Back BANGALORE CITY - BANGARAPET MEMU

BANGALORE CITY JN(SBC) BANGARAPET(BWT) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGALORE CITY JN(SBC) Starts 9:50 0 0.0
BANGALORE CANT(BNC) 10:00 10:01 1 4.3
BANGALORE EAST(BNCE) 10:06 10:07 1 7.0
BAIYYAPPANAHALI(BYPL) 10:13 10:14 1 11.0
KRISHNARAJAPURAM(KJM) 10:19 10:20 1 13.7
HOODI HALT(HDIH) 10:28 10:29 1 18.5
WHITEFIELD(WFD) 10:32 10:33 1 23.1
DEVANGONTHI(DKN) 10:40 10:41 1 31.0
MALUR(MLO) 10:48 10:49 1 43.1
BYATRAYANHALLI(BFW) 10:54 10:55 1 53.4
TYAKAL(TCL) 11:01 11:02 1 58.0
BANGARAPET(BWT) 11:20 Ends 0 70.1