Back BANGALORE CITY - CHAMARAJANAGAR Passenger

BANGALORE CITY JN(SBC) CHAMARAJANAGAR(CMNR) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
BANGALORE CITY JN(SBC) Starts 15:30 0 0.0
KRISHNADEVARAYA HALT(KNDV) 15:36 15:37 1 4.6
NAYANDAHALLI(NYH) 15:44 15:45 1 7.2
JNANA BHARTI HALT(GNB) 15:48 15:49 1 8.6
KENGERI(KGI) 15:54 15:56 2 12.1
HEJJALA(HJL) 16:06 16:07 1 23.2
BIDADI(BID) 16:12 16:13 1 29.6
KETOHALLI(KHLL) 16:19 16:20 1 37.3
RAMANAGARAM(RMGM) 16:28 16:29 1 44.4
CHANNAPATNA(CPT) 16:38 16:39 1 55.6
SETTIHALLY(SET) 16:45 16:46 1 62.5
NIDAGHATTA(NXH) 16:51 16:52 1 68.9
MADDUR(MAD) 16:59 17:00 1 73.9
HANAKERE(HNK) 17:09 17:10 1 82.9
MANDYA(MYA) 17:18 17:20 2 93.0
YELIYUR(Y) 17:29 17:30 1 100.9
BYADARAHALLI(BDRL) 17:39 17:40 1 109.7
CHANDAGIRIKOPAL(CGKR) 17:44 17:45 1 114.7
PANDAVAPURA(PANP) 17:49 17:50 1 118.6
SHRIRANGAPATNA(S) 17:56 17:57 1 123.1
NAGANAHALLI(NHY) 18:04 18:05 1 129.8
MYSORE JN(MYS) 18:45 18:50 5 137.6
CHAMARAJAPURAM(CMJ) 18:56 18:57 1 140.1
ASHOKAPURAM(AP) 19:02 19:03 1 142.8
KADAKOLA(KDO) 19:16 19:17 1 153.5
TANDAVAPURA(TXM) 19:20 19:21 1 156.4
SUJATA PURAM HALT(SJPM) 19:26 19:27 1 160.8
NANJANGUD TOWN(NTW) 19:33 19:35 2 162.7
CHINNADAGUDI(CGHD) 19:42 19:43 1 169.8
NARASAMBUDHI(NBU) 19:47 19:48 1 171.8
KAVALANDE(KVE) 19:56 19:57 1 178.4
KONANUR(KRNU) 20:04 20:05 1 183.4
BADANAGUPPE(BDGP) 20:09 20:10 1 187.0
MARIYAL GANGAVA(MRLA) 20:14 20:15 1 193.8
CHAMARAJANAGAR(CMNR) 20:40 Ends 0 198.0