Back BANGALORE CITY - MYSORE MEMU

BANGALORE CITY JN(SBC) MYSORE JN(MYS) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGALORE CITY JN(SBC) Starts 9:30 0 0.0
KRISHNADEVARAYA HALT(KNDV) 9:37 9:38 1 5.0
NAYANDAHALLI(NYH) 9:43 9:44 1 7.0
JNANA BHARTI HALT(GNB) 9:47 9:48 1 9.0
KENGERI(KGI) 9:53 9:55 2 12.0
HEJJALA(HJL) 10:04 10:05 1 23.0
BIDADI(BID) 10:10 10:11 1 30.0
KETOHALLI(KHLL) 10:17 10:18 1 37.0
RAMANAGARAM(RMGM) 10:25 10:26 1 44.0
CHANNAPATNA(CPT) 10:35 10:36 1 55.0
SETTIHALLY(SET) 10:43 10:44 1 62.0
NIDAGHATTA(NZH) 10:48 10:49 1 68.0
MADDUR(MAD) 10:58 11:00 2 74.0
HANAKERE(HNK) 11:09 11:10 1 83.0
MANDYA(MYA) 11:18 11:20 2 93.0
YELIYUR(Y) 11:28 11:29 1 101.0
BYADARAHALLI(BDRL) 11:37 11:38 1 109.0
CHANDAGIRIKOPAL(CGKR) 11:42 11:43 1 115.0
PANDAVAPURA(PANP) 11:54 11:55 1 119.0
SHRIRANGAPATNA(S) 11:59 12:00 1 123.0
NAGANAHALLI(NHY) 12:09 12:10 1 130.0
MYSORE JN(MYS) 12:45 Ends 0 138.0