Back ARA - SASARAM DEMU

ARA(ARA) SASARAM(SSM) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
ARA(ARA) Starts 5:00 0 0.0
UDWANT NAGAR HALT(UWNR) 5:07 5:08 1 6.4
GARHANI(GQN) 5:23 5:25 2 18.5
SEMRAON(SRMN) 5:32 5:33 1 23.4
CHARPOKHARI HALT(CRQ) 5:40 5:41 1 29.0
NAGRIGRAM HALT(NGIM) 5:52 5:53 1 32.5
PIRO(PIRO) 6:01 6:03 2 38.0
JHARJHAND MAHADEV HALT(JKMH) 6:08 6:09 1 42.1
NONAR HALT(NON) 6:13 6:14 1 42.7
HASAN BAZAR HALT(HSB) 6:19 6:20 1 44.3
HASAN BAZAR HALT(HBSH) 6:25 6:26 1 46.4
B R BORDER HALT(BRBH) 6:31 6:32 1 48.9
SHIVPUR HALT(SVPH) 6:37 6:38 1 51.0
BIKRAMGANJ(XBKJ) 6:44 6:46 2 55.7
SHAHEED BABA PARAV HALT(SBPS) 6:52 6:53 1 57.6
GHUSIA HALT(GAHT) 7:00 7:01 1 58.9
GHUSIA KALAN HALT(GSK) 7:05 7:06 1 60.9
MANI HALT(MANI) 7:13 7:14 1 63.7
BAIRI HALT(BRIH) 7:20 7:21 1 64.9
SANJHAULI HALT(SJV) 7:26 7:27 1 67.9
SAMHUTA HALT(SAHT) 7:32 7:33 1 72.3
GARNOKHA(GNK) 7:40 7:42 2 76.6
CHANKA HALT(CKHT) 7:47 7:48 1 82.7
BARAW MORE(BMHT) 7:54 7:55 1 84.7
KHAIRADIH HALT(KADH) 7:59 8:00 1 86.2
AGRER HALT(AERH) 8:04 8:05 1 88.6
MOKAR HALT(MKHS) 8:10 8:11 1 90.8
SASARAM(SSM) 8:30 Ends 0 97.0