Back SAHARSA - SAMASTIPUR DEMU

SAHARSA JN(SHC) SAMASTIPUR JN(SPJ) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
SAHARSA JN(SHC) Starts 4:00 0 0.0
SONBARSA KACHERI(SBM) 4:10 4:12 2 9.0
SIMRI BHAKHTIYARPUR(SBV) 4:21 4:23 2 17.0
KOPARIA(KFA) 4:31 4:33 2 23.0
FUNGO HALT(FNO) 4:41 4:42 1 28.0
DHAMARA GHAT(DHT) 4:46 4:48 2 31.0
BADLA GHAT(BHB) 4:55 4:57 2 37.0
MANSI JN(MNE) 5:32 5:37 5 45.0
KHAGARIA JN(KGG) 5:47 5:52 5 53.0
OLAPUR(OLP) 6:03 6:05 2 63.0
PAHARJAGANGAU(PRGA) 6:11 6:12 1 67.0
IMLI(IMLI) 6:17 6:19 2 72.0
SALAUNA(SLNA) 6:26 6:28 2 78.0
SONMA PRANPUR(H(SOPR) 6:35 6:36 1 83.0
DSKS NAGAR GARHPURA(DSKG) 6:41 6:43 2 87.0
SHASAN HALT(SSRH) 6:49 6:50 1 90.0
HASANPUR ROAD(HPO) 6:58 7:00 2 94.0
BARAIPURA HALT(BAPN) 7:07 7:08 1 99.0
NAYA NAGAR(NWC) 7:13 7:15 2 102.0
MABBI HALT(MABB) 7:22 7:23 1 107.0
RUSERA GHAT(ROA) 7:38 7:40 2 110.0
NARHAN(NRN) 7:49 7:51 2 115.0
ANGAR GHAT(ARG) 8:18 8:20 2 124.0
BHAGWANPUR DESU(BGDS) 8:27 8:29 2 131.0
SAMASTIPUR JN(SPJ) 9:15 Ends 0 139.0