Back ARA - SASARAM DEMU

ARA(ARA) SASARAM(SSM) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
ARA(ARA) Starts 7:00 0 0.0
UDWANT NAGAR HALT(UWNR) 7:27 7:28 1 8.1
GARHANI(GQN) 7:48 7:50 2 18.5
SEMRAON(SRMN) 7:56 7:57 1 23.4
CHARPOKHARI HALT(CRQ) 8:04 8:05 1 29.0
NAGRIGRAM HALT(NGIM) 8:11 8:12 1 32.5
PIRO(PIRO) 8:20 8:22 2 38.0
JHARJHAND MAHADEV HALT(JKMH) 8:26 8:27 1 42.1
NONAR HALT(NON) 8:30 8:31 1 42.7
HASAN BAZAR HALT(HSB) 8:35 8:36 1 44.3
HASAN BAZAR HALT(HBSH) 8:40 8:41 1 46.3
B R BORDER HALT(BRBH) 8:45 8:46 1 48.9
SHIVPUR HALT(SVPH) 8:50 8:51 1 51.0
BIKRAMGANJ(XBKJ) 8:58 9:00 2 55.7
SHAHEED BABA PARAV HALT(SBPS) 9:03 9:04 1 57.6
GHUSIA HALT(GAHT) 9:07 9:08 1 58.9
GHUSIA KALAN HALT(GSK) 9:12 9:13 1 60.9
MANI HALT(MANI) 9:17 9:18 1 63.6
BAIRI HALT(BRIH) 9:21 9:22 1 64.8
SANJHAULI HALT(SJV) 9:27 9:28 1 67.9
SAMHUTA HALT(SAHT) 9:34 9:35 1 72.2
GARNOKHA(GNK) 9:43 9:45 2 76.6
CHANKA HALT(CKHT) 9:51 9:52 1 82.7
BARAW MORE(BMHT) 9:56 9:57 1 84.7
KHAIRADIH HALT(KADH) 10:01 10:02 1 86.2
AGRER HALT(AERH) 10:06 10:07 1 88.6
MOKAR HALT(MKHS) 10:11 10:12 1 90.7
SASARAM(SSM) 10:50 Ends 0 97.0