Back DHANBAD - BANKURA MEMU

DHANBAD JN(DHN) BANKURA(BQA) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
DHANBAD JN(DHN) Starts 13:40 0 0.0
DOKRA HALT(DOKM) 13:49 13:50 1 4.7
PRADHANKHUNTA(PKA) 13:59 14:00 1 9.2
RAKHITPUR(RKJE) 14:15 14:16 1 14.5
SINDRIBLOCK HUT(SDBH) 14:31 14:32 1 22.0
PATHARDIH JN(PEH) 15:20 15:30 10 26.2
SUDAMDIH(SDMD) 15:54 15:55 1 29.6
BHOJUDIH JN(BJE) 16:06 16:08 2 31.4
SANTALDIH(SNTD) 16:16 16:17 1 38.3
RUKNI(RUI) 16:26 16:27 1 46.2
SANKA(SNKR) 16:37 16:38 1 53.8
ADRA JN(ADRA) 16:50 17:00 10 61.1
METYAL SOHAR(MYX) 17:09 17:10 1 69.2
INDRABIL(IBL) 17:15 17:16 1 74.7
SIRJAM(SRJM) 17:22 17:23 1 81.9
JHANTIPAHARI(JPH) 17:31 17:32 1 91.1
CHHATNA(CJN) 17:39 17:40 1 100.2
ANCHURI(ANCR) 17:43 17:44 1 103.2
BANKURA(BQA) 18:00 Ends 0 114.1