Back RAXAUL - MUZAFFARPUR MEMU

RAXAUL JN(RXL) MUZAFFARPUR JN(MFP) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
RAXAUL JN(RXL) Starts 13:00 0 0.0
MASNADIH(MSDH) 13:07 13:08 1 8.6
RAMGARHWA(RGH) 13:13 13:15 2 14.2
DHARMINIYA(DRQ) 13:24 13:25 1 19.5
SAGAULI JN(SGL) 13:40 14:00 20 29.2
SEMRA(SRA) 14:13 14:15 2 38.4
BAPUDHAM MOTIHARI(BMKI) 14:26 14:28 2 49.8
MOTIHARI COURT(MCO) 14:31 14:32 1 52.6
JIWDHARA(JDR) 14:37 14:39 2 58.4
BANGARI(BGAR) 14:45 14:46 1 64.0
PIPRA(PPA) 14:52 14:54 2 71.8
KURIA HALT(KXRA) 15:00 15:01 1 75.8
CHAKIA(CAA) 15:07 15:09 2 81.9
HARPUR NAG HALT(HRNG) 15:15 15:16 1 86.5
MEHSI(MAI) 15:19 15:21 2 90.5
MAHWAL(MHL) 15:27 15:29 2 93.8
MOTIPUR(MTR) 15:35 15:37 2 103.9
NARIYAR(NRV) 15:43 15:44 1 109.2
PIPARAHAN HALT(PPRH) 15:47 15:49 2 113.1
KANTI(KTI) 15:54 15:56 2 117.3
KAPARPURA(KVC) 16:36 16:38 2 120.6
MUZAFFARPUR JN(MFP) 17:00 Ends 0 130.0