Back CHAMARAJANAGAR - BANGALORE CITY Passenger

CHAMARAJANAGAR(CMNR) BANGALORE CITY JN(SBC) | SUN,MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
CHAMARAJANAGAR(CMNR) Starts 7:15 0 0.0
MARIYAL GANGAVA(MRLA) 7:20 7:21 1 4.2
BADANAGUPPE(BDGP) 7:25 7:26 1 10.9
KONANUR(KRNU) 7:30 7:31 1 14.6
KAVALANDE(KVE) 7:38 7:39 1 19.6
NARASAMBUDHI(NBU) 7:45 7:46 1 26.2
CHINNADAGUDI(CGHD) 7:49 7:50 1 28.2
NANJANGUD TOWN(NTW) 8:03 8:05 2 35.2
SUJATA PURAM HALT(SJPM) 8:08 8:09 1 37.2
TANDAVAPURA(TXM) 8:13 8:14 1 41.5
KADAKOLA(KDO) 8:19 8:20 1 44.5
ASHOKAPURAM(AP) 8:34 8:35 1 55.1
CHAMARAJAPURAM(CMJ) 8:39 8:40 1 57.8
MYSORE JN(MYS) 9:00 9:05 5 60.3
NAGANAHALLI(NHY) 9:14 9:15 1 68.1
SHRIRANGAPATNA(S) 9:19 9:20 1 74.8
PANDAVAPURA(PANP) 9:24 9:25 1 79.4
CHANDAGIRIKOPAL(CGKR) 9:29 9:30 1 83.2
BYADARAHALLI(BDRL) 9:34 9:35 1 88.3
YELIYUR(Y) 9:44 9:45 1 97.1
MANDYA(MYA) 9:53 9:55 2 105.0
HANAKERE(HNK) 10:04 10:05 1 115.0
MADDUR(MAD) 10:14 10:15 1 124.1
SETTIHALLY(SET) 10:24 10:25 1 135.5
CHANNAPATNA(CPT) 10:31 10:32 1 142.4
RAMANAGARAM(RMGM) 10:43 10:44 1 153.6
KETOHALLI(KHLL) 10:49 10:50 1 160.6
BIDADI(BID) 10:56 10:57 1 168.4
HEJJALA(HJL) 11:04 11:05 1 174.8
KENGERI(KGI) 11:14 11:15 1 185.8
JNANA BHARTI HALT(GNB) 11:19 11:20 1 189.4
NAYANDAHALLI(NYH) 11:24 11:25 1 190.7
KRISHNADEVARAYA HALT(KNDV) 11:34 11:35 1 193.4
BANGALORE CITY JN(SBC) 12:40 Ends 0 198.0