Back Dumka (DUMK) Railway Station

Train name (no.) Arrives Departs Stop time M T W T F S S
HOWRAH - BHAGALPUR KaviGuru Express (13015) 16:55 17:00 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
BHAGALPUR - HOWRAH KaviGuru Express (13016) 10:35 10:40 5 mins Y Y Y Y Y Y Y
RANCHI - DUMKA Intercity Express (18619) 07:45 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
DUMKA - RANCHI Intercity Express (18620) START 18:45 - Y Y Y Y Y Y Y
RAMPUR HAT - JASIDIH Passenger (53081) 14:05 14:20 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
JASIDIH - RAMPURHAT Passenger (53082) 18:20 18:35 15 mins Y Y Y Y Y Y Y
DUMKA - HANSDIHA Passenger (53451) START 09:15 - Y Y Y Y Y Y Y
HANSDIHA - DUMKA Passenger (53452) 08:25 ENDS - Y Y Y Y Y Y Y
DUMKA - JASIDIH Passanger (53551) START 09:25 - Y Y Y Y Y Y N
JASIDIH - DUMKA Passenger (53552) 09:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
JASIDIH - DUMKA Passenger (53554) 13:05 ENDS - Y Y Y Y Y Y N
DUMKA - JASIDIH Passenger (53555) START 17:10 - Y Y Y Y Y Y N