Back MUZAFFARPUR - RAXAUL MEMU

MUZAFFARPUR JN(MFP) RAXAUL JN(RXL) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MUZAFFARPUR JN(MFP) Starts 8:35 0 0.0
KAPARPURA(KVC) 8:48 8:50 2 9.5
KANTI(KTI) 8:55 8:57 2 12.7
PIPARAHAN HALT(PPRH) 9:02 9:04 2 17.0
NARIYAR(NRV) 9:09 9:10 1 20.9
MOTIPUR(MTR) 9:14 9:16 2 26.1
MAHWAL(MHL) 9:22 9:24 2 36.2
MEHSI(MAI) 9:30 9:32 2 39.5
HARPUR NAG HALT(HRNG) 9:37 9:38 1 43.5
CHAKIA(CAA) 9:42 9:44 2 48.1
KURIA HALT(KXRA) 9:50 9:51 1 54.3
PIPRA(PPA) 10:00 10:02 2 58.2
KUWARCHINTAWA(KPCM) 10:08 10:09 1 63.3
BANGARI(BGAR) 10:13 10:14 1 66.1
JIWDHARA(JDR) 10:18 10:20 2 71.7
MOTIHARI COURT(MCO) 10:27 10:28 1 77.5
BAPUDHAM MOTIHARI(BMKI) 10:33 10:36 3 80.2
CHAILAHA HALT(CHAH) 10:39 10:40 1 83.3
SEMRA(SRA) 11:02 11:04 2 91.7
SAGAULI JN(SGL) 11:25 11:45 20 100.8
DHARMINIYA(DRQ) 11:52 11:53 1 110.6
RAMGARHWA(RGH) 12:00 12:02 2 115.9
MASNADIH(MSDH) 12:09 12:10 1 121.4
RAXAUL JN(RXL) 12:35 Ends 0 130.0