Back ARA - SASARAM DEMU

ARA(ARA) SASARAM(SSM) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
ARA(ARA) Starts 15:05 0 0.0
UDWANT NAGAR HALT(UWNR) 15:12 15:13 1 8.1
GARHANI(GQN) 15:28 15:30 2 18.5
SEMRAON(SRMN) 15:36 15:37 1 23.4
CHARPOKHARI HALT(CRQ) 15:44 15:45 1 29.0
NAGRIGRAM HALT(NGIM) 15:51 15:52 1 32.5
PIRO(PIRO) 16:00 16:02 2 38.0
JHARJHAND MAHADEV HALT(JKMH) 16:06 16:07 1 42.1
NONAR HALT(NON) 16:10 16:11 1 42.7
HASAN BAZAR HALT(HSB) 16:15 16:16 1 44.3
HASAN BAZAR HALT(HBSH) 16:20 16:21 1 46.3
B R BORDER HALT(BRBH) 16:25 16:26 1 48.9
SHIVPUR HALT(SVPH) 16:30 16:31 1 51.0
BIKRAMGANJ(XBKJ) 16:38 16:40 2 55.7
SHAHEED BABA PARAV HALT(SBPS) 16:43 16:44 1 57.6
GHUSIA HALT(GAHT) 16:47 16:48 1 58.9
GHUSIA KALAN HALT(GSK) 16:52 16:53 1 60.9
MANI HALT(MANI) 16:57 16:58 1 63.6
BAIRI HALT(BRIH) 17:01 17:02 1 64.8
SANJHAULI HALT(SJV) 17:07 17:08 1 67.9
SAMHUTA HALT(SAHT) 17:14 17:15 1 72.2
GARNOKHA(GNK) 17:22 17:24 2 76.6
CHANKA HALT(CKHT) 17:30 17:31 1 82.7
BARAW MORE(BMHT) 17:35 17:36 1 84.7
KHAIRADIH HALT(KADH) 17:40 17:41 1 86.2
AGRER HALT(AERH) 17:45 17:46 1 88.6
MOKAR HALT(MKHS) 17:50 17:51 1 90.7
SASARAM(SSM) 18:30 Ends 0 97.0