Back BANGALORE CITY - JOLARPETTAI MEMU

BANGALORE CITY JN(SBC) JOLARPETTAI(JTJ) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGALORE CITY JN(SBC) Starts 9:15 0 0.0
BANGALORE CANT(BNC) 9:26 9:27 1 4.3
BANGALORE EAST(BNCE) 9:31 9:32 1 7.0
BAIYYAPPANAHALI(BYPL) 9:36 9:37 1 11.0
KRISHNARAJAPURAM(KJM) 9:40 9:41 1 13.7
HOODI HALT(HDIH) 9:49 9:50 1 18.5
WHITEFIELD(WFD) 9:54 9:55 1 23.1
DEVANGONTHI(DKN) 10:05 10:06 1 31.0
MALUR(MLO) 10:17 10:18 1 43.1
BYATRAYANHALLI(BFW) 10:25 10:26 1 53.4
TYAKAL(TCL) 10:33 10:34 1 58.0
BANGARAPET(BWT) 10:49 10:50 1 70.1
KAMASAMUDRAM(KSM) 11:04 11:05 1 82.2
BISANATTAM(BSM) 11:12 11:13 1 89.2
GUDUPULLI(GDP) 11:20 11:21 1 94.4
KUPPAM(KPN) 11:32 11:33 1 104.3
MULANUR(MAR) 11:43 11:44 1 116.5
PATCHUR(PU) 11:54 11:55 1 127.6
SOMANAYAKKANPTI(SKPT) 12:04 12:05 1 135.8
JOLARPETTAI(JTJ) 13:10 Ends 0 144.9