Back MUZAFFARPUR - RAXAUL MEMU

MUZAFFARPUR JN(MFP) RAXAUL JN(RXL) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MUZAFFARPUR JN(MFP) Starts 18:30 0 0.0
KAPARPURA(KVC) 18:48 18:50 2 7.0
KANTI(KTI) 18:55 18:57 2 13.0
PIPARAHAN HALT(PPRH) 19:02 19:04 2 17.0
NARIYAR(NRV) 19:09 19:10 1 21.0
MOTIPUR(MTR) 19:14 19:16 2 26.0
MAHWAL(MHL) 19:22 19:24 2 33.0
MEHSI(MAI) 19:30 19:32 2 39.0
HARPUR NAG HALT(HRNG) 19:37 19:38 1 43.0
CHAKIA(CAA) 19:45 19:47 2 48.0
KURIA HALT(KXRA) 19:55 19:56 1 54.0
PIPRA(PPA) 20:00 20:02 2 58.0
KUWARCHINTAWA(KPCM) 20:08 20:09 1 63.0
BANGARI(BGAR) 20:13 20:14 1 66.0
JIWDHARA(JDR) 20:19 20:21 2 71.0
MOTIHARI COURT(MCO) 20:28 20:29 1 77.0
BAPUDHAM MOTIHARI(BMKI) 20:40 20:43 3 79.0
SEMRA(SRA) 20:53 20:55 2 91.0
SAGAULI JN(SGL) 21:20 21:40 20 101.0
DHARMINIYA(DRQ) 21:47 21:48 1 107.0
RAMGARHWA(RGH) 21:59 22:01 2 115.0
MASNADIH(MSDH) 22:08 22:09 1 122.0
RAXAUL JN(RXL) 22:45 Ends 0 130.0