Back MORADABAD - ALIGARH Passenger (UnReserved)

MORADABAD(MB) ALIGARH JN(ALJN) | MON,TUE,WED,THU,FRI,SAT,SUN
Station Name(code) Arrives Departs Stop time Distance travelled
MORADABAD(MB) Starts 17:20 0 0.0
MACHARYA(MCV) 17:34 17:35 1 11.3
FARHEDI(FRD) 17:42 17:43 1 13.7
KUNDARKHI(KD) 17:55 17:56 1 18.0
RAJA KA SAHASPUR(RJK) 18:05 18:07 2 23.9
JARGAON(JRJ) 18:18 18:19 1 29.4
KUAKHERA HALT(KZS) 18:24 18:25 1 32.1
GUMTHAL(GTF) 18:33 18:34 1 34.9
CHANDAUSI JN(CH) 18:50 19:10 20 43.8
MAJADA HALT(MJHL) 19:19 19:20 1 51.8
BAHJOI(BJ) 19:29 19:30 1 60.4
PATHAKPUR(PHX) 19:40 19:41 1 68.1
DHANARI(DN) 19:52 19:54 2 74.8
BHAKRAULI(BHKL) 20:04 20:05 1 80.3
BABRALA(BBA) 20:15 20:17 2 87.2
RAJGHAT NARORA(RG) 20:28 20:30 2 93.2
DIBAI(DIB) 20:39 20:41 2 100.1
DHARAMPUR(DMPR) 20:50 20:52 2 106.4
ATRAULI ROAD(AUR) 21:00 21:02 2 113.7
GODHA(GDHA) 21:10 21:12 2 119.7
SUNAMAI HALT(SUNM) 21:20 21:21 1 124.0
HARDUAGANJ(HGJ) 21:39 21:40 1 128.5
MANZURGARHI(MZGI) 21:47 21:48 1 132.9
ALIGARH JN(ALJN) 22:05 Ends 0 141.9