Back MURKONGSELEK - RANGIYA Passenger

MURKEONGSELEK(MZS) RANGIYA JN(RNY) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MURKEONGSELEK(MZS) Starts 6:10 0 0.0
JONE KARRANG(JYK) 6:20 6:21 1 7.7
LAIMEKURI(LMY) 6:31 6:32 1 17.0
TELAM(TQM) 6:47 6:48 1 24.9
SIMEN CHAPARI(SMCP) 7:01 7:02 1 37.9
DIPA(DIPA) 7:10 7:11 1 42.0
ARCHIPATHAR HALT(ACPR) 7:22 7:23 1 51.9
SILAPATHAR(SPTR) 7:34 7:36 2 61.4
SISIBARGAON(SBGN) 7:44 7:45 1 65.7
SRIPANI(SRPN) 7:54 7:55 1 72.3
MORIDHAL(MYO) 8:03 8:04 1 76.9
DHEMAJI(DMC) 8:12 8:14 2 84.5
JIADHAL(JFD) 8:24 8:25 1 90.2
BORDOLONI(BDLN) 8:34 8:35 1 97.9
GOGAMUKH(GOM) 8:48 8:49 1 110.1
SUBANSIRI(SUZ) 8:58 8:59 1 118.4
BAGINADI(BGND) 9:11 9:12 1 128.4
SIAJULI(SWJ) 9:24 9:25 1 136.5
LILABARI(LBI) 9:39 9:40 1 145.3
NORTH LAKHIMPUR(NLP) 10:00 10:05 5 153.7
SILANIBARI(SOB) 10:16 10:17 1 163.7
KATHAL PUKHURI(KTPR) 10:26 10:27 1 170.7
TANIJAN(TUJ) 10:37 10:38 1 179.8
HARMUTI(HMY) 10:46 10:48 2 183.7
TIPLING(TPG) 10:59 11:00 1 193.0
TATIBAHAR(TBH) 11:12 11:13 1 201.1
UTTARKATHANI(UKE) 11:21 11:22 1 206.3
DUBIA(DBW) 11:33 11:34 1 214.7
GOHPUR(GPZ) 11:48 11:49 1 224.3
BRAHMAJAN(BJL) 12:01 12:02 1 233.9
HELEM(HML) 12:14 12:15 1 243.2
BEDETTI(BVV) 12:27 12:28 1 249.9
NIZBARGANJ(NBX) 12:55 12:56 1 258.8
MONABARI(MFC) 13:10 13:11 1 266.3
VISWANATH CHARALI(VNE) 13:23 13:25 2 275.5
NIZCHATIA(NCA) 13:39 13:40 1 287.5
DHALAIBIL(DQL) 13:54 13:55 1 301.1
BALIPARA(BVU) 14:13 14:14 1 316.9
RANGAPARA NORTH(RPAN) 14:30 14:40 10 326.2
MISAMARI(MSMI) 14:51 14:52 1 335.0
NEW MISAMARI(NMM) 14:58 15:00 2 336.9
BELSIRI(BLRE) 15:08 15:09 1 342.7
DHEKIAJILI ROAD(DKJR) 15:19 15:20 1 349.5
HUGRAJULI(HJLI) 15:29 15:30 1 359.0
MAJBAT(MJBT) 15:40 15:41 1 366.6
ROWTA BAGAN(RWTB) 15:51 15:52 1 375.7
UDALGURI(ULG) 16:05 16:07 2 387.8
HARISINGA(HRSN) 16:18 16:19 1 399.6
TANGLA(TNL) 16:33 16:35 2 410.3
KHOIRABARI(KBY) 16:51 16:52 1 421.0
GORESUAR(GVR) 17:14 17:15 1 434.0
KHANDIKAR(KYO) 17:26 17:27 1 444.1
RANGIYA JN(RNY) 17:45 Ends 0 449.0