Back JALANDHAR CITY - LUDHIANA DEMU

JALANDHAR CITY(JUC) LUDHIANA JN(LDH) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
JALANDHAR CITY(JUC) Starts 19:30 0 0.0
LYALPUR KHALSA HALT(LKK) 19:35 19:36 1 2.8
JAMSHER KHAS(JME) 19:48 19:49 1 11.0
THABALKE(TYK) 20:00 20:01 1 18.3
SHANKAR(SQK) 20:11 20:12 1 24.7
NAKODAR JN(NRO) 20:30 20:35 5 32.0
SIDHWAN(SWG) 20:41 20:42 1 38.0
NURMAHAL(NRM) 20:50 20:51 1 44.3
GUMTALI HALT(GTQ) 20:55 20:56 1 47.9
BILGA(BZG) 21:02 21:03 1 50.6
PARTABPURA(PPB) 21:10 21:11 1 56.0
PHILLAUR JN(PHR) 21:28 21:30 2 64.2
LADHOWAL(LDW) 21:36 21:38 2 68.6
LUDHIANA JN(LDH) 21:55 Ends 0 77.6