Back BANGALORE CITY - MYSORE MEMU

BANGALORE CITY JN(SBC) MYSORE JN(MYS) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGALORE CITY JN(SBC) Starts 19:30 0 0.0
NAYANDAHALLI(NYH) 19:42 19:43 1 7.0
JNANA BHARTI HALT(GNB) 19:47 19:48 1 9.0
KENGERI(KGI) 19:53 19:54 1 12.0
HEJJALA(HJL) 20:03 20:04 1 23.0
BIDADI(BID) 20:09 20:10 1 30.0
KETOHALLI(KHLL) 20:16 20:17 1 37.0
RAMANAGARAM(RMGM) 20:22 20:23 1 44.0
CHANNAPATNA(CPT) 20:31 20:32 1 55.0
SETTIHALLY(SET) 20:37 20:38 1 62.0
NIDAGHATTA(NZH) 20:42 20:43 1 68.0
MADDUR(MAD) 20:48 20:49 1 74.0
HANAKERE(HNK) 20:56 20:57 1 83.0
MANDYA(MYA) 21:06 21:07 1 93.0
YELIYUR(Y) 21:14 21:15 1 101.0
BYADARAHALLI(BDRL) 21:22 21:23 1 109.0
CHANDAGIRIKOPAL(CGKR) 21:27 21:28 1 115.0
PANDAVAPURA(PANP) 21:33 21:34 1 119.0
SHRIRANGAPATNA(S) 21:39 21:40 1 123.0
NAGANAHALLI(NHY) 21:47 21:48 1 130.0
MYSORE JN(MYS) 22:20 Ends 0 138.0