Back MUZAFFARPUR - RAXAUL MEMU

MUZAFFARPUR JN(MFP) RAXAUL JN(RXL) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MUZAFFARPUR JN(MFP) Starts 9:35 0 0.0
KAPARPURA(KVC) 9:48 9:50 2 7.0
KANTI(KTI) 9:55 9:57 2 13.0
PIPARAHAN HALT(PPRH) 10:02 10:04 2 17.0
NARIYAR(NRV) 10:09 10:10 1 21.0
MOTIPUR(MTR) 10:14 10:16 2 26.0
MAHWAL(MHL) 10:22 10:24 2 33.0
MEHSI(MAI) 10:30 10:32 2 39.0
HARPUR NAG HALT(HRNG) 10:37 10:38 1 43.0
CHAKIA(CAA) 10:42 10:44 2 48.0
KURIA HALT(KXRA) 10:52 10:53 1 54.0
PIPRA(PPA) 10:57 10:59 2 58.0
BANGARI(BGAR) 11:06 11:07 1 66.0
JIWDHARA(JDR) 11:20 11:22 2 71.0
MOTIHARI COURT(MCO) 11:29 11:30 1 77.0
BAPUDHAM MOTIHARI(BMKI) 11:35 11:38 3 79.0
SEMRA(SRA) 11:45 11:47 2 91.0
SAGAULI JN(SGL) 12:05 12:25 20 101.0
DHARMINIYA(DRQ) 12:32 12:33 1 107.0
RAMGARHWA(RGH) 12:40 12:42 2 115.0
MASNADIH(MSDH) 12:49 12:50 1 122.0
RAXAUL JN(RXL) 13:50 Ends 0 130.0