNTUR - VIJAYAWADA MEMU (67223) START 16:50 - Y Y Y Y Y Y N
VIJAYAWADA - GUNTUR MEMU (67224) 16:50 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
GUNTUR - TENALI MEMU (67225) START 17:00 - Y Y Y Y Y Y N
TENALI - GUNTUR MEMU (67228) 21:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
GUNTUR - VIJAYAWADA MEMU (67229) START 06:20 - Y Y Y Y Y Y N
TIRUPATI MAIN - GUNTUR MEMU (67231) 03:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - TIRUPATI MAIN MEMU (67232) START 00:30 - Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - GUNTUR Passenger (67254) 09:20 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - ONGOLE MEMU (67255) START 10:05 - Y Y Y Y Y Y Y
ONGOLE - TENALI MEMU (67256) 18:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - VIJAYAWADA Passenger (67259) START 18:30 - Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - GUNTUR MEMU (67273) 13:30 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - VIJAYAWADA MEMU (67274) START 14:10 - Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - GUNTUR DEMU (77221) 07:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - REPALLE DEMU (77222) START 07:25 - Y Y Y Y Y Y Y
REPALLE - GUNTUR DEMU (77223) 11:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - REPALLE DEMU (77224) START 11:05 - Y Y Y Y Y Y Y
REPALLE - GUNTUR DEMU (77229) 20:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - VIJAYAWADA DEMU (77230) START 20:10 - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - TENALI DEMU (77245) START 21:10 - Y Y Y Y Y Y Y
REPALLE - MARKAPUR ROAD DEMU (77247) 05:55 06:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
MARKAPUR ROAD - TENALI DEMU (77249) 13:40 13:50 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
NARASAPUR - GUNTUR DEMU (77295) 19:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
TENALI - MACHERLA DEMU (77297) 17:10 17:15 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BANGALORE CITY - BHUBANESWAR Prashanti Exp (18464) 04:55 05:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - GUNTUR Intercity SF Express (12706) 14:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - SECUNDERABAD Intercity SF Express (12705) START 15:00 - Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - DHARMAVARAM Express (17215) 23:50 23:55 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
DHARMAVARAM - VIJAYAWADA Express (17216) 05:25 05:30 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
VIJAYAWADA - LINGAMPALLI InterCity SF Express (12795) 18:15 18:17 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - VIJAYAWADA InterCity SF Express (12796) 09:20 09:22 2 mins Y Y Y Y Y Y Y
TIRUPATI MAIN - LINGAMPALLI Narayanadri SF Express (12733) 00:50 01:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
MACHERLA - VIJAYAWADA MEMU (67213) 09:00 09:10 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - MACHERLA MEMU (67214) START 17:15 - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - VIJAYAWADA DEMU (77205) START 17:10 - Y Y Y Y Y Y N
HOWRAH - VASCO DA GAMA Amravati Express (18047) 19:40 20:00 20 mins N Y Y N Y N Y
VASCO DA GAMA - HOWRAH Amaravati Express (18048) 01:20 01:40 20 mins Y N Y N Y Y N
BHUBANESWAR - SECUNDERABAD Visakha Express (17015) 01:30 01:35 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - BHUBANESWAR Visakha Express (17016) 21:40 21:45 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHAVNAGAR T - KAKINADA PORT Express (17203) 15:45 15:50 5 mins N N N N N N Y
KAKINADA PORT - BHAVNAGAR T Express (17204) 09:50 09:55 5 mins N N N Y N N N
KACHEGUDA - GUNTUR Express (Start 02 Feb) (17251) 06:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
GUNTUR - KACHEGUDA Express (Start 01 Feb) (17252) START 19:00 - Y Y Y Y Y Y Y
KAKINADA PORT - MUMBAI LTT Express (17221) 13:55 14:00 5 mins N N Y N N Y N
MUMBAI LTT - KAKINADA PORT Express (17222) 07:25 07:30 5 mins Y N N N Y N N
LINGAMPALLI - VISAKHAPATNAM Janmabhoomi SF Exp (12806) 11:50 12:00 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - SECUNDERABAD Falaknuma SF Exp (12703) 04:10 04:20 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
VIKARABAD - GUNTUR Palnadu SF Express (12748) 21:00 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
LINGAMPALLI - TIRUPATI MAIN Narayanadri SF Express (12734) 23:00 23:10 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
NARASAPUR - NAGARSOL Express (Via Guntur) (17231) 15:20 15:25 5 mins N N N N Y N Y
HYDERABAD DECCAN - NARASAPUR Express (17256) 02:55 03:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - TRIVANDRUM Sabari Express (17230) 17:00 17:10 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
TRIVANDRUM - SECUNDERABAD Sabari Express (17229) 06:55 07:05 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - SATYA SAI P NILAYAM SF Express (22831) 11:45 11:50 5 mins N N N Y N N N
GUNTUR - SECUNDERABAD Golconda Exp Covid Special (07201) START 06:00 - Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABD - GUNTUR Golconda Exp Covid Special (07202) 21:15 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
HOWRAH - SECUNDERABAD Falaknuma Covid SF Special (02703) 04:10 04:20 10 mins Y Y Y Y Y Y Y
SECUNDERABAD - HOWRAH Falaknuma Covid SF Special (02704) 20:25 20:35 10 mins Y Y Y Y Y Y Y